Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintem Isten nem szeret...

Szerintem Isten nem szeret egyformán mindenkit. Más is érzi így?

Figyelt kérdés
Én tehetek jó dolgokat,nem mondom, hogy sosem tévedtem, mégis a legapróbb dolgokban is ellenem van. És ebből a sok apró dologból jön össze a sok nagy, mitöbb, hatalmas gond. Imádkozás és minden más hiábavaló. Úgy érzem, mintha mostoha gyereke lennék. Én ezek után is szeretem, de ő csak azért se
2018. dec. 7. 15:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%
Velem mindig kivételezik. Olyan mint egy szerelmes tinilány, alig tudom levakarni.
2018. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A gond az lehet, hogy Isten nem magyarázza el neked, hogy most miért kaptál el egy súlyos betegséget, miért kellett meghalnia az édesanyádnak éppen most, miért kellett leégnie a házadnak, satöbbi. Minden magyarázat nélkül kell elfogadni a döntéseit, abban bízva, hogy ő a bölcs, ő tudja, hogy mi miért van, megnyugodhatunk az ő akaratában. Ezt akarja ő, ez azonban nem biztos, hogy menni fog.


A ,,jóakarók", a pletykálkodók szabad akaratukat gyakorolják. Talán az a legjobb, ha nem törődsz velük. Majd meg fogják kapni ezért a büntetésüket.

2018. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Velük is büntet az Isten"


Minden bajodat Istenre szoktad kivetiteni?

Nem kevered össze véletlenül az ördöggel? :))))

2018. dec. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!


Láttam a későbbi kommentedet.


Olvasd már fel hangosan a saját eredeti kérdésedet! Tele van Isten megítélésével és kritizálásával és saját magad dicséretével.

Ez alapján milyen válaszokat vártál olyanoktól, akik szeretik Istent? Amit aztán később írtál, hogy sorra jöttek a veszteségek az életedben, azt leírhattad volna rögtön, nem? Én csak az alapján tudok válaszolni, amit olvasok a kérdésedben, nem tudom kitalálni azokat a dolgokat, amiket nem tartottál fontosnak beleírni a kérdésedbe vagy eltitkoltál.


Jób könyve arról szól, ahogy Isten megengedte Sátánnak, hogy brutálisan próbára tegye Jóbot, aki a legkiválóbb ember volt akkor a földön, és az emberek szemében is megbecsült volt. Gazdag volt, de egy nap alatt elvesztette minden vagyonát a házával együtt, és földönfutó lett. Sátán megölte az összes gyerekét egy nap alatt, akiket nagyon szeretett. Utána olyan beteg lett, hogy kínjában éles cserépdarabokkal vagdosta a saját bőrét.


Aztán jöttek a barátai, és vigasztalás helyett elkezdték a hibát keresni benne. Jób könyvének nagy része erről az egész elhibázott párbeszédről szól, és Jób reakcióiról, aki eleinte alázatos ugyan Istennel ("Az Úr adta, az Úr elvette, áldott legyen az Úr neve"), de végül már nem csak a barátai ellen épít ki frontvolnalat, hanem Istent is elkezdi igazságtalansággal vádolni. Végül Isten maga is megszólítja Jóbot, és helyre teszi a kérdést, hogy kinek van joga kit kritizálni, mire Jób észhez tér. Isten kigyógyítja a betegségéből, gyerekeket és nagyobb gazdagságot és nagyobb megbecsülést ad neki, mint előtte volt.


Ha más nem is, annyi világos Jób könyvéből, hogy Jóbnak javára vált a sok szenvedés, és végül Isten bőven kárpótolta mindenért, amit elszenvedett.


üdv

Stefán

2018. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Milyen szövetségről beszélsz? Keresztény vagyok, részesültem a szentségekben, ha erre gondolsz. Igen, Jób. Neki sokkal több mindene volt, mint nekem. Tőlem ilyen anyagi dolgokat nem nagyon lehet elvenni és azok hiánya különben sem emésztene ennyire, mint a lelki gondok. Azért is kaptam én ilyesfajta büntetést. És szánalmasnak tartom azt a Jóbot, akit ennyivel le lehetett kenyerezni,és ha azután úgy élt, mintha semmi sem törtent volna (pl a
2018. dec. 8. 23:00
 16/18 A kérdező kommentje:
Pl a gyerekei elvesztése.
2018. dec. 8. 23:01
 17/18 anonim válasza:
Vizsgáld meg magad. Úgy érzed hogy vagy olyan jó Istenhez, parancsolatait megtartod?. Az Úr látja a te szívedet, és ha most nem is látsz változást annak is oka van. Mi nem tudjuk mi az de az Úr tudja, és neked ki kell tartani mellete. A Biblia nem mesésköny. Mesét a gyerekeknek olvassák, és ha a gyerek felnő leteszi a meséskönyvet. De a Biblia most is a felnőttek kezében van. De ha a létezésébem kételkedel csak néz körül... Egy ún. robbanás hogy tudod volna ilyen csodálatos dolgokat teremteni?
2019. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 KZitus ***** válasza:

Ismét szia

Ha Isten "...nem szeret egyformán mindenkit...", akkor hogyan osztanád el azt a szeretetet, amelyet a Fián keresztül mutatott felénk? Akkor nem mindenkire egyformán érvényes az a szerete, amelyet felént, emberek felé mutatott? János(16:3) azt jegyezte le,"Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen." Te érzedet magadat ebben a szeretetben? vagy hol álsz?

Én azt látom ami problémát okoz neked, az az örökölt tökéletlenség. Amikor Isten számon kérte Évát az Édenben, ő a kígyót hibáztatta, nem saját magát. Ádám hasonlóan magát Istent hibáztatta, mert azt mondta, "az asszony, aki mellém ADTÁL, ő adott a gyömölcsből". nem azt mondta "bocsás meg Istenem, megszegtem a törvényed".

Te magad is elismered ",nem mondom, hogy sosem tévedtem..." Gyakorlatilag MINDIG tévedünk, ha az életünkben hozott döntéseink nincsenek öszhangban Isten gondolkodásával, amit megtanulhatunk a Bibliából. De még ha így is élünk, ebben a sátáni világban rengeteg fájdalmat okozó dolog érhet nponta minket. Viszont nem kell ezeket a terheket egyedül cipelnünk, ha engedjük, hogy Isten velünk hordozza azokat. Erről biztosít: "Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel. Mert én, Jehova, a te Istened, megragadom jobb kezedet, én, aki ezt mondom neked: »Ne félj! Segítek neked.« Ézsaiás 41:10,13

2019. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!