Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bátyám miért nem akar bérmálko...

Bátyám miért nem akar bérmálkozó lenni? L

Figyelt kérdés

17 éves fiú, anyu és a nagyi azt akarja hogy egyszerre legyünk bérmálkozók. A bátyám azonnal kijelentette, hogy azt el is felejthetik de gyorsa, ő nem akar ilyen vallásos sz*rságokat, hagyják őt békén. A szüleink 4 éve váltak el, apu az nem vallásos.


Akkor a nagyi elkezdte neki, hogy de Jézussal jobb az élet, az egyház jó, pénzt gyűjt a szegényeknek...

A bátyám meg erre vissza hogy: persze, pénzt gyűjt meg jó meg minden... Tőletek minden misén szedik a pénzt, aztán az nem a szegényeknek megy ám, megy Rómába, ott meg milliárdos aranydolgok vannak, templomok.. ott tele vannak pénzel, a ti pénzetekkel. Akkor ők ott miért nem segítenek a szegényeken?


Akkor a nagyi kezdte, hogy de a család vallásos, és a tesóm ne lázadozzon, bérmálkoznia kell és kész.


Erre ő megint vissza, hogy ha már itt tartunk, akkor milyen család? Ez az elbszott "család"? Aztán kezdte a nagyinak mondani, hogy amúgy is miatta meg a vallásos dolgai miatt váltak el (ami igaz is), nem egy barátja van neki, akik abszolút nem vallásosak, és mégis rendes családjuk van.



Talán már én is kezdek olyan lenni mint a bátyám.

Azt mondta ti hisztek amiben akartok, én meg logikusan gondolkozom, hagyjuk egymást békén az ilyen hülyeségekkel.


Szerintetek kinek lehet igaza? A bátyám nélkül én nem akarok bérmálkozó lenni, ti mit tennétek a helyemben?



2018. nov. 24. 09:54
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Rájött, hogy egész végig mások akarata alatt volt és hogy ő nem igazán vallásos és nem hisz benne.Mindennel egyetértek, amiket a testvéred mondott.


Az én családom nem volt az a nagyon vallásos, nem jártak templomba meg ilyenek, de én egyházi suliba kerültem, mivel az volt közelebb.Azt állították, hogy figyelembe veszik ha valaki nem annyira vallásos, stb.Hát nagyon nem úgy volt.Rám akarták erőltetni, hittanon is mindig szidtak, hogy miért nem járok templomba és miért ide járok akkor.Ezenkívül rengeteg rossz dolgon mentem keresztül és az elején még imádkoztam is, hogy segítsen az a fenti erő.Szerintem a hittel próbálják irányítani az embereket, én mára már nem hiszek benne, sőt talán még kezdek ateista is lenni

2019. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!