Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlim vallasban milyen...

A muszlim vallasban milyen torvenyek vonatkoznak egy parkapcsolatra?

Figyelt kérdés
Ugy ertem tobb helyen olvastam mennyi minden tiltva van. En ugyan kereszteny vagyok, a mi vallasunkban is ot van, hogy hazassag elott nem lehet szexualis eletet elni, de a muszlim vallasban olyanokat hallottam, hogy se csok se kezfogas, se moziba jaras meg ilyenek. Konkretan semmilyen erintkezes, meg kezfogas se. Ez azert aggaszt, mert egy melyen vallasos muszlim fiuval ismerkedek. Akkor megis mi tartozik Abba, hogy a fiu udvarolhat nekem? Hogy pislogunk egymasra? Es akkor itt ennyi a dolog? Azert nekem ez mar tulzas es nagyon bigott.

2018. dec. 4. 19:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
11%

Muszlim párkapcsolati szabály, hogy egy muszlim férfinak 4 felesége is lehet. A vallasalapitonak 11 felesége is volt, a legfiatalabb 6 éves volt.


Szóval számíthatsz rá, hogy ha megun a pali, akkor vesz melléd egy nálad fiatalabb feleséget, de téged sem enged el, ha pl megsértődnél. Mosogatni jó leszel!

Csador valószínű kerül majd rád, néha fizikai verésre is számíthatsz, a Korán ezt javasolja gyakorolni a muszlim férfiaknak.

2018. dec. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
56%

"Konkrétan az érintkezésre az vonatkozik, idegen nőt nyilvánosan nem érintünk meg. Nagyon fontos itt az "idegen" és "nyilvános" így együtt."


Idegen nőnek számít nekik mindenki, akivel az iszlám törvény szerint házasságot köthetnek, tök mindegy, ha akár már 10 éve ismeri is. Anya, testvér, gyerek... aki nincs benne ezekben a kategóriákban, az "idegen", idegen nőkkel pedig nem maradnak kettesben. Ezt a barátom mondta, aki önmagát vallásos muszlimnak tartja. Más kérdés, hogy nem túl jó benne, tekintve, hogy velem van. A szíve mélyén szerintem tudja, hogy egy baromság az egész, csak magának sem meri bevallani, inkább hagyja, hogy egye a bűntudat. Párkapcsolat náluk tényleg nincs, csak jegyesség és házasság. Engem sem ismer el barátnőjeként, pont emiatt, bár európai értelemben véve az vagyok neki.

2018. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!