Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van, olyan ige, hogy:"az...

Van, olyan ige, hogy:"az irigyseg irigyseget szul"?

Figyelt kérdés

2018. dec. 9. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Kimondottan ilyen nincs, de pl ilyet találtam:

"Ahol ugyanis irigység és versengés van, ott állhatatlanság is, és minden rossz cselekedet."

2018. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2018. dec. 9. 21:34
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Logikusan ha végiggondolod, ez egy butaság.

Aki irigy, irigy marad. Akire irigyek nem lesz ezért irigy.

2018. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pedig tapasztaltam is
2018. dec. 9. 22:05
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Jó igazad van. Lehet, hogy xy irigy és megfertőz másokat. Látod erre nem gondoltam.
2018. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

VAgy ehhez mit szólsz?


Ézsaiás próféta könyve » 59. fejezet


3

Mert kezeitek bemocskolvák vérrel, és ujjaitok vétekkel, ajkaitok hazugságot szólnak, nyelvetek gonoszt suttog.

4

Nincsen, aki az igazság mellett szólna, és nincsen, aki igazságosan perelne, haszontalanban bíznak és hazugságot beszélnek, gonoszt fogadnak és vétket szűlnek.

5

Vipera tojásait költik ki, és pókhálót szőnek; aki tojásaikból eszik, meghal, és ha egyre rátapodsz, vipera kél ki.

6

Pókhálójukból nem lesz ruha, csinálmányok nem felvehető; cselekedeteik hamisságnak cselekedetei, és erőszak tette van kezeikben.

7

Lábaik a gonoszra futnak; és sietnek, hogy ártatlan vért ontsanak; gondolataik hamisságnak gondolatai, pusztítás és romlás ösvényeiken.

8

A békesség útját nem ismerik, és nincsen jogosság kerékvágásukban, ösvényeiket elgörbítik, aki azon jár, nem ismeri a békességet.

9

Ezért van távol tőlünk az ítélet, és nem ér el minket az igazság, várunk világosságra, és ímé, sötétség, és fényességre, és ímé, homályban járunk!

10

Tapogatjuk, mint vakok a falat, és tapogatunk, mint akiknek szemök nincs, megütközünk délben, mint alkonyatkor, és olyanok vagyunk, mint a halottak az egészségesek közt.

2018. dec. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez is csak közvetetten, de:


Bölcs Salamonnak példabeszédei » 12. fejezet


"15 A bolondnak haragja azon napon megismertetik; elfedezi pedig a szidalmat az eszes ember."


"16 Aki igazán szól, megjelenti az igazságot, a hamis bizonyság pedig az álnokságot."


"17 Van olyan, aki beszél hasonlókat a tőrszúrásokhoz; de a bölcseknek nyelve orvosság.'


"18Az igazmondó ajak megáll mind örökké; a hazugságnak pedig nyelve egy szempillantásig."


"21 Útálatosok az Úrnál a csalárd beszédek; akik pedig cselekesznek hűségesen, kedvesek ő nála."

2018. dec. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bölcs Salamonnak példabeszédei » 14. fejezet


"15 Az együgyű hisz minden dolognak; az eszes pedig a maga járására vigyáz."



De talán amit te keresel, az ez:


Bölcs Salamonnak példabeszédei » 26. fejezet

"28 A hazug nyelv gyűlöli az általa megrontott embert, és a hízelkedő száj romlást szerez."

2018. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem ertem mi kozuk van ezeknek az igyelnek az irigyseghez.

Egyebkent meg ugy van.

Az irigyseg fertoz.

Nagyon sok lanyra nem voltam irigy es ok se ram.es mikor elkezdtem erezni..

Lattak ezt es ok is irigyek lettek egy ido utan...borzalmas

2018. dec. 9. 22:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Mire lettek irigyek és miért?
2018. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!