Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen Bibliát használ az...

Milyen Bibliát használ az Adventista Egyház?

Figyelt kérdés

Vagy milyen fordítást fogad el?

A protestáns egyházak Szentírása olyan, hogy az Ótestamentumnak csak azon könyveit fogadják el, amelynek meg vannak az eredeti héber változatai (tehát Judit, Sirák, a Makkabeusok v. Tóbiás nincs náluk).

Az Adventisták is ugyanezt az elvet követik?



2018. nov. 29. 14:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A vizsgálati ítélettel pl. egyetértek, de a szombattal már nem igazán.
2018. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
16%

"Ezt így nem bölcs dolog kijelenteni, hogy az adventista teologia hamis, hiszen akkor pl a Szentlélek személyére vonatkozó tanítasuk is az. "

Ez igaz. Részeiben lehet igazság, de a teljes teológia a törvénykezéshez és egyéb tévedésekhez vezet, így nem túl hasznos (finoman szólva)


"A közhiedelemmel ellentétben az összes kereszteny felekezetben van tévtanítas. Én így làtom."

Én is így látom


"A vizsgálati ítélettel pl. egyetértek, de a szombattal már nem igazán."

Pedig ez White kitalációja. A dátumra a világvégét jósolta, majd kénytelen volt módosítani arra, hogy Krisztus ekkor lépett be a Szentek Szentjébe, és erre húzta rá a vizsgálati ítéletet, ami többek közt ellentmond az életen át tartó megszentelődésnek. HA ezt nem találja ki, akkor bukott volna, mint próféta, mint a világ kis világossága a nagy mellett (Jézus)


De ez a probléma sokkal komplexebb, ráadásul annyira nem is szeretnék belemenni az adventista kritikába

2018. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%

Előző:


nem kell kioktatnod az adventista teológiáról, ugyanis valószínűleg jobban ismerem, mint te, figyelembe véve azt, hogy én már fiatalon tanítottam és prédikáltam az adventista gyülekezetben - többek közt Dániel könyvéről is.


A vizsgalati ítélet szerintem vitán felüli igazság, adventizmus ide vagy oda. Én meg a hagyományos kereszténység tanításával nem értek egyet a 2300 estével és reggellel kapcsolatban.


Mivel azonban már nem vagyok keresztény, és nem foglalkozom hitvédelemmel, ezért ezt a témát már nem velem kell megbeszélned.

2018. dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nincs előírás arra nézve, hogy milyen kiadású vagy fordítású Bibliát kell használni. Mivel az adventisták protestánsok, így értelemszerűen a protestáns Bibliát tekintjük a hitünk alapjának.


Az 1908-as kiadású Károli fordítást elsősorban a szombat miatt szeretjük használni, sajnos az újabb kiadású Bibliákban ezt nyugalom napnak írják. Mindamellett a RÚF 2014-es legújabb protestáns fordításban aktív szerepet vállalt az Egyház teológiai Akadémiájának professzora is, így érelemszerűen ezt a Bibliát is előszeretettel ajánljuk és használjuk.


Üdv. Péter

2018. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az adventista lelkészek zöme minde fellelhető bibliafordítást használ,hiszen nincs és nem lehet tökéletes fordítás,csak a ferdítések különböző fokozatai....

(A Biblia legősibb könyvei mintegy 3500 éve íródtak és egy-egy arámi,óhéber,ógörög kifejezésnek több eltérő jelentése van. Az,hogy a fordító,vagy fordító csoport azokból melyik jelentést ragadja ki,eltérő. Ráadásul az,csak szegényebb jelentésű lehet az eredeti kifejezésnél.)


A művelt adventista lelkész,amikor tanulmányozza a Bibliát,megérzi,hogy a fordítás sántíthat s ilyenkor egyezteti a különböző fordításokat.


A konzervatív s különösen a műveletlenebb adventisták,szinte kizárólag az 1908-as revidiált Károli fordítást használják.

2023. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"A művelt adventista lelkész,amikor tanulmányozza a Bibliát,megérzi,hogy a fordítás sántíthat s ilyenkor egyezteti a különböző fordításokat."

A művel adventista lelkészek sokkal jobban értik az ógörög, héber, arámi nyelveket, mint a nyelvészek? De jó nekik :)


"A konzervatív s különösen a műveletlenebb adventisták,szinte kizárólag az 1908-as revidiált Károli fordítást használják."

Akkor rosszul teszik, s talán kevésbé műveltek, mivel az említett fordítás alapszövegét is rég meghaladta a kor, vannak ennél sokkal pontosabbak.

2023. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!