Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Kereszténység mely formái...

A Kereszténység mely formái nem hisznek a "lélek halhatatlanságában?

Figyelt kérdés
Pl. Hedednapi Adventisták, Jehowa tanúi stb.
2018. dec. 11. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
A kereszténység alapja a lélek halhatatlánsága úgyhogy szerintem ilyen egyházat nem fogsz találni.
2018. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem lenne halhatatlan a lelkünk, nem lennénk különbek az állatoknál. Lehet sarkosan fogalmaztam, de lényegében igaz. Így minden keresztény hisz ebben. Isten olyan lelket adott nekünk, ami túléli ezt a földi életet.
2018. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem valamivel kevered, mert a keresztyénségnek nincs értelme ha nincs halhatatlan lélek.
2018. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia szerint egyedül Isten halhatatlan.


I. Timóteus 6:16 "Kié egyedül a halhatatlanság, a ki hozzáférhetetlen világosságban lakozik;"


Megjegyzés:

1.) helyesen Hetednapi Adventisták

2.) Jehova Tanúi pedig nem keresztények, mert nem hisznek Krisztusban.

2018. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Jehova tanúja vagyok. Ha levezeted nekem, bebizonyítod a BIBLIÁBÓL, hogy a lélek halhatatlan, fejet hajtok előtte és elfogadom.

Legyünk tiszteségesek mindannyian Istennel (és az Írásával) , mert maga Krisztus mondta "A te szavad igazság" János 17:17


1-es hszóló

A kereszténység alapja Krisztus tanítása. Benne van a szóban(kereszténység).

2018. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
KZitus, kezdjük azzal, hogy definiálod, hogy szerinted mit jelent a halhatatlanság és leírod, hogy miért nem halhatatlan a lélek.
2018. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

1

" nem lenne halhatatlan a lelkünk, nem lennénk különbek az állatoknál"

Már megbocsáss, de nem ettől vagyunk magasabb rendűek, és ezt maga Isten szava is így írja:

(Prédikátor 3:18, 19) . . .. 19 Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság.


Isten, örök életet ígért az embereknek nem halhatatlanságot.

Az örök életük addig áll fenn, amígnem tesznek helytelenséget.

2018. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat a 2. válaszolónak szántam az írásomat, nem az első válaszolónak.
2018. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

1.

A kereszténység alapja a lélek halhatatlánsága.

Valóban?

Isten csak Jézusnak és a felkent társuralkodóinak ígért halhatatlanságot, semmilyen más élőlénynek nem tett ilyen ígéretet. Ebből pedig jól látható, hogy maga Jézus is Istentől függ, és ha Jézus mindig halhatatlan lett volna, akkor Isten nem ígért volna olyat neki, ami alapból Zitus írta, Krisztus tanítása az alap, és Jézus nem tanította, hogy a lélek halhatatlan, mivel maga is Isten szavát tartotta igazságnak

Ennél fogva Jézus halhatatlansága Isten ajándéka, így ez is bizonyítja, hogy Jézus nem volt mindig egyenrangú Istennel. Ellenben miért ígért volna a fiának olyat ami alapból megadatott számára.


Jézus nem változtatta meg Isten kijelentéseit.

(Ezékiel 18:4) . . .Amely lélek vétkezik, az hal meg.

Mivel a lélek vétkezhet, ezért nem lehet halhatatlan

2018. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az új világban is lesz temető, bűn, bosszúállás?
2018. dec. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!