Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyíték isten létezésére?

Bizonyíték isten létezésére?

Figyelt kérdés
Régen hívő ember voltam, csak elkezdtem gondolkozni azon, hogy mennyire lehet hinni Istenben. Sajnos minél jobban belegondolunk, annál kevésbé hittem istenben. Most jelenleg ott tartok, hogy halálfélelmem van, mert félek hogy a halál után nincs semmi. Azt szeretném kérni, hogy győzték meg isten létezéséről. Szeretnék hinni benne.

2018. dec. 2. 22:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
28%

Miért baj, ha nincs semmi? Csak egy villanás és vége mindennek.

Vagy miért baj, ha pár percig fáj? El fog múlni.

Sokkal rosszabb lassan elrohadni a világgal.


Hiányozna valaki? Van amit el szeretnél érni még? Vagy?

2018. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
69%
a kvantummechanika nem zárja ki sem isten létét sem a halál utáni életet
2018. dec. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%
Nálam sokkal okosabb emberek sem tudták sem bebizonyítani, sem cáfolni Isten létezését. És ez így is fog maradni.
2018. dec. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló akkor üzenném, hogy a halál után ha nincs semmi, tulajdonképpen csak szívünk itt. Nincs értelme az életnek. Vannak a gazdag emberek, akiknek a seggét nyaljuk hogy fényes legyen. Gyakorlatilag abból áll a földi élet hogy szívunk. Ez kinek jó? Akkor miért élünk? Vannak akik csak szenvednek.
2018. dec. 3. 04:25
 5/33 anonim ***** válasza:
40%

Én ezzel úgy vagyok, hogy ha valaki bizonyítékkal tudna szolgálni arra, hogy Isten nincs, akkor azt mondanám pusztuljak most rögtön, mert akkor semminek de semminek nincs értelme. Pedig nekem is van családom, szerelmem, akiket szeretek, nekem az az bizonyíték Istenre, hiszen tőle kapom a szeretet ajándékát.

Ha lenne bizonyíték, hogy nincs Isten, az is kiderülne, hogy nincs szeretet,

2018. dec. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%
Ha hinni akarsz, hiszel, nem kell senkinek meggyőzni, mert a magad bizonyítékait és válaszait megtalálod a saját életedben. Ha csak vitázni akarsz egy témáról, ami mellett és ellen sem lehet konkrét, kézzel fogható bizonyítékokat felsorakoztatni, használd az oldal keresőjét és készíts be némi nasit, párszor ellőtték már a témát.
2018. dec. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
27%
Az nem elég bizonyíték, hogy róla beszélsz?
2018. dec. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
66%

Számos Isten létezése irányába mutató jel van.

Jézus Krisztus azt mondta, létezik egy Atya, aki mindeneknél nagyobb. Azt állította, Ő Istentől jött.

Miért hiteles Jézus, és mire fel állíthatta ezt?

- ószövetségben előre megírt próféciákat teljesített be, többek között születésének helyéről, idejéről és küldetéséről

-feltámadt a halálból, több embert feltámasztott, betegségeket gyógyított pl. bénák lábra álltak, vakok látni kezdtek, stb

- magas szellemiségű erkölcsi tanítása és élete, amely méltóképp képviseli Isten szellemiségét

2018. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
29%

A világ megfigyeléséből is találhatsz jeleket Isten létezésére. Épp a modern biológiai felfedezések mutatnak értelmes tervezettségre. A sejtek örökítőanyaga, a DNS, nem keletkezhetett evolúció útján. Olyan mint egy bonyolult számítógépes program.

Bővebb információt itt találsz:

Létezik-e Isten? A DNS-kód

[link]


Valószínűség számítás vs evolúcióelmélet

[link]

2018. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 pelgrim ***** válasza:
50%

Nekem saját létem több mint elég bizonyíték Isten létezésére: Én vagyok, kell tehát, hogy Isten legyen, én ugyanis a leg-előbbre haladt fejleményeinek (nem teremtményeinek!) az embereknek egyike vagyok itt a Földön. Isten nem egy valaki. Isten egy valakinél, egy személynél minden tekintetben végtelenszer több. Isten egy energia, hatalom, bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen Forrása bennünk és körülöttünk mindenütt. Isten a Vezérlő Alapelv mindenben, az Eredeti Ihlet, melyből folyton minden létre jön. (Ön-)tudatunk vagy lelkünk az Isteni energiával, a Vezérlő Alapelvvel, az Eredeti Ihlettel azonos, nem halandó. Erről tanúskodnak a halálközeli élmények, mint például Fliegauf Benedek esete:

https://www.youtube.com/watch?v=UPaaKuSBvnE

Vagy Dr. Michael Newton kutatásának eredménye: Lelkünk útja című könyvei.

2018. dec. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!