Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Hogyan foglalkoz...

Keresztények! Hogyan foglalkoznátok egy olyan személlyel aki Jehova tanúival volt kapcsolatban sokáig?

Figyelt kérdés

Ez a személy saját bevallása szerint kb. fél éve nem jár Jehova tanúihoz. Ő maga nem volt tanú, hosszú ideig tanulmányozott velük meg eljárt az összejöveteleikre.

Eddig még keveset beszélgettem vele, de nagyon érdeklődőnek mutatkozik és a Bibliát is ismeri!


2018. dec. 1. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi iránt tűnik érdeklődőnek?


Én ezt mondanám: A legrosszabbon már túl vagy.

2018. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Milyen kedves kérdés, Na meg az első válasz, "igazán felemelő".


Tudod kedves Barátom, olyan elvont, és félelmet keltő emebereknek állítasz bennünket, némely hasonló gondolkodással rendelkező személlyel együtt, hogy fel áll a hajam....

Még a világban élő rokonaimnak, mikor megemlítettem, az itt rólunk elhangzottakat, azt mondták, hogy aljasságot művelnek némelyek, mint ahogy sok más egyéb dologban is történnek ilyenek.

Egy elhangzó rossz hír miatt, emberek kerülnek kellemetlen helyzetbe, mikor találkoznak ezzel a hozzá állással. Sok Testvér, akiknek fogalmuk sincs, hogy itt milyen megalázások folynak, amikor szembe találkoznak egy olyan durva emberrel, amilyen itt olvasható, nem tudják hova tenni, milyen hírekkel bombázzák az embereket ellenünk. Miközben a gyülekezeteben meg megbúlynak olyan elemek, akik testvér létére, bemocskolja a Testvéreit, akik példás életet élnek.


Ugyan is az általánosítás, nagyon elburjánzott itt némelyek ellen.

2018. dec. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Egy kicsit fura a kérdésed első fele. Ugyan is úgy szólítod meg az embereket, mint ha a Tanúk, nem keresztények lennének. Miközben A Tanúk megváltó királyuknak fogadják el a Jézust, mint a gyülekezet feje.

Rendszeresen megemlékeznek Jézus haláláról, végzik a Jézus által kiadott prédikáló, és tanítványképző munkát.Igyekeznek betartani, és betartatni az erkölcsi irányadó mértékeket, amit mások komolytalannak tartanak.

S ezzel keresztényebbnek vannak olyanok feltüntetve, némelyek, akik a törvényeknek a betartását nem hogy nem tartják, de még a világgal szövetkezve, meg,agyarázzák, miért nem kell a házasságot komolyan venni....

S szelektálnak az erkölcsi elvek között...


S csak azért vagyunk "elítélve", mert Jézus Istenét, és Atyját tartjuk mindenhatónak, és Nem a megváltót.

Az ilyen kérdésekkel pedig elterjed a hír, hogy mi Tagadjuk Jézust, ami nem igaz, és nem győzzük kijavítani a mások által itt valótlannak felállított kijelentéseket.

2018. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Miért kell vele külön foglalkozni? Ő kért meg rá, vagy te érzed úgy, hogy neked kéretlenül is térítened kell őt?


Egyébként a különféle újdonsült felekezetnek az a fő érve, hogy a kereszténység a 4. században letért a helyes útról és tévtanítások fertőzték meg, az ő felekezetükkel pedig Isten mintegy visszaállította az őskereszténység idején lévő állapotot. Ez egyébként nem csak a jehovásokra igaz, hanem szinte minden neoprotestáns felekezetre. Ezért ha szereti olvasni a Szentírást, az jó, de érdemes tovább menni. A jehovások is szeretik olvasni, még is tévelygésben élnek. Javaslom, hogy ajánld figyelmébe a korai századok keresztényeinek írásait is, amiből sokkal tágabb képet kap, hogy valójában mit hittek a korai keresztények, hogy éltek, stb...

A legjobb, hogy ezt akár neten is olvashatja, nem kell sok ezer forintért könyvet vennie:

[link]


Például olykor mondják, hogy a "hitehagyás" az utolsó apostol halálával kezdődött. Az ajánlott könyvben van olyan szerző, aki János apostollal nem csak egy időben élt, de neki és Pálnak volt tanítványa, sőt ők nevezték ki püspöknek is.

2018. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1-es


Az iránt, hogy mások hogyan egy nem Jehova tanúja vallású, hogyan éli meg a hitét!


2-3-as!


"Tudod kedves Barátom, olyan elvont, és félelmet keltő emebereknek állítasz bennünket, némely hasonló gondolkodással rendelkező személlyel együtt, hogy fel áll a hajam...."


Semmi félelem keltőt nem írt rólatok az 1-es válaszoló.

Te vagy az aki elvontnak és félelem keltőnek írod le magatokat!


"Még a világban élő rokonaimnak, mikor megemlítettem, az itt rólunk elhangzottakat, azt mondták, hogy aljasságot művelnek némelyek, mint ahogy sok más egyéb dologban is történnek ilyenek."


Isten és testvéreid helyett a világi rokonaidnak mondod el a sérelmeidet? Számomra ez fura. A hitéleted során veled történő dolgokat hogyan tudnák megérteni olyan személyek akik nem is hisznek Istenben?


"Egy elhangzó rossz hír miatt, emberek kerülnek kellemetlen helyzetbe, mikor találkoznak ezzel a hozzá állással. Sok Testvér, akiknek fogalmuk sincs, hogy itt milyen megalázások folynak, amikor szembe találkoznak egy olyan durva emberrel, amilyen itt olvasható, nem tudják hova tenni, milyen hírekkel bombázzák az embereket ellenünk."


A vallása miatt nem csak te vagy ti szenvedtek el kellemetlenségeket hanem mások is.

Talán beszélgetnek kellene más vallások híveivel hogy megtudd ők miket élnek át.


"Miközben a gyülekezeteben meg megbúlynak olyan elemek, akik testvér létére, bemocskolja a Testvéreit, akik példás életet élnek."


Jézus tanítványai között volt egy áruló is!


"Ugyan is úgy szólítod meg az embereket, mint ha a Tanúk, nem keresztények lennének."


Ti Jehova tanújának nevezitek magatokat!


"Miközben A Tanúk megváltó királyuknak fogadják el a Jézust, mint a gyülekezet feje."


Elhiszem neked hogy így van!


"Rendszeresen megemlékeznek Jézus haláláról, végzik a Jézus által kiadott prédikáló, és tanítványképző munkát.Igyekeznek betartani, és betartatni az erkölcsi irányadó mértékeket, amit mások komolytalannak tartanak."


Erre is csak azt tudom mondani hogy beszélgess más vallású emberekkel hogy ők hogyan élik meg a hitéletüket! Komolytalannak meg azok tartanak hívő dolgokat akik nem hívő emberek. Csak azt nem értem hogy ezen miért csodálkozol. Ez egy természetes dolog, főleg a mai világban!


"S ezzel keresztényebbnek vannak olyanok feltüntetve, némelyek, akik a törvényeknek a betartását nem hogy nem tartják, de még a világgal szövetkezve, meg,agyarázzák, miért nem kell a házasságot komolyan venni...."


Képmutatók Jézus idejében is voltak és azóta sem lett jobb a világ! De az ilyen emberek gyorsan leíratják azt amit vetnek!


"S csak azért vagyunk "elítélve", mert Jézus Istenét, és Atyját tartjuk mindenhatónak, és Nem a megváltót."


Nahát! Hallottam már "ítéletet" Jehova tanúiról de ezt még egyszer sem! Szerintem neked vagy ha a többi Jehova tanúja is így tudja akkor nektek fogalmatok sincs mit jelent az hogy elítélni valakit vagy valakiket!

Ez a személy akivel beszélgetek mondott dolgokat Jehova tanúival kapcsolatban de teljesen más dolgokról beszélt mint amit te állítasz!

De kíváncsiságból beírtam a keresőbe hogy: miért ítélik el Jehova tanúit?

[link]

Nem gondoltam volna hogy pont a ti weboldalatokat fogja kiadni a kereső. Ez meglepett, mert nem erre számítottam. Végig elolvastam a cikket, de egyetlen szót sem írnak benne arról amiről te beszélsz! Szerintem tévedésben vagy!


"Az ilyen kérdésekkel pedig elterjed a hír, hogy mi Tagadjuk Jézust, ami nem igaz, és nem győzzük kijavítani a mások által itt valótlannak felállított kijelentéseket."


Tévedések mindig is voltak és lesznek is. Én nem írtam hogy tagadjátok Jézust és más sem írta. Csak te írtad ezt, meg hogy ez terjed el. Ha te erről írsz akkor valóban ez fog elterjedni!

2018. dec. 1. 20:52
 6/15 A kérdező kommentje:

4.


"Miért kell vele külön foglalkozni? Ő kért meg rá, vagy te érzed úgy, hogy neked kéretlenül is térítened kell őt?"


Hogy mennyire kell vele külön foglalkozni azt szerintem a különbségek döntik el. Mindenesetre úgy gondolom hogy lesz mit kiigazítani a nézeteiben! Nem kért meg arra hogy megtérítsem. Azt nem érzem hogy meg kellene térítenem de azt igen hogy segítsek neki.


"Egyébként a különféle újdonsült felekezetnek az a fő érve, hogy a kereszténység a 4. században letért a helyes útról és tévtanítások fertőzték meg, az ő felekezetükkel pedig Isten mintegy visszaállította az őskereszténység idején lévő állapotot."


Abban egyetértek hogy valóban letért az útról. De én nem merném kijelenteni hogy Isten mit állított helyre vagy mit nem állított helyre!


"Ezért ha szereti olvasni a Szentírást, az jó, de érdemes tovább menni. A jehovások is szeretik olvasni, még is tévelygésben élnek. Javaslom, hogy ajánld figyelmébe a korai századok keresztényeinek írásait is, amiből sokkal tágabb képet kap, hogy valójában mit hittek a korai keresztények, hogy éltek, stb..."


Na ez egy nagyon jó ötlet és köszönöm szépen! Ez még számomra is hasznos lesz!

2018. dec. 1. 21:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6

Örülök, hogy neked is tudtam hasznos régi-új irodalmat mutatni, bizonyára nagyon hasznos olvasmány lesz :)

Szerintem ezen korai őskeresztény írások a legnagyobb kincseink a Szentírás után.

2018. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az 1 es válaszolónak teljesen igaza van!

mert ezeken nincs mit kimagyarázni semmit:


"Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt, és emberi életeket fenyeget. " - bíróság !


rengeteg családot ÖRÖKRE NYOMORÍTOTTAK MEG !


keressetek rá a google keresőbe a JEHOVA szóra

és nézzétek meg az első 50 weboldalt és tartalmát.

EZ A VALÓSÁG!


ezek után van jobban ÉRTELME barátságosnak látszó tevékenységükről véleményt mondani.


az örtorony jehova szekta VEZETŐI és a VÉNEK

ŐK akik teljes mértékben teljes felelősek mindenért mint kizárólagos közvetlen irányítók !


földi mércével mérve súlyos bűncselekményű bűnözők akik itt vannak közöttünk az utcán büntetlenül!

és senki sincs aki megvédene tőlük ! SENKI!


rengeteg család örökre nyomorékká tételében vettek és vesznek részt folyamatosan mint irányítók.


ott a google kereső és nyissátok ki a szemeteket mit művel a világon a "kedves ártatlan" jehova vállalkozói banda!

2018. dec. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod kedves Barátom, olyan elvont, és félelmet keltő emebereknek állítasz bennünket, némely hasonló gondolkodással rendelkező személlyel együtt, hogy fel áll a hajam...."


Gyerekkoromtól kezdve ebbe a szektá a nevelt bele a családom, de felnőttként otthagytam ezt a szektát.. 6 éve ennek, mégis a mai napig rémálmaim vannak a jt-s előéletemről. Olyan ez, mint egy traumát feldolgozni. Nekem ettől áll égnek a hajam...

2018. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha jó csaj én bevállalom.
2018. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!