Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet indítványt benyújtan...

Hol lehet indítványt benyújtani egy templom építése ellen?

Figyelt kérdés

Egy délalföldi városban élek egy csendes nyugodt kertvárosi részében! Itt élek már 30 éve és azt szeretem benne hogy csendes!

A minap volt bedobva egy tájékoztató hogy 2019-ben vagy 20-ban elkezdenek építeni a házunk előtt egy templomot!

Állítólag a környékbeli lakók támogatják de se engem se a házban senkit meg nem kérdeztek erről!

Nem vagyok vallás ellenes meg semmi ilyesmi csak baromira nincs kedvem vasárnap reggelente harangzúgásra kelni!

Építsenek templomot nem érdekel de olyan részen ahol nem zavar senkit



2018. dec. 2. 19:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%

igen, van pár száz aki szeretné, de mindig ott van az az EGY, akinek problémája van vele. Megpróbál mindent megtenni ellene, ott tesz keresztbe az ügy ellen, ahol tud, megpróbálja lassítani a folyamatot, akkor is, ha már el van döntve a dolog. Ez nem a templomról szól, legyen bármi más...

Nem te vagy az öregasszony a földszintről, akinek semmi nem tetszik?

A templom a közösségedet fogja erősíteni, az embereknek szükség van rá az egészséges lelki élet miatt, nehogy olyanok legyenek, mint te. Nem kell járnod oda, ha nem akarsz, de engedd meg már a többieknek, hogy mehessenek.

Ritka olyan közösség van odahaza, akik összefognak egy templomért, tiszteld az akaratukat légyszives.

2018. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Fura, én imádtam templom mellett lakni, pedig ateista vagyok. Amúgy mint épületek lenyűgöznek, szívesen fotózom őket.


Amúgy meg petíciót lehet kezdeményezni. Viszont megkérdezni persze, hogy nem kérdeztek meg, nem a tiéd a telek, szóval mi közöd is lenne hozzá, hogy mit építenek ott?

2018. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
36%

Addig örülj amíg a harangzugasra ebredsz. Amíg azok a harangok hirdetik annak dicsőséget ki saját Fiát adta aldozatul, aki halállal legyozve a halalt nekünk örök életet ajándékozott.


Europa kereszténysége krizisben van, legalabbis amíg a Szentlélek erejével fel nem ebred álmából. Akkor majd észreveszi hogy az iszlám hit el akarja taposni, és akkor majd új erőre kap, és gyozedelmeskedik, mert az igazság mindig győz, szamunkra az igazság pedig nem egy eszme hanem egy élő személy, Jezus Krisztus.


Örvendezz hát ha zúg a harang, mert azok Isten dicsőségére szólnak, hivnak a szent vacsorán való részvételre, és imádságra szolitanak, imadsagra mely megszenteli a vilagot

2018. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
38%
A harangok hangja olyan mint a szirének hangja. A következő körmenetnél már az első sorban fogsz vallásos énekeket kántálni.
2018. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Petíciót indítványozhat, de ha te vagy az egyetlen, aki nem szeretné, akkor nem látok sok esélyt a változásra.


14# Ha olyan agyhalott fanatikus akar lenni, mint amilyen te is lehetsz...

Megjegyzem a szirének gyilkos lények voltak a görög mitológiában, akik hangjukkal és külsejűkkel álcázták gonoszságukat. Nem a legjobb hasonlat, amennyiben nem szidni akarod a templomot és a hívőket.

2018. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Kedves Lucifer!

Ez a veszély engem nem fenyeget mert 8 évig tanultam egyházi iskolában és szívből rühellem az összes egyházat!

A vallással nincs bajom csak az egyházakkal!

Csinálhatok én akármit lehetek bármennyire szent akkor is a pokolban végzem!

De legalább nem fogok fázni! :D

Nincs gond amúgy 2 szomszédom elkezdte az aláírásokat gyűjteni hogy egy olyan helyre építsék ahol nem zavarja a lakókat gyorsan össze gyűlt 70 aláírás a mai nap folyamán!

Szóval megint hazudott az egyház hogy a környéken élők szeretnék a templomot!

2018. dec. 3. 17:21
 17/24 anonim ***** válasza:
34%
Csak így tovább!
2018. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
ügyes vagy, most hátradőlhetsz és megveregetheted a vállad. Azért húz fel a dolog, mert az augusztusi fizetésem felét egy templom renoválásának kölcségeibe segítettem bele, mert életveszélyesnek nyílvánították, az önkormányzatnak meg kellett a hely, és le akarták bontani. Szeptember elején meg már párizsis zsemlén éltem. Nem magamat sajnáltatom, csak olyan csalódás látni, hogy sokak munkája megy kárba, mert pár embernek a vasárnapi kisvárosi harangzúgás a legnagyobb gondja.
2018. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
34%

Megértelek, én sem akarnék egy templom mellett élni. Ráadásul az ingatlanod értéke is jelentősen csökkenni fog. A tőlünk pár utcára lévő templom környékén lakók nem tudnak közlekedni, parkolni, a kertjükből kijönni, a sok süket, vezetni nem tudó hívő miatt. Arról nem is beszélve, hogy a onnan be is lehet majd látni a kertedbe, ami különösen jó, ha például meztelenül akarsz napozni a kertedben.

Viszont sajnos ma a keresztény egyház politikai hatalmon is van, ezért irtó nehéz dolgod lesz.

Esetleg bízz meg sátánistákat, hogy tartsanak szertartást a templom helyén, vagy átkoztasd meg a területet.

2018. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
8%
Kíváncsi lennék a sok kérdezőt leszidó válaszolónak a kinézetére, amikor mondjuk az ő szomszédjukban egy mecsetet építenének, ahol a müezzin hívná naponta rakatszor imára a híveit.
2018. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!