Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhisták is a mennybe...

A buddhisták is a mennybe juthatnak?

Figyelt kérdés
2018. dec. 13. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
5%
Lényegtelen információ. Nem feltétele a buddhizmus megléte vagy hiánya a mennynek.
2018. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ki szerint?
2018. dec. 13. 22:29
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha megtérnek, miért ne? Csak akkor már nem buddhisták lesznek, hanem megváltottak.
2018. dec. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A megtérés alatt a vallásuk elhagyását érted?

Vagy csak hinniük kell Istenben?

2018. dec. 13. 22:32
 5/22 anonim ***** válasza:
máshogy szól ott: a buddha-tudatállapot a "menny elérése" (Istenhez jutás), a tudat kialvása a "kárhozat", a "pokol" (nincs ám olyan messze ez egymástól, mint ahogy azt kívülállók gondolják)
2018. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
Ha létezne menny, akkor azért elég igazságtalan lenne kizárni azokat, akik másban hisznek vagy akár a semmiben... Bár amit tudok a menny, pokol, keresztény isten témában, határozottan igazságtalan a dolog. Épp ezért nem hiszek ilyesmiben, legalább a mitológiám legyen pozitív, elég rossz az élet maga... Á, nem ez, számomra csak a reinkarnációnak van értelme, persze a karma kerekéről elvileg egyszer lekerül az ember, de hogy akkor mi van, azt én nem tudhatom.
2018. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Önmagában azért, mert buddhisták, egész biztos, hogy nem. De ha gyakorolták az irgalmasság cselekedeteit, akkor Isten miért tagadná meg tőlük az üdvösséget, ha ők is óhajták?


Jézus így tanít:

Akkor a király így szól a jobbja felől állóknak: ‘Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba az országot, amely nektek készült a világ teremtése óta. Mert éheztem és ennem adtatok, szomjaztam és innom adtatok, idegen voltam és befogadtatok engem, mezítelen voltam és felöltöztettetek, beteg voltam és meglátogattatok, fogságban voltam és eljöttetek hozzám.’ Akkor az igazak megkérdezik majd tőle: ‘Uram, mikor láttunk téged éhezni, és tápláltunk téged, vagy szomjazni és inni adtunk neked? Mikor láttunk mint idegent, és befogadtunk, vagy mezítelenül, és felöltöztettünk téged? Mikor láttunk betegen vagy fogságban, és meglátogattunk téged?’ A király így válaszol majd nekik: ‘Bizony, mondom nektek: amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek.’


Az Egyház hite szerint azok számára is lehetséges az üdvösség, akik leküzdhetetlen tudatlanságban (ignorantia invincibilis) szenvednek. Minden jó Istentől származik, ezért ha valaki tettekben követi Krisztust, legyen akár hindu, buddhista, vagy más, akkor szerintem Isten munkálkodik benne.

2018. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Ők nem ebben hisznek, szóval nem éreznék magukat ott jól. Persze a pokolban sem.
2018. dec. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%

#8 a mennyek- vagyis Isten országa nem valami wellness szálló - l. #5. Tudatállapotokról van szó. A tudat megsemmisülése = pokol. Akinek nem az, ne foglalkozzon a tudat, a lélek, a vallás kérdéseivel, menjen wellness-szállóba, rohanjon élvezeteket kergetve, "rohanj a prédára, siess a vadra". Nincs jól érzem magam, vacakul érzem magam.

Tudatállapotok hierarchiájáról van szó - mit ér el a halandó? Hogy közelíti meg a halhatatlan állapotot? Lukács is erről ír, szabad megérteni, nem HELY hanem, ÁLLAPOT: Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.

2018. dec. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
-vagyis potenciálisan adott a lehetősége az embernek, (minden embernek - ettől ember), hogy megvalósítsa, vagyis hogy realizálja azt a tudatállapotot.
2018. dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!