Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a motiválja a JW tagjait...

Mi a motiválja a JW tagjait amikor nem vesznek részt a munkahelyi karácsonyi ünnepségen?

Figyelt kérdés
2018. dec. 15. 07:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
12%
Nyilván nem véletlen hogy egy időpontra került Jézus születése és a napisten ünnepe. Plusz a karácsonyfa már elég bizonyíték a pogány elemekre.
2018. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Gal 5:13 Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak.
2018. dec. 15. 12:00
 13/36 A kérdező kommentje:

De mi történik ha én részt veszek egy ilyen munkahelyi ünnepségen???

amely nem Dec 25-26-án van hanem előbb szokták tartani, vagy mi van olyankor ha a kollégák adnak egymásnak ajándékot??? és mi van olyankor ha családon belül Dec 24-én ajándékot adunk egymásnak???



Isten megharagszik???


Ezeket az Igehelyekkel igazolható meg lehet tartani Jézus születésnapját Isten nem fog megharagugn érte !!!



Róm 14:6 Aki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és aki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. Aki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ad az Istennek: és aki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ad az Istennek.


Kol 2:16 Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában.



Gal 5:13 Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak.

2018. dec. 15. 12:01
 14/36 anonim ***** válasza:
76%

"Ezeket az Igehelyekkel igazolható meg lehet tartani Jézus születésnapját Isten nem fog megharagugn érte !!!"

Miért haragudna meg érte Isten, ha egyszülött Fia megtestesülését ünnepled?

Egyébként a zsidóknak is volt sok ünnepe, amit nem Isten rendelt el. De láthatóan nem volt egyikkel se gondja Istennek. Sőt maga Isten szól így a teremtéskor:

„Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától. Ezek határozzák meg az ünnepeket, a napokat és az éveket. Fényeskedjenek az égbolton, s világítsák meg a földet.”


Tehát az égitestek hivatottak segíteni az ünnepeket is. Isten nem hogy ellenzi, de támogatja is az ünnepeket.

2018. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem érted kérdező. Itt nem az a gond hogy te Jézus születésnapjáról szeretnél megemlékezni. Ezzel nincs gond. A probléma az hogy a Karácsony nem Jézus születésnapja hanem egy pogány ünnep, illetve az a gond ahogyan ünneplik, például karácsonyfa állítás.
2018. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Akkor ezen a napon mégsem szabad megtartani csak azért mert ekkor van egy pogány ünnep?

Most ki a nagyobb Jézus vagy ez a pogány isten?

Én Jézus születésnapját ekkor akarom megünnepelni és az újszövetségbe meg is van rá a szabadságom!!!

2018. dec. 15. 13:09
 17/36 anonim ***** válasza:
61%
Unalmas ez a pogány ünnepezés. Valószínűleg nincs az évnek olyan napja, amelyre ne esett volna valamilyen pogány ünnep. Ha csak minden görög és római istennek egy ünnepe volt, már az is lefedi az év jelentős részét. Nem beszélve az egyiptomi, babiloni, germán, kelta, gall istenekről és ünnepeikről. A még távolabbi vallásokat nem is említve. Ha mindet összeszednénk, lehet nem is egy, hanem 2-3 ünnep jutna minden egyes napra. Egyszerűen nevetséges ez a hisztéria, amit néhányan a karácsony körül csapnak. Ha nem akarod, ne ünnepeld, ennyi.
2018. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
31%

"Egyszerűen nevetséges ez a hisztéria, amit néhányan a karácsony körül csapnak. Ha nem akarod, ne ünnepeld, ennyi."


Ha te meg akarod ünnepelni mert nem látsz kivetnivalót te dolgod, de itt a kérdező volt az aki számonkérte a tanukon hogy miért nem ünneplik. Ha neked jogod van megünnepelni, nekik pedig joguk van nem megünnepelni.

Ahogy mondtam nem vagyok tanú de megértem hogy távol maradnak a karácsonytól.

2018. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nem számonkértem hanem a motivációjukra kérdeztem rá hogy rávilágítsak ez törvénykezésből és vallásos fanatizmusból fakad.
2018. dec. 15. 13:33
 20/36 anonim ***** válasza:
0%
Nagy valószínűséggel az az oka amit leírtam, de majd biztos jön egy tanú és elmondja.
2018. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!