Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek miért akarják...

Vallásos emberek miért akarják kikényszeríteni, hogy mások is kövessék az előírásaikat?

Figyelt kérdés
Ha nem értenek egyet az abortusszal, akkor ne csinálják. De miért akarják törvényileg betiltani, olyanok számára is, akik nem is vallásosak?

2018. dec. 15. 16:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Abortusz esetén azért mert gyilkosságnak gondolják. (Egyébként ez miért vallásos kérdés? Ha a magzat ember akkor bizony gyilkosság... ha nem, akkor meg nem. A Biblia nem az abortuszt tiltja konkrétan hanem a gyilkosságot.)
2018. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez még elfogadható érv is lenne, de hogy is van ez? A nagy vallásos amerikai republikánusoknak az abortusz nem oké, a halálbüntetés meg oké?


Vagy ott van a vallásos nevelés kérdése. A magyar kormány azt szeretné, hogy a gyerekek vallásos szellemben nevelkedjenek. De, ha én mint szülő nem szeretném?

2018. dec. 15. 16:47
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Az abortusz szerintem sem vallási kérdés. Senki nem teszi a vallást kötelezővé mások gyerekeinek. Nem kell egyetértened semmilyen ország semmilyen egyházához tartozó közösségének egyes tagjaival semmilyen kérdésben, ezért nem értem mi a probléma.
2018. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Mind az abortusz, mind az eutanázia sokkal inkább etikai kérdés. Szerintem mindkettő gyilkosság, vagy öngyilkosság (eutanázia). Nem értem, hogy a republikánusok hogy jönnek ide, a halálbüntetés sem elfogadott, az Egyház is ellenzi. De azon felül, hogy ellenzi, sokat nem tud tenni. Valószínűleg se USA-t, se Kínát, se Észak-Koreát nem nagyon érdekli, hogy mit mond az Egyház, a közel-keleti arab iszlám országokat pedig még annyira se.
2018. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

És a melegjogok?


Vagy, hogy csomó országban Istenre kell esküdni a bíróságokon, ha tanúvallomást teszel?


Ezeket miért kell az egész társadalomra kötelező érvénnyel kiterjeszteni?

2018. dec. 15. 17:14
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem a rosszat kell követni, utánozni, hanem egyénileg mindenki tegye meg amit kell. Mert nem más bűnéért fog felelni, hanem a sajátjáért.
2018. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
#5 A melegjogok sem vallási kérdés, úgy tudom már nem kötelező a Bibliára esküdni. Lassan már nem szabad keresztet hordani vagy karácsonyfát állítani, nehogy mindenki besértődjön mindenkire. Úgy viselkedsz mint egy vallási fanatikus, ha téged is zavarnak mások szokásai.
2018. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"A nagy vallásos amerikai republikánusoknak az abortusz nem oké, a halálbüntetés meg oké?"

Nem, a halálbüntetés sem oké... Az egy dolog, hogy Amerikában egyesek mit gondolnak, nem az az etalon.


"Vagy ott van a vallásos nevelés kérdése. A magyar kormány azt szeretné, hogy a gyerekek vallásos szellemben nevelkedjenek. De, ha én mint szülő nem szeretném?"

Keresztényként azt mondom, hogy igazából az állam által sulykolt vallásos nevelés lókakit sem ér. A vallásos nevelés családban dől el, nem a heti egy hittanórán, ami kb. arra elég, hogy felnőtt korára ne keverje össze valaki Jézust Mohameddel. Mert a vallásos tájékozottság ma a társadalomban a béke feneke alatt mérföldekre van valahol...

Nem véletlen, hogy nálunk itt a városban mind a három katolikus templomban ugyanúgy vannak hittanórák, mint eddig, hiába van már az iskolában is. Aki tényleg keresztény szellemiségben akarja nevelni a gyerekét, az nem tudja le a heti egy iskolai hittannal.

2018. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A halálbüntetést azért tartják keresztények okésnak, mivel ott (valószínűleg) nem ártatlant ölnek. Más keresztények pedig nem tartják okésnak, mivel ártatlanokat is megölhetnek.

Abortusz esetén az áldozat nem követett el semmit, mégis megölik.


Eutanázia esetén vagy az illető akar öngyilkosságot elkövetni, vagy valamelyik családtagja akarja a halálát, amiről nem kérdezi meg az öntudatlan beteget, hanem a nevében eldönti, hogy biztos annyira szenved, hogy jobb neki a halál. A betegről pedig senki sem bizonyítja be, hogy főbenjáró bűnt követett el, ezért halált érdemel. Nem, elég az, hogy úgy gondolják, hogy nagyon szenved, ezért kell meghalnia.

2018. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Azért mert az emberi lelkiismeret és a kereszténység általában ugyanazt mondják. Az anortusztilalom pedig katolikus papok kedvenc témája, nézd a lengyeleket. Én nem értek velük egyet. Mindegy hogy ki vallásos és ki nem. Keresztény kontinensen élünk. Ha valakinek nem tetszik, az mehet a japánokhoz. Nem mintha nekik nem hasonló nézőpontjuk lenne a dolgokról kulturált emberként, mint a keresztényeknek. Magyarorszag a kommunizmus miatt lett ateista. De akinek tiszta a lelkiismerete, annak nem kell mágát rosszul éreznie.
2018. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!