Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy szerepelhetnek bibliai...

Hogy szerepelhetnek bibliai történetek ősi népek, vallások történetei között? Ez nem kérdőjelezi meg a Biblia valódiságát?

Figyelt kérdés
Például a sumer nép története sok hasonlóságot mutat több bibliai történettel, pedig a sumerok a bibliai források megíródásai előtt éltek. Ilyenek például az első ember Ádám vagy az özönvíz története.

2018. dec. 14. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem pont,hogy megerősíti.
2018. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Drazicc ***** válasza:
Legelőször az Ősi Kínai Ádám és Éva jelent meg, ott a kígyó megjelent Éva előtt és elkezdet csábítani, mire Ádám odaért a kígyó már meg is volt sütve.
2018. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

"a sumer nép története sok hasonlóságot mutat több bibliai történettel"

FORDÍTVA! - a bibliai történetek mutatnak hasonlóságot a sumérokkal, hiszen a suméroktól lett az átvéve.

2018. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen úgy értettem, köszönöm a helyesbítést.


Közben rátaláltam erre, most ezt olvasom.


[link]

2018. dec. 14. 18:06
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Miért kérdőjelezné meg?

Senki sem állította, hogy a Biblia egy égből pottyant könyv lenne. Nem Isten írta meg a mennyben, aztán dobta le a földre, hogy nesztek. A Bibliát emberek írták, akikre hatott a saját koruk, társadalmunk, stb. Isten meghagyta itt is az ember szabadságát, ahogy minden másban is.

Egyébként pl. a bibliai teremtéstörténet merőben más szemléletű, mint a többi ókori nép teremtéstörténete. Már csak azért is, hogy a legegyszerűbb, legszembetűnőbb példát mondjam, általában az ókori mitológiák történetei úgy kezdődnek, hogy valahogy megszületnek az istenek. A zsidó népnél ezzel szemben "Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet". Isten már a kezdetben ott van, nem teremti senki, mivel Ő maga mindennek a Teremtője. Öröktől fogva van.

2018. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez miért kérdőjelezné meg? Ha a Bibliai történetek valós eseményeken alapulnak, akkor a többi nép történetében is kell szerepelnie valami hasonlónak, hiszen az ő őseik is átélték az özönvizet és ugyanattól az emberpártól származnak. Szóval szerintem meg inkább az lenne a furcsa, ha többi nép történetében sehol semmi hasonlóról nem lenne szó. Felmerülne a kérdés, hogy: "Mi az, hirtelen mindenki amnéziás lett, hogy semmi nem rémlik nekik a bibliában leírtakból? Legalább az özönvízből derenghetne valami, ha már egyszer kipusztult majdnem az egész emberiség"... Szóval szerintem az hogy pl. több mint 200 özönvíz legenda létezik, egymástól teljesen elszigetelt népcsoportok hitvilágában, inkább azt bizonyítja, hogy van valóságalapja a leírtaknak és ez az emberiség egy közös emléke.
2018. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Vidiripi


Miért kérdőjelezné meg a valódiságát?

Te olvastad vagy olvasod a Bibliát? Mert van benne néhány részlet ami magyarázatot adhat a hasonlóságra!

2018. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
42%
Pontosan az erősíti meg a szavait, ha az abban leírt őstörténet megehyezik azzalb amit más népek jegyeztek meg ugyanazokról az eseményekről...
2018. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most a zsidó időszámítás szerint 5779. év 7. hónapja van. (Akkor volt e Teremtés.)

Most volt a Hanukka, a Fény Ünnepe, ami az év legrövidebb nappalához kötődik.

A tudomány mai állása szerint a téli napforduló már több, mint 6000 évvel ezelőtt is kiemelt napja(i) volt(ak) az akkor élt népeknek.

Ez viszont semmit nem von le a hívő zsidó Hanukkát ünnepléséből.

Így a megünneplése nem kisebbíti azt, annak ellenére, hogy nem eredeti, hanem átvett szokás.

2018. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

9es hszóló

A hanukka a fény ünnepe lenne? Ez valami újkori szokás, értelmezés?

Én ezt olvastam erről a ma is gyakorolt ünnepről:

A zsidó pap, Matatiás és öt fia, az úgynevezett Makkabeusok vagy Hasmoneusok i. e. 167-ben fellázadtak. A Makkabeus felkelés, amely eredetileg vallásos jellegű volt, hamarosan átcsapott a zsidók politikai küzdelmébe, akik függetlenségükért harcoltak. A templomot i. e. 165-ben visszafoglalták és újra felszentelték. Ezt az eseményt ünneplik meg a zsidók még ma is mindenütt minden évben a hanukka néven ismert nyolcnapos gyertyagyújtás ünnepe során.

2018. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!