Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szakadodt olyan sok...

Miért szakadodt olyan sok ágra a kereszténység, kinek a célja, kinek jó ez, ahány ág annyi látásmód, és mindegyik a másik ellen van hangolva, mindennik a maga igazságát hirdeti, miért nem egy van, hiszen az ÚrJézus is ezt akarta?

Figyelt kérdés
A Katolikus egyházban voltak mindig is gondok, problémák, erre az a megoldás, hogy külön mennek akik nem tudtak változtatni a dolgon?, és ez így megy már évszázadok óta, az egyház elaprózódik, ahelyett hogy egységes lenne, az egységet keresnék, már Pál apostol is egységre int, türésre, hallgatásra biztatott...
2018. dec. 1. 09:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Újra egységes lesz egyszer.Bár kérdés, hogyan.

Egyébként tudsz jobb alternatívát?

2018. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Krisztus egységre hív a Szentírásban, de vajon ki az aki széthúzásra? Szerintem hamar rájössz a válaszra, nos neki a műve.
2018. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

És ez miért olyan fontos? Szerintem egység van, az egység neve: kereszténység. Vannak különböző felekezetek, én magam protestáns vagyok, a templom ahova járok az anglikán, de nem mondanám magamat anglikannak, hogy is lennék az?

Nem érdekel kinek milyen a felekezete, szerintem igazából csak a katolikusokat zavarja, ők akarnak egységes egyházat.

Egy átlag hívő aki nem pap, lelkész teológus miért rugózik azon, hogy milyen felekezeti különbségek vannak?

2018. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%

Csatlakozom a 2. hozzászólóhoz.


Ha megnézzük a taktikáját, emberi érzelmekre gyakorolt hatások, és egyéni imádat, értelmezés, a Fő eszköze.

"legyél vallásos a magad módján", "nekem megfelel, ill. meg van a saját vallásom", S ezekhez hasonló gondolkodásra ösztönöz.

A lényege, hogy ha már vallásos akarsz lenni, tedd ahogy Te látod jónak.

Viszont Isten a szavában, Maga határozza meg, mit kell tennie ezen a téren minden embernek egységesen, és nem egyénre szabja azt.

Valamint nagy felelőssége az embernek is, hogy tisztán tartsa magát a világ befolyásától, hogy annak elnyerje a Teteszését, és ezért engedményeket, vagy higításokat alkalmazzon.

Mert ez is hozzá járult annak idején ahhoz, hogy már nem tiszta az Istennek végzett imádat.

2018. dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Tipikus.
2018. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

"Egy átlag hívő aki nem pap, lelkész teológus miért rugózik azon, hogy milyen felekezeti különbségek vannak?"

Esetleg mert fontos neki Krisztus szava?

"Legyenek mindnyájan egyek. Amint te, Atyám bennem vagy s én benned, úgy legyenek ők is eggyé bennünk, hogy így elhiggye a világ, hogy te küldtél engem."

"De más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Ezeket is ide kell vezetnem. Hallgatni fognak szavamra, s egy nyáj lesz és egy pásztor."


De intő dolgot is mondott Krisztus:

"Minden önmagával meghasonlott ország elnéptelenedik, minden önmagával meghasonlott város vagy ház elpusztul."


Persze tudom, hogy "Egy átlag hívő"-t nem nagyon érdekli Krisztus tanítása.

2018. dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15%

" különböző felekezetek"


Nos ez az egyik oka, a vallások és tanítások sokféleségének. Jézus, és az első tanítványok, nem oszlottak felekezetekre. Hanem mindenkire egységesen, ugyanaz a tanítás, oktatás, illetve imádat bemutatása volt betartatva, függetlenül, hol lakott, vagy milyen nyelven beszélt.

Sajnos ezeknek a kialakulásához, nagyban hozzá járult, hogy az idők során, kialakult a "kereszténység", belefojt, illetve beleavatkozott a világ dolgaiba, hatalomra tett szert, és így szeretője lett a Politikai rendszernek, amiért, ha időlegesen is, de bizonyos mértékben megált az üldözésük.

Sőt Ők maguk kezdték üldözni azokat, akik ellen szegültek a hatalmuknak.

2018. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

"Egy átlag hívő aki nem pap, lelkész teológus miért rugózik azon, hogy milyen felekezeti különbségek vannak?"


Talán azért mert csak egy igazság van és érdekli melyik az, az egyes irányzatok között viszont hatalmas eltérések vannak.

2018. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%
#6 és nem lehetünk egyek Krisztusban valakivel, mert ő katolikus, én meg protestáns? Dehogynem!
2018. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%

"Nem lehetünk egyek?"


De nem ám. S mind a két "vallásnak", alapos befolyűsa van a világban, és sok mindent elkövettek és tesznek, ami nem egyeztethető össze az egészséges tanítással.

Nem beszélve a Biblia más számosabb írásait, amiért, Isten elfogadhatatlannak tartja a tetteiket.

Soha nem voltak felekezetre osztódva, sem az Izraeliták, se a Kersztények, külön külön megnevezéssel, sem tanítással, s vállalták a megvetettséget, üldőzést, ha arról volt szó.

2018. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!