Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hittanárnak vagy papnak...

Hittanárnak vagy papnak tanulni nehéz?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és egy gyárban dolgozom 4 műszakban (ezt még leírni is fájdalmas volt).


20 évesen jöttem ki a középsuliból és azóta gondolkozom azon, hogy milyen karrierbe kellene kezdeni, de semmihez nincs sajnos kedvem, egyedül az Istenbe vetett hitem az, ami fontosnak számít már kiskorom óta.


Tanulnék én tovább nagyon szívesen, csak nem tudom milyen.



2018. dec. 8. 02:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mindegy számomra az is, hogy katolikus vagy református, gyerekekkel szeretnék leginkább foglalkozni a tantermekben.
2018. dec. 8. 02:42
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

Ha párkapcsolatban élsz, vagy erre igényed van a jövőben, akkor nehéz a papi élet a kötelező cölibátus magánya miatt.


A papi élet a következő miatt is nehéz:


[link]


A hölgy 17 évesen szeretett bele B. István lelkészbe, s állítása szerint érzelmei nem maradtak viszonzatlanok.



– Szenvedélyes szerelem volt a miénk, persze mindenki előtt titkoltuk, nehogy Istvánnak baja essen. Gyakran járt fel hozzám a békéscsabai lakásomba, nyaralni is együtt mentünk, de én egy idő után többre vágytam a szexuális kapcsolatnál.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


pár válasz:


rengeteg 14 év alati kisfiú


a nem abberált papok mindig is tartottak szeretőt.


[link]

"

Bocsánatot kért a német katolikus egyházban történt gyermekbántalmazásokért a német katolikus püspöki konferencia elnöke kedden a testület Fuldában tartott tanácskozásán.


Reinhard Marx a gyerekek és fiatalkorúak sérelmére az egyház férfi tagjai által a második világháború óta elkövetett szexuális visszaélésekről készített tanulmány bemutatóján kiemelte, szégyelli magát azért, hogy az egyház szemet hunyt a bűncselekmények felett és eltussolta őket.


Reinhard Marx

Fotó: Facebook

A már korábban kiszivárgott tanulmány megállapításai szerint 1946 és 2014 között 1670 pap 3677 gyereket bántalmazott.


Harald Dreissing, a kutatás koordinátora aláhúzta, hogy az adatok a becslések alsó határát jelzik, azt jelentik, hogy az elkövetők és az áldozatok száma biztosan nem alacsonyabb.

2018. dec. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben van en a tanulasra ertettem hogy az nehez-e
2018. dec. 8. 05:09
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha mindegy számodra, hogy katolikus vagy református hitet tanítasz, akkor ne legyél se hittanár, se pap, se lelkész! Ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor szerezd meg a "pedagógiai és családsegítő munkatárs" szakképesítést, amellyel - meglepő módon - mind iskolákban, mind családsegítő intézetekben elhelyezkedhetsz. Hobbiként dolgozhatsz valamely egyházi közösségben, ha alkalmasnak találnak rá, vezethetsz gyerekcsoportot. DE! Ha nem szegénységben akarod élni életed hátralevő részét, akkor leginkább szerezz egy piacképes szakképesítést!
2018. dec. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem nehéz!

Ismerek papokat és lelkészeket, akik könnyen és tisztességesen végzik feladatuk, dolgoznak HIVATÁSUK szerint.

A HIVATÁS gyakorlásához ELHIVATOTTSÁG kell, ami kérdésedből láthatóan belőled hiányzik.

.

"Istenbe vetett hitem az" ami hiányzik belőled, hogy szolgáljad Őt, másokat is erre buzdíts, csak önmagad ámítása.

Ha viszont ilyen gyenge lábakon áll hited, hogy nem tudod, melyik keresztyén vallás követője akarsz lenni, tanításait továbbadni, jobb, ha nem ezen a téren foglalkozol gyerekekkel, valami más módot keress, hogy munka nélkül éljél meg.

2018. dec. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Hittanárnak tanulok, nem olyan nehéz, csak meg kell tanulni az anyagot. Ha tényleg érdekel a dolog, akkor nem olyan bonyolult, én élvezem az órákat.


Ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor semmi esetre se papnak/lelkésznek menj, mert az ő munkájuknak csak egy minimális része a hitoktatás, és különben is, jó lenne, ha letisztáznád magadban, hogy tulajdonképpen melyik felekezetet tudod jobban elfogadni, mert azért nagyon nem mindegy. :)

2018. dec. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Miért akarsz hittanár lenni, ha nincs hited, és neked tök mindegy, hogy katolikus vagy reformatus tanítást oktatsz-e?


Ha mindenképp ezen a területen akarsz maradni, akkor legyél inkább vallástudós, ahhoz nem szükséges a hit.

2018. dec. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Igazuk van az előttem szóloknak. Legalább az alapokat tudd a két felekezet között mielőtt választasz ;)


-A (Római) Katolikus Egyház volt az első Keresztény Egyház az első “papokat” Jézus választotta ki (a tanítványok-bár ma is Jézus választja ki a papokat, ez az elhivatottság) Az Euharisztia maga Jézus teste és vére lesz, miután az apostol utód (püspök), vagy a munkatársai (áldozópapok) kimondták Jézus szavait.


-A Református Egyház a Katolikus Egyházból szakadt ki, Márton Luther indította el, a búcsúkon való visszaélések miatt. Ők is Krisztus testét és vérét mondják a kenyérre és a borra, de náluk ez szimbolikus, ők nem változtatnak át, nem is változtathatnak, Jézus ezt a “jogot” a Katolikus Egyházra (Keresztény Egyházra) hagyta, tehát csak Katolikus papokra. Ezért a reformatusoknál lelkészek vannak, és nem papok.


Ezekkel azért légy tisztában ;)

2018. dec. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*Eucharisztia előző voltam
2018. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Azért annyit javítanék, hogy Luther helyett Kálvin volt, aki a ref. felekezetet alapította.

Luther szerint az Eukarisztiában valóságosan jelen van Krisztus, nem csak szimbolikusan.


@kérdező

Egyiket se javaslom, mert nem vagy tisztában saját hiteddel sem. Ha szeretsz emberekkel foglalkozni, esetleg próbáld meg a szociális munkás dolgot.

Ha elég jó eredménnyel zártad a gimit, akkor pedagógiai pályára se késő menni, egy fokkal jobb fizetés, mint szoc munkásként.


Egyébként kalkuláld bele, egy főiskolai, egyetemi képzés 3-5 év, papi szeminárium 7 év.

2018. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!