Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hittanárnak vagy papnak...

Hittanárnak vagy papnak tanulni nehéz?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és egy gyárban dolgozom 4 műszakban (ezt még leírni is fájdalmas volt).


20 évesen jöttem ki a középsuliból és azóta gondolkozom azon, hogy milyen karrierbe kellene kezdeni, de semmihez nincs sajnos kedvem, egyedül az Istenbe vetett hitem az, ami fontosnak számít már kiskorom óta.


Tanulnék én tovább nagyon szívesen, csak nem tudom milyen.



2018. dec. 8. 02:40
1 2
 11/11 Sheral ***** válasza:
100%

Kivételesen egész értelmes a hozzászólók többsége.


1. A papok/lelkészek nem gyerekekkel foglalkoznak, ez a munkájuk csak minimális része.

2. Ismerkedj meg a teológiával olyan szinten, hogy különbséget tehess az Egyházak között.

3. A teológia szak nem tartozik az egyszerűek közé. Ógörög és ó-héber, latinhoz nem ár egy kis nyelvérzék.

4. Legnehezebb része, hogy a hivatásnak elég szigorúak a követelményei, különösen a katolikusnál. Egy egyháznak sincsen szüksége olyan képviselőkre, akik menet közben ismerik fel, hogy ez túl kemény nekik és gyengeségükkel rossz hírét keltik az egész Egyháznak. Csak akkor menj ilyen irányba ha kellően erősnek érzed magad hozzá.

2018. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!