Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Jézust elfogadni?...

Mit jelent Jézust elfogadni? Ha el akarja az ember kerülni a Poklot akkor ez alapfeltétel?

Figyelt kérdés
Jézus,pokol,vallás

2018. nov. 27. 17:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jézust nem csak elfogadni kell, aki szeretne megmenekülni, hanem befogadni.


Tehát nem csak elhinni kell Jézust, hanem befogadni. Befogadni az életünkbe, a lelkünkbe és a szívünkbe. Ez a gyakorlati életben azt jelenti, hogy a gondolkodási módunkat Jézus gondolkodási módjához igazítjuk, és nem Pál, vagy Jeremiás vagy más szent ember gondolkodási módjához.

Aki vállalja ezt, annak a magatartásában ez tükröződik, és jellemző rá, hogy soha senkinek sem akar ártani, mindig mindenkinek megbocsát, és segít ahol tud, és ahogyan tud.


Aki lelki ismeretére hallgatva cselekszi a jót, az üdvözül, tehát nem kerül a pokolba. Aki a lelki ismeretének a hangját elfolyta, megöli azt, az-az ember a kárhozatba jut.

Persze ez a lelkiismeret hangja, az mindenkiben Jézus hangja.


Jézus a világ megmentője, aki hallgat rá, az megmenekül, aki elfolytja önmagában a hangját, az elkárhozik.


De nekünk keresztényeknek nem az elsősorban a célunk, hogy elkerüljük a kárhozatot, hanem az, hogy bejussunk a mennyországba. Oda pedig csak az jut be aki Szentlélekből újjászületik, a mennyországba csak újjászületés által lehet bejutni. A kettő között pedig az újra és újra születések vannak (reinkarnáció), mindaddig, amíg valaki újjá nem születik saját testében a Szentlélek által Jn.3.3.



"Örülök, hogy Hozzám Jézushoz fordultál, mert ez remélhetőleg azt jelenti, bízol abban, hogy Én tudok neked segíteni. Enélkül ugyanis tehetetlen vagyok veletek szemben, ugyanis Szeretetem számára oly drága a szabadságotok, hogy nem tehetek rajtatok erőszakot, még akkor sem, ha teljesen nyilvánvalóan ártotok magatoknak. Te már azzal el is indultál a megoldás felé, hogy Hozzám fordultál, de persze nagyon sok teendőd lesz a teljes gyógyulásig, és ezek földi életed végéig szólnak, cserébe viszont a Mennyországot kapod meg már itt a földön, és az örök életet.


Engem nem lehet csak úgy elveszíteni, Engem csak eldobni, mellőzni lehet. De nem érdemes, feltétlenül rosszul jár az, aki ezt teszi, vagyis árt magának, a boldogságtól fosztja meg magát.


Csak akkor tudok neked segíteni, ha megtérsz Hozzám! Ez annyit jelent, hogy egy nagyon komoly összeszedett imában elfogadsz Engem Uradnak, Megváltódnak, Megmentődnek.


Könnyebb ezt megtenned, ha előbb megismersz Engem olyannak, amilyennek az evangéliumaimban megismerhető vagyok, vagyis amilyen valójában vagyok. Ha alaposan áttanulmányozod evangéliumaimat, akkor látni fogod, hogy nem alaptalanul kérem a bizalmadat, nagyon is rászolgáltam."

Jézus; A HANG - könyv 2550

2018. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Adni kell neki egy fülest.
2019. szept. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 világvége1 ***** válasza:
A bűnösök nem tudják elkerülni a poklot. Az dukál a gonoszoknak. Nincs megváltás. A gonoszok nem változnak meg, ahogy a jók se, ha már tudnak szeretni – Isten pedig mindig is szeretett.
2020. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

Nálad bekattant valami?

2020. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!