Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi a véleménye...

Istennek mi a véleménye arról, ha valaki környezetvédelmet tanul vagy abban dolgozik?

Figyelt kérdés

Ugye nem ellenszenves dolog ez számára?

Ugyanis azok az emberek a földi élet jobbátételéért küzdenek, végső soron földi kincseket gyűjtenek...


2013. nov. 4. 21:24
1 2
 1/20 anonim válasza:
50%
Nem vagyok vallásos, de szerintem ez nem gond. Hiszen a környezetvédelem annak a védelméről szól amit "Isten teremtett".
2013. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
semmi
2013. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2., hívő vagy?

Kíváncsi vagyok erre.

2013. nov. 4. 22:33
 4/20 anonim ***** válasza:
Amennyire képben vagyok ezzel, Isten megőrzésre adta a Földet az embernek, szóval örül neki, ha valaki ezt komolyan is veszi. Nem abban gyönyörködik, ahogy épp tönkretesszük azt a helyet, amit ő a lakóhelyünknek szánt.
2013. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Helyesli, hiszen ez egy nemes cél. A Földet is az Úr teremtette, természetesen szeretné, ha vigyáznánk rá, és óvnánk a környezetünket.
2013. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 titak ***** válasza:
6%

Szerintem nagyon erkölcsös dolog, de Isten nevében nem nyilatkozhatok.


És, hogy Isten mennyire azonosul az eszmével:

1Móz 19:25

-És elsűlyeszté ama városokat, és azt az egész vidéket, és a városok minden lakosait, és a föld növényeit is.

Ezekiel 6:14

-Kinyújtom azért kezemet reájok, és teszem a földet kietlen pusztasággá, a pusztától fogva Dibláig minden lakóhelyökön, hadd tudják meg, hogy én vagyok az Úr!

2013. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Ugyanis azok az emberek a földi élet jobbátételéért küzdenek, végső soron földi kincseket gyűjtenek..."

Ez szerintem egy nagyon nagy tévedés.

Minden vallás kifejezetten a szenvedés enyhítésért, a lélek gyógyításáért küzd. A környezetben élünk, ha azt tönkretesszük,kizsákmányoljuk mi is betegek leszünk. A teremtett szép világ tönkretétele bűn. Annak védelme a lehető legnemesebb tett. Nem elég a szelektív hulladék gyűjtés - annak felismerése, hogy a világ szellemiséggel áthatott, az kell. Hogy egy világ van és abban vagyok. Az ember a Lét pásztora - mondja Heidegger. Őrzője,védője, pásztora. Ez fontos. Ezzel foglalkozol? privben küldhetek erről, ha érdekel bővebben.

2013. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát, ezt tanulom...


Szerintem a globális felmelegedésben kvázi már hinni is bűn.

Egyrészt, nem mindegy, milyen lesz a Föld az apokalipsziskor? Azok bűne, akik tönkreteszik, akik miatt nem lehet használni például a kőolajat, földgázat kiváltó találmányokat. Nem hinném, hogy Isten azt várná, hogy ezt a felelősséget magunkra vegyük.

Másrészt... Nem hinném, hogy Isten ellenére lenne, hogy megmentjük egymást - gyógyszerekkel -, ezért sokáig élünk, gyermekeink életben maradnak. Nem hinném, hogy Isten ne úgy teremtette volna a Földet, hogy kárára legyen, hogy ennyi ember van.

És lehet, hogy a fejlődő világban születik a legtöbb ember, mégis az orvostudomány és úgy általában a technika fejlődésével egyidőben kezdtünk többen és többen lenni. Mégpedig az, hogy megmentjük egymást, nem lehet bűn.

Másrészt. Lehetne csökkenteni a fogyasztást, lehetne addig hordani a ruhákat, amíg rongyosak nem lesznek. Vagy lehetne újra úgy termelni, hogy 25 évig bírja egy mélyhűtő, egy habverő (van/volt ilyen régi cuccunk). De akkor tömegek válnának munkanélkülivé - nemcsak Kínában! - és halnának éhen. Ez lenne Istennek tetsző?


Van a környezetvédelemnek egy nem ilyen durva része, amikoris a lokálisan keletkező szennyezésekkel foglalkozunk, nemcsak a széndioxid-kibocsátással. Csak az a gond, hogy ebben helyezik a kevesebb pénzt, ezzel foglalkoznak a legkevesebben.

Szép, hogy mostmár Budapesten a szennyvíz zömét tisztítva helyezzük a Dunába. Csakhogy kevesebbeket érdekel ez, mint a globális felmelegedés.


Ez elszomorít.

2013. nov. 8. 13:25
 9/20 anonim ***** válasza:

...söt, a Jelenések könyve /utolsó bibliai könyv/ 11:18 verse leírja, hogy maga Isten fogja elpusztítatni azokat akik a földet pusztítják.

Nekem is vérzik a szívem, amikor látom a szerencsétlen állatokat milyen fájdalmas halállal pusztulnak el az agyonszennyezett tengerekben...... a sok rákos beteg kisgyermek...a sok alergia....

Nagyon is szép és hasznos hivatás a környezetvédelem...a probléma az, hogy a mai világban olyan emberek vannak hatalmon, akik aláfizethetök, vagy ha jól gondolják akkor nincs meg hozzá a kellö hatalmuk

2013. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egyrészt, az a feltevésed, hogy apokalipszis lesz, és mindegy, hogy mit csinálunk? Ezzel a szemlélettel valóban minden hosszú távú befektetés (mint a környezetvédelem) értelmetlennek tűnhet, viszont az alapfeltevésed butaság.

Másrészt, a környezetvédelemnek nem része az emberek megölése, ezt nem tudom honnan veszed. A környezetvédelem jelentős része humanitárius munka, és bár a népességszaporulatot egyértelműen csökkenteni kell, senki nem akarja megvonni az orvoslást vagy a gyógyszereket a fejlődő országoktól.


Harmadrészt: mi van ha azt mondom, hogy nem a megfelelő termékeket fogyasztjuk? Ha a helyi élelmiszert vennéd, mindjárt egy családnak adsz munkát, és nem a spanyol fóliasátor farmnak. Ha szigetelteted a házad, napelemet teszel rá, stb. akkor is munkát adsz a helyi iparnak. Ha szelektíven gyűjtesz, akkor hatékonyabban tudják kiválogatni és újrahasznosítani, majd terméket előállítani belőle. Ha öko-turizmusra költöd a pénzed, abból szintén jó emberek profitálnak. A végtelenségig sorolhatnám, hogy egy zöld gazdaság mennyivel több munkahelyet teremtene, mint a jelenlegi.


Negyedrészt: Érthető, hogy te hatékonyabbnak látod a "lokális" problémák kezelését, mint a "globális" problémákét. Hát akkor foglalkozz ilyenekkel. Azért annyit el kell mondanom, hogy a kettő igen szorosan összefügg. Nem kell elfogadnod a tudományos tényeket a globális felmelegedéssel kapcsolatban (ebben úgy sem lehetsz valami jó, ha vallásos vagy), de akkor is egyetérthetsz a zöld mozgalom céljaival, és lokális szinten nagyon sok jó dolgot vihetsz véghez.

2013. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!