Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Közeledik Miklós nap vagyis...

Közeledik Miklós nap vagyis Szent Miklós ünnepe, a JW hogyan ajándékozza még a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 21:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Néha lemarad egy d, na.
2018. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk Mikulásra nem kapnak édességet, sőt, az év szinte egyik napján sem, elég baj az, hogy ezzel tömi a tanú a gyerekeit, mikor sokkal károsabb, mint a dohányzás, ami miatt kirakják onnan az embert. Ezt ők többször le is írták, úgyhogy kár azon rugózni, hogy voltam benn, mert az ördög egyházába nem tenném be a lábam. Szóval nekik az a normális, hogy egészségtelen cuccokkal etetetik a gyerekeket, míg másokat meg démoninak titulálnak. A sötétség bennük hatalmas.
2018. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

#8

Szerintem kevered a fogalmakat. A Mikulásnak (Szent Miklós püspök) nem sok köze van ahhoz a pirosba öltözött szakállas alakhoz, akikben a gyerekeknek hinnie kéne. Bár a keresztény teológia szerint Miklós püspök valóban él, hiszen az üdvözültek közt van már, de nem fog egy gyereknek se vinni ajándékot, hanem azt a szülők teszik a szegényeket segítő püspök emlékére.

Sajnos ezt nagyon szeretik vagy tudatosan, vagy tudatlanságból keverni.

Karácsonyi ajándékot pedig pláne nem hoz, mert Miklós püspök ünnepe dec. 6., karácsony pedig Krisztus születésének az ünnepe, dec. 25.

2018. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#12 Ha ezt egy tanú írta volna, akkor most ő lenne egy kegyetlen szülő, aki még a csokitól is megfosztja a gyerekeit. Jó, hogy mindenben lehet hibát találni... :)
2018. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Metionin ***** válasza:

X13. Tudom hogy a 2 nem ugyanaz, de a gyerek hitegetése egyre megy a Mikulásnál meg a Jézuskánál (vagy kinél mi van). Szerintem ahol a gyerek az egyikről tudja az igazságot, a másikról is tudja és a Mikulásban hisz akkor biztosan a karácsonyi ajándékot is valami hozza.

Amúgy nekem azt mondták otthon, hogy amelyik gyerek ezekben hisz, azt meg kell hagyni a hitében, majd ha nagyobb lesz, akkor úgyis megtudja hogy mi az igazság. Így aztán rendes voltam és nem szpojlereztem a többieknek. De a többi gyereket nem is zavarta hogy xy a Mikulástól kap ajándékot, zw meg a szüleitől. Nekik ez valahogy tök elfogadható volt.

2018. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
11%

" azt meg kell hagyni a hitében, "


Milyen sajnálatos olvasni, hogy Isten szava csak üres írás az embereknek.

Ugyan is Isten azt az utasítást adta a szülőknek, hogy a gyermekeiket neveljék Isten igazsága szerint.

S ezt az Izraelitáknak, és a Keresztény szülőknek is ugyan ez a mérvadó.

(5Mózes 6:6–9) 6 Legyenek ezek a szavak, melyeket ma parancsolok neked, a szívedben; 7 vésd ezeket fiaid elméjébe, és beszélj róluk, amikor a házadban ülsz, amikor úton vagy, amikor lefekszel, és amikor felkelsz. 8 Kösd azokat jelként a kezedre, és legyenek homlokkötőül a szemeid fölött; 9 írd fel azokat házad ajtófélfáira és kapuidra.

(Efézus 6:3, 4) . . .” 4 És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.


S akkor felmerül a kérdés, hogy "hol található az igaz vallás?" Vagy hol van, ahol nagyobb tiszteletet kap Isten szava, mint az emberek világban levő hagyománya?

Hogyan különül el egy keresztény a világtól, ha a világgal tart?

ahol lehet egy kicsit hazudni?...


S ha már hazugsággal keverik, akkor mimódon tiszteli az Ilyen szülő a Teremtőjét, és kérést, és a gyermekét, hogyan neveli ha igazság helyett hazugsággal tömi, mert az a népszerű?

A gyermek pedig ebben Nő fel, és vajon mit gondol majd az Istenről? Azért mert gyermek, hazudjunk, hogy jól érezze magát a világban.


Vajon kinek mi a mérvadó? Nekünk Isten szava, és azért mert gyermek, nem kell hazudni, és becsapni. Mert akkor ennyire lesz a szülő is szava hihető, más területen is, és a példa is rossz.

Az Istennek végzett imádatot, otthon kell elsősorban oktatni, és betartani.

2018. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
11%

(Márk 7:8) 8 Az Isten parancsolatát elhagyva, az emberek hagyományához ragaszkodtok erősen.”

(Máté 15:3) . . .„Hát az miért van, hogy ti is áthágjátok az Isten parancsolatát a hagyományotok miatt?

(Márk 7:13) . . .érvénytelenné teszitek az Isten szavát a hagyományotok által, melyet továbbadtatok. És sok effélét tesztek.”

(Máté 15:8, 9) 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”


Isten szavának nincs ereje az emberek életében, mert mindent elhagynak ami helyes, és írott....

2018. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem én mondom, hogy ennek így kell lennie, állítólag mindenkinek egyéni joga eldönteni milyen hitben neveli a gyerekét. Ezért érzem ezt egy nehezített körülménynek, mert hogy gyerekekről van szó. Azt fogja hinni amit mondanak neki, és valahogyan a felnőtt társadalom nagyobbik része egyetért abban, hogy ezt elhittesék a gyerekeikkel. Egyébként én sem értem miért. Sem a hagyomány, sem az édesség meg az ajándékozás nem zavar ebben, csak nagyon furcsának tartom, hogy ilyeneket találtak ki a felnőttek és aztán megegyeztek, hogy ezt folytatják ha majd nekik is lesznek gyerekeik. Van ahol fogtündér, házimanó, mumus meg mindenféle van.

Értem amúgy miért nem helyes mindez, nem kell bemásolni hozzá a fél Bibliát, dehát gyerekekről van szó. Rosszul is meg lehet közelíteni mint mindent, pl. ha csak azért akar "jó lenni" hogy kapjon, vagy ha elkezdi kitalált alakokra hárítani a rossz dolgokat, ha babonás hiedelmekhez kezd hasonlítani a történet, de szerintem a mesevilág, a varázslatok, inkább olyasmi mint egy kezdetleges hit, merthogy azt mutatjuk be vele, hogy létezik egy láthatón túli világ is, nem csak ez.

Sokaknak egyébként rossz élmény megtudni az igazat a Mikulásról, ennek ellenére a saját gyerekeikkel folytatják ezt. Nekem ez egy semleges érzés így visszagondolva, és én is úgy érzem ez egy hazugság a gyerekek felé, az is tök logikus, hogy azután megkérdőjelezik majd a többi állításunkat, de most így belegondolva azért az sem feltétlen baj, ha elkezdik önállóan mérlegelni a dolgokat.

Azt sem gondolom, hogy mindig helyes lenne a teljes igazságot felfedni a gyerekek előtt, lásd "hogyan készül a gyerek" témakör.

2018. dec. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!