Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlim vallasban milyen...

A muszlim vallasban milyen torvenyek vonatkoznak egy parkapcsolatra?

Figyelt kérdés
Ugy ertem tobb helyen olvastam mennyi minden tiltva van. En ugyan kereszteny vagyok, a mi vallasunkban is ot van, hogy hazassag elott nem lehet szexualis eletet elni, de a muszlim vallasban olyanokat hallottam, hogy se csok se kezfogas, se moziba jaras meg ilyenek. Konkretan semmilyen erintkezes, meg kezfogas se. Ez azert aggaszt, mert egy melyen vallasos muszlim fiuval ismerkedek. Akkor megis mi tartozik Abba, hogy a fiu udvarolhat nekem? Hogy pislogunk egymasra? Es akkor itt ennyi a dolog? Azert nekem ez mar tulzas es nagyon bigott.

2018. dec. 4. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

A keresztenysegben sincs eredetileg kezfogas, csok, petting akarmi. Nem csak a nemiszervek erintkezese szamit paraznasagnak. A paraznasag inkabb viselkedes. Csak hogy ezt tisztazzuk. Az iszlamban ugyanez. Ott nincs parkapcsolat. Lehet ismerkedni megfelelo keretek kozott, mecsetbeli ajanlassal, szulok ajanlasa al, megbizhato baratok ajanlasaval. Nem tilos beszelgetni, megismerni egymast, de nincs tipi tapi meg petting meg csok meg tarsai, illetve nincs kettesben maradas.

De egyebkent nem kell kulonosen aggodnod, az a ferfi, aki igy udvarolgatna, az eleve messze van a melyen vallasos kategoriatol az iszlamban, szoval eleve ki van zarva hogy igy akarna csinalni a dolgokat.

Viszont ha megengedsz egy jo tanacsot, akkor ha hivo kereszteny vagy, inkabb ne eroltesd ezt a viszonyt. Az iszlam nem csak egy vallas, nem a vasarnapi misebol, ejfeli misebol, meg karacsony es husvetbol all, hanem egy eletstilus sokkal inkabb, ami meghatarozza a penzugyektol kezdve az oltozkodesen at a legaprobb napi eletvitelt is, amibol kesobb megoldhatatlan problemak születnek.

2018. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valkási irányzatonként más, szóval erre nem tudunk választ adni.
2018. dec. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Csak hatszor volt már a kérdés, és elég borzalmas dolgok is voltak benne. Nem ajánlom, mert NAGYON kockázatos.

Ja, és az udvarlási időszak alatt a csillagokat le fogja neked hozni az égből! Legalábbis szóban. Nálad sokkal nehezebb lányokat is meg kell tudnia hódítani, annyira nehéz ott udvarolni.

2018. dec. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindegy milyen muszlim, milyen nemzetiségű, milyen a családi háttere, neveltetése, hol született, hol nőtt fel, egyetlen gyerek-e, egyetlen fiú-e, ha nem akkor hanyadik (van jelentősége)?? Stb

Az én férjem afgán és muszlim. Párkapcsolat mint olyan csak házasság és jegyesség formájában létezik. HA tényleg mélyen vallásos akkor ezek amiket felsoroltál tényleg tabuk a házasság előtt. A mozi nem, ha nem csak kettesben mentek. :) De mivel te eleve keresztény vagy, így azért kicsit más, de nem negatív irányban, bár sok család nem örül annyira a más vallású menyasszonynak, de inkább csak azért mert nehezebb leinformálni :).

Első meg ostoba, a muszlimok (az igaziak) elismerik a kereszténységet és a zsidóságot is, mint vallást aminek az istene megegyezik az iszlám istenképével.

Ha érdekel valami írj nyugodtan privátban. :)

2018. dec. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

Kezdjük azzal, hogy a szerelmi házasság egy viszonylag frissebb, párszázéves európai dili, világviszonylatban az volt a jellemző napjainkig, hogy a házasság érdekkapcsolat. Ez nem kritika, csak azért írom, hogy értsd a dolgot tágabb kontextusában: amit mi fontosnak tartunk egy kapcsolatban, régen nem volt az és más elvek mentén, a család által köttethetett meg a frigy.


Igazából tök mindegy mit mond az iszlám, ahogy a többiek is írták, a srácon múlik, hogy neki mi fér bele és mi nem. Ahogy a keresztényeknek, hinduknak, buddhistáknak, úgy a muszlimoknak is inkább kulturális hozadékuk a vallás, mait jelentősen befolyásolnak korunk divatjai.


Szóval ne foglalkozz vele, ha a srác elhív randizni, akkor menj el vele randizni, ha van hozzá kedved :)

2018. dec. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

"Akkor megis mi tartozik Abba, hogy a fiu udvarolhat nekem? Hogy pislogunk egymasra? Es akkor itt ennyi a dolog? Azert nekem ez mar tulzas es nagyon bigott."


Miért szerinted miből áll? Szexeltek és ha jó volt akkor folytatódhat a kapcsolat? Ez aztán keresztényi felfogás.....

2018. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te nem a muszlim vallás törvényeit olvastad, hanem valakinek a véleményét erről.

Konkrétan az érintkezésre az vonatkozik, idegen nőt nyilvánosan nem érintünk meg. Nagyon fontos itt az "idegen" és "nyilvános" így együtt. A saját lakásodban és ágyadban azonban én nem aggódnék, sőt. Továbbá konkrétan menj el a rendkívül bigott Iránban egy moziba, és nézz körül diszkréten. Jó sok fiatal van ott, és pont ugyanazt csinálják, mint más (keresztény) mozikban.

Lebeszélnélek erről a fiúról. Nem azért, mert muszlim. A többit képzeld el magad.

2018. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Múltkor bent voltam egy londoni középsuliban, ugyanúgy smárolnak muszlim kendős lányok a folyosón mint Magyarországon. Miről beszélsz?
2018. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy valaki kendőt visel még nem biztos hogy vallásos muszlim. Ahogy az sem biztosan hithű keresztény akinek kereszt lóg a nyakában.
2018. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez is igaz. Valszeg csak az apja erőlteti rá az ilyen lányokra a kendőt.
2018. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!