Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki feketén dolgozik,...

Ha valaki feketén dolgozik, akkor rászolgált a halálra?

Figyelt kérdés
Lopásnak számít a fekete a munka? Automatikusan a pokolba kerül mindenki, aki szívesebben dönt az állam helyett a saját pénzéről?

2018. nov. 29. 00:59
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
26%

Mi ez a duma, hogy valakinek nincs módja adót csalni? Az adófizetés minden dolgozó ember kutya kötelessége, mellesleg a társadalom közös érdeke!


Nem csak én élvezem este a közvilágítást. Az autóinkkal koptatjuk az aszfaltot. stb... Nem fogok több példát sorolni ez is épp elég!

2018. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 szp72 ***** válasza:
56%

@ Mi ez a duma, hogy valakinek nincs módja adót csalni?


Én legalábbis el tudom képzelni, hogy valaki csak azért nem csal adót, mert nincs módja rá. Mindenesetre aki adót csal az azokat károsítja meg, akik így vagy úgy, becsületből vagy kényszerből, de megfizetik az adót.

2018. nov. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 KZitus ***** válasza:

Szia


Miért szolgált volna rá a halálra? A BTK leírja milyen szabályokat szegett meg, és megbüntetik. Amikor ez metörténik, elszenvedi azt, amiről a Róma 13:1, 2 verse ír.

2018. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
54%
Jó lenne, ha a kérdéseknél a kérdező kiírná, hogy a bibliai válasz érdekelné, vagy a jehovás-őrtornyos változat.
2018. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 KZitus ***** válasza:

24-es hszóló


Bár ez a parancs Izrael népének szólt, de a benne lévő alapelv ma sem változott: 2Mózes 20:7

"Jehovának, a te Istenednek a nevét ne vedd a szádra tiszteletlenül, mert Jehova nem hagyja büntetlenül azt, aki ilyet tesz."

miért írom ezt? ezért: Máté 6:9

" Ti tehát így imádkozzatok: »Égi Atyánk, legyen megszentelve a neved."

János 17:6

"Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megfogadták a szavadat."

2018. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Természetesen .Afeketemunkások a pokolban raboskodnak és egy bálásmadzagot kell áttfüzni nekik egy mákazemnyi varrótûn.Akinek hamarabb sikerûl háromszor körbe kell szaladni egy tûzes ûstöt és egy iparis kézfogással és egy pacsival kell tisztelegnie Belzebubnak akkor lehet eljutni óz a csodák csodájába de mi is volt a kérdés.xd
2018. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Kormányinfón ne tedd fel ezt a kérdést, mert még bevezetik.
2018. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem.

Ebben az országban meg főleg nem. Itt ha te feketén keresel havi 150et akkor is 20% körüli adót fizetsz, mert a bolti termékek átlag áfája kb ennyi vagy több.

Most ha lenne lehetőségem választani hogy keresek 100at bejelentve vagy 150 et feketén akkor tuti az utóbbit választom és nem tartom bűnnek mert aránytalan az elvonás és az előbbi opció ráadásul szinte csak vegetálásra elég.

Ha mondjuk lenne egy 400 as bejelentett meg egy 500as fekete akkor jobban lehet ezen gondolkodni.

2018. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Utolsó, az a baj, hogy a 400 bejelentettből is csak max 220-250 marad, mire leadózod, és akkor már megint jóval kevesebben gondolkodnak azon, hogy 220 bejelentve, vagy 500 feketén. Ha meg arra gondoltál, hogy leadózva kap 400-at, nettóban, de akkor közel milliós a fizetés, szóval akkor meg aránytalan az összevetés, a 800-900 bejelentett mellé állítani az 500-at feketén.


A fekete munka egyébként valóban lopás, helyesebben annak egy minősített esete a csalás, de igazából nem a munkavállaló, hanem a munkaadó részéről. Ezért is nevezik adócsalásnak, ha nem annyi órára jelentetik be a munkás, mint amennyit valójában dolgozik.

2018. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

És szerinted az rendben van hogy milkából marad 5 mázsa legálban? Ez nsm rablás? Én a munkáltató részéről is csak akkor tartom bűnnek ha simán megteheti és úgy nyomja le, elsősorban a fizetést és utána az adót. Bár az ő esetében is igazságtalan az adórendszer attól hogy neki van pénze, szóval ilyen esetben is inkább a kizsákmányolás ami aljasság.

Namost ha valakinek mondjuk egy kisvállalkozó tud munkát adni feketén(mert ha bejelenti alig kap a munkavállaló, ha meg sokkal jelenti be akkor egyszeruen nem fér bele neki) akkor én azt mondom hogy még jó is, ha legalább így van munka. Ez nem bűn.

2018. dec. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!