Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon Isten melyik vallást...

KZitus kérdése:

Vajon Isten melyik vallást tartja szektának? És hol ír erről a Biblia?

Figyelt kérdés

"Mitől szekta egy szekta?" -kérdezték korábban.

Ezért vetődött fel bennem az újabb kérdés ebből kifolyólag

Azt gondolom az a lényeg, amit Isten gondol erről, és nem elsősorban az, amit egyes emberek megfogalmaznak maguknak.



2018. nov. 28. 09:21
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

19+

az rk és a Jehova tanúi RT szekták olyan értelemben, hogy az élettől elszakadtak. Hogy magukról mit mondanak, teljesen lényegtelen!

2018. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Zitus, szoval szerinted onellentmondott Jezus a tanitvanyoknak adott vilagos parancsal? Szerinted van tanitvany es tanitvany kozott kulombseg?

A mas akolbol levok pedig azok akik nem hallotak az iget, peldaul mohamedan, budhista, muszlim es igen akar tanu is ...barki ezert nagy az a sokasag.

Nekik Isten szivukbe irta az iget azaz lelkiismeretuk szerint lesznek megitelve...


Latod igy ertelmezheto mi a nagy sokasag mig a te ertelmezesed ellentmondasban kerul a miszio parancsal amit Jezus a tanitvanyoknak hagyot megparancsolvan hogy minden nepet tegyenek tantivanya....

2018. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

12-es hszóló


a kommentedben 2 különálló témát veyettél fel, amelynek semmi köse egymáshoz, csak arra kó, hogy megállapitsd: szerinted a tanúk egy szekta.

Viszönt az amit írtál egy sor kérdést vet fel, amit nagy tisztelettel szívesen venném ha megválaszolnád.


vegyük sorra:

írod -"1. Jezus parancsba adta hogy tegyunk tanitvanya minden nepet...ergo mindenkit...

De allj a tanitvanyok eloszor csak 12-en voltak...

Szoval aljon itt az ige: "Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön. 19Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, 20tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.” "


Nem tudom mit akartál ezzel mondati. Ha azt, hogy CSAK A TANÍTVÁNYOKNAK mondta és CSAK nekik kellett tanítványokat képezni, akkor hogyan tehették ezt meg,végezhették ezt a munkát véges életükkel csak 12-en,a "minden napon a világ végezetéig". Akkor még mindig élniük kellene!!!


A másik témád:

"1.Namarmost gondolkozzunk: a tanitvanyok urvacsoraztak....ergo az oszes gyulekezeti tag mivel tanitvany urvacsoraznia kellene...

2.Az a gyulekezet amely eltiltja a tagjait az urvacsora veteltol alapbol az mar szektanak minosul....

3.A kerdes hogy ez a tanukra ervenyes??

4.Mindenki vehet urvacsorat?"


Vrgyük sorra a 4 mondatot:

1.Idézd kérlek a Bibliából, amivel alá tudod támasztani ennek a megállapításodnak a valós voltát.

2. Soha senki nem tíltja és nem állapítja meg senkiről, ki az aki fogyaszt, vagy nem fogyaszt a borból, vagy a kovásztalan kenyérből. Ez hazugság, amit terjesztenek rólunk. Én több évizede veszek részt az Emlékünnepen(Úrvacsorán), de nem fordult elő egyszer sem az, hogy bárki is megszabta volna számonra azt, hogy veszek, vagy nem veszek.

3. Miért a tanúkra? Ami a Bibliában írva van, az minden magát kereszténynek valló emberre érvényes, a kérdés inkább az, ki az aki meg is tartja azt. Pl-ul ezzel kapcsolatban Pál apostol ezt írta: "Tehát aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy iszik az Úr poharából, semmibe veszi az Úr testét és vérét. Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy méltó-e rá, és csak utána egyen a kenyérből és igyon a pohárból. Aki úgy eszik és iszik, hogy nem ismeri fel, hogy az az Úr testét jelképezi, ítéletet von magára. Ezért van az, hogy sokan közületek gyengék és betegek, és jó néhányan halottak. De ha tisztán látnánk, hogy milyen emberek vagyunk, nem vonnánk magunkra ítéletet. Ha azonban ítélet alá esünk, Jehova fegyelmez minket, hogy ne ítéljenek el minket a világgal együtt." 1Korintusz 11:27-32

Biztosan megfigyeltet, hogy nem másik embernek kell azt megállapítani, hogy ÉN fogyaszthatok-e az emlékjegyekbő, mert Pál azt írta "Az ember először is tartson önvizsgálatot,..." nem másik ember, ő maga vizsgálja meg magát. Tehát az én egyéni felelőségem a Teremtőm előtt, hogyan viszonyulok drága Fia kiontott véréhez.

4. Szerinted NINDENKI vehet úrvacsorát Pál apostol írása szerint?

2018. dec. 30. 21:08
 24/24 anonim ***** válasza:

Szoval aljon itt az ige: "Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön. 19Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, 20tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.” "


Namarmost ugye a tanitvanyok tanitvanya tesznek mindenkit...ERgo mindeki egyenerteku a tanitvanyokkal.Igy azt kell tegyek amit Jezus a tanitvanyoknak parancsolt...akkor meg fogyasztaniuk kell az urvacsorat...igy lebontva ertheto Zitus?


1.az alrtalad idezet szakasz ra a valsz leirtam miert.

2.Azert tiltja mert kijelenti hogy csak 144 ezer vehet urvacsorat ami szembe all Jezus szavaval hogy mindeki vegyen urvacsorat hisz mindeki tantivany es azt kell tegye amit a tanitvanyoknak paransoltak.

3.Itt terelsz a harmadik kerdes azt hivatott kerdezni hogy a tanuk azt hirdetik e hogy csak bizonyos tagok vehetnek urvacsorat...

4.Pal nem ment szembe Jezus szavaival ergo a teljes gyulekezetnek kotelessege urvacsorat venni...persze nehany kioveteltol eltekintve ....


Ha pedig egy gyulekezet azty hirdeti hogy csak egyes tqagok vehetnek urvacsorat azaz mondjuk 144 ezer az szektanak minosul mert szembe megy vagy elter Jezus szavatol....

2018. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!