Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Koránnak tényleg ez a...

A Koránnak tényleg ez a teremtéstörténete, vagy ez csak egy poén?

Figyelt kérdés

Allah megparancsolta a víz felett lebegő párának, emelkedjék a magasba. És két nap alatt megalkotta az eget. Ezután elválasztotta az eget a földtől, és létrehozta a hét eget és a hét földet.


Amikor Allah megalkotta a földeket, megparancsolta a szélnek, hogy kavarja fel a vizet. A víz megmozdult, és tajtékzott, magas hullámok tornyosultak, és sűrű pára képződött. Allah elrendelte a tajtéknak: szilárduljon meg, és a tajték megszilárdult. Ebből alkotta meg két nap alatt a víz színén a földeket. Ekkor megparancsolta a hullámoknak: álljanak meg. A hullámok megmeredtek, és ezekből alkotta Allah a hegyeket.


A föld pedig - akár egy bárka - a vizek színén ringott. Allah előhívott egy mérhetetlen erejű angyalt, és megparancsolta neki, ereszkedjék a föld alá. Az angyal alámerült, megragadta a földet keleti és nyugati szegélyénél fogva, és vállára emelte. Ekkor Allah egy négyszögletű sziklát alkotott zöld rubinból, amelyben hétezer lyuk volt, és minden lyukban egy-egy tenger. Megparancsolta a sziklának, ereszkedjék az angyal lába alá. A szikla lemerült, de nem akadt szilárd pont, hogy megálljon. Ekkor Allah egy roppant bikát teremtett. A bikának negyven-negyvenezer feje, füle, orra, szája, nyelve és lába volt. Egyik lábát a másiktól ötévi gyalogút választotta el. Allah elrendelte a bikának, bújjon a szikla alá. A bika a szikla alá bújt, és szarvára emelte azt. De nem volt hely, ahol a bika a lábát megtámaszthatta volna. Ekkor Allah egy óriás bálnát teremtett. A bálna oly hatalmas volt, hogy ha a világ minden tengerének vize egyetlen orrlyukába gyűlne, ez mindössze annyi lenne, mint egy porszem a sivatagban. Isten a bálnát Bahmutnak nevezte, és ráparancsolt, hogy tartsa a bikát. Bahmut a vízen úszik, a víz alatt levegő van, a levegő alatt a sötétség. A hét föld tehát az angyal vállán nyugszik, az angyal a sziklán, a szikla a bikán, a bika a bálnán, a bálna a vízen, a víz a levegőn, a levegő a sötétségen.



2018. nov. 28. 23:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Mi az a Hadith?"


Értem. Ez nem az iszlám teremtéstörténete.

A Hadith egy műfaj. Alapvetően Mohamed próféta tetteit, szavait tartalmazzák, de hitelességük sok esetben megkérdőjelezhető. A Korán az elsődleges forrás. Tehát ha az iszlám teremtéstörténete érdekel, a Koránt kell elolvasnod.

2018. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mi lehet az oka annak, hogy a Korán kevésbé szisztematikus a teremtéssel kapcsolatban, mint a Biblia?
2018. nov. 29. 15:07
 13/20 anonim ***** válasza:

A Bibliát nem nevezném szisztematikusnak. Kétféle teremtéstörténetet olvashatunk. Illetve általánosságban igaz hogy a Biblia egyes könyvei ugyanazt a történetet többféleképpen mesélik el. Például a négy evangélium Jézus feltámadását négy egymástól eltérő módon írja le.

A Korán nem részletezi a teremtést, csak utalásokat tesz és felszólít a természeti jelenségek, élőlények tanulmányozására.

2018. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező,


Véleményem szerint azért nincs egybefüggő teremtestortenet a Koranban, mert a Korán szerzője plagizált Mózes Istenétől, a Bibliából, mint Schmidt Pál a doktori disszertációjában. Ráadásul egyes bibliai könyveket szentnek ismernek el, tehát eleve fölösleges lemásolni.

2018. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%
Na megjött a hitgyülis szektás.
2018. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Én is ateista vagyok, nyilván így gondolom, ehhez a megállapításhoz nem kell amúgy hitgyülisnek lenni, szimplán egyenértékűsíti az iszlámot a római, a zsidó vallást pedig a görög vallással.

Átvették, kiegészítették.

A zsidók meg hozzányúltak a zoroasztrianizmushoz, bumm.

De nem ez volt a kérdés, plagizálni is lehet logikusan, értelemszerűen nem annyira fontos az iszlámban a teremtés története. Ez innentől tény, ha az lenne, akkor egy rendkívül egységes részt írtak volna róla. Miért?

2018. nov. 30. 14:10
 17/20 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy mondtam, nem ártana előbb elolvasnod a Koránt ahhoz hogy következtetéseket vonj le. Ez a plagizálás részedről eléggé elhamarkodott szerintem. Ugyanis hatalmas különbségek vannak az iszlám és a keresztény vallás tanításában. Folyamatosan azt tapasztalom hogy ateisták az objektív, tudományos megközelítésről beszélnek, de egyszer nem volt kezükben a Biblia, a Koránról nem is beszélve. Csak felületes tudásuk van a vallásokról.

A kérdésre pedig válaszoltam. A Korán ír a teremtésről, de a részleteknek neked kell utánanézned. Sok olyan vers van ami felszólt a gondolkodásra, a természeti törvények, élőlények kutatására.

2018. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem bunkóságból, de annyira nem lehetett annyira alapos az a keresés. Ha felmész a www.iszlam.com oldalra egy az egyben le tudod tölteni magyarul a Koránt.
2018. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vannak letölthető Korán fordítások. Előző voltam.

2018. nov. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A Korán és Mohamed:


[link]


[link]


Elég ha csak a keletkezés idejére tekintünk. Lehet igaznak mondani?


Én vagy 25 évvel ezelőtt bele olvastam egy magyar fordítású Koránba és első meggyőződésem az volt róla, hogy nem más, mint az eredeti Biblia átírása. Mohamed megcsinálta és elhitte, megvezette szinte az egész közel keletet.


Elég csak azon elgondolkodni, hogy mi volt azelőtt, amíg nem volt Mohamed!


Akik az igazságot keresik, azoknak korábbra kell visszanyúlniuk, még a Mohamed és Korán időszak előtti időkre. Ott kell keresni az igazságot nem pedig Mohamednél és az általa kreált Koránnál.

2018. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!