Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol ír a biblia a Szentháromsá...

Hol ír a biblia a Szentháromságróla?

Figyelt kérdés

2018. dec. 17. 15:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%
S még is a Fiúi istenség van magasabb rangban nem az atya, mert kizárólagosan, csak az Őt jelképező személyíségét kedvelik szeretik, az Atyai szeméylisg, és a szent lélek nem kap annyi szavazatot....
2018. dec. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
8%

Egyébként pedig annyit ehhez még, hogy sátán politikája az "oszd meg és uralkodj"

A mindenható Isten nem osztozkodik, mert van akkora hatalma, hogy nem kell személyiségbeli megosztottságban élnie.... amit megosszon....

2018. dec. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%
Gratulálok, írtál egymás után 6 hozzászólást. Jó magaddal társalogni? A kérdést is te írtad ki?
2018. dec. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%

"Gratulálok, írtál egymás után 6 hozzászólást. Jó magaddal társalogni? A kérdést is te írtad ki?"

Igen, ez a szokása. Valamelyik accountjáról időnként kiír egy hasonló kérdést, a többiről pedig lelkesen helyesel saját magának, miközben a Szentháromságot és Jézus Istenségét bizonyító válaszokba csak beleköt, mert cáfolni nem tudja őket.

Ha visszakeresel korábbi Szentháromságos kérdéseket, megfigyelhető ugyanez a tendencia.

A megoldás az lenne, hogy senki nem válaszol egy ilyen nyilvánvalóan provokátor trollkodónak, hadd főjön csak a saját levében!

2018. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
10%

Tévedés, Én soha nem írok ki semmilyen kérdést, csak válaszolni szoktam. Testvérem Zitus az aki általában fel tesz kérdéseket itt, amivel pl: Én nem értek egyet. De tiszteletben tartom, nem tiltakozok ellene.


Sajnálom ha valakit megbántottam azzal, hogy a késöbb eszembe jutott gondolatokat is kiírtam. bocsánatot kérek.

2018. dec. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
*14.Ismerlek,nem keresztènyi tulajdonságokkal vitatkozol,amihez egy keresztènynek nincs köze.De a kèrdès az kèrdès marad.
2018. dec. 18. 21:45
 17/23 anonim ***** válasza:
34%
15: tény, hogy saját magad írsz több accountról. Hazudni csúnya dolog, de te id tudod, viszont annyira elvette az eszed a Háromság tagadása, ami a Biblia elejétől a végéig benne van, hogy nem csak ezt nem látod, de még képes vagy a saját mocskos hazugságodat tagadni és mással szemétkedni. Gratulálok.
2019. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17.Amit írsz az nem válasz,hanem menekülès,azèrt jösz ilyen szemèlyes támadással.

Itt a GYIK-en sok felelet volt de nem a bibliábol,hanem az 54000 vallás valamelyik hazug tantètelèből.Pedig a bibliábol egyetlen egy biblia vers kène,ahol írja a szentháromságot.

De valoszinü,hogy mèg te se kapod,mert eddig örömmel beírtad volna.

Úgy látom a kèrdèst a világ vègèig,felelet nèlkül hagyod.De a keresztèny viselkedèst nem ismered,de nem is akarod,mert aki akarja az a bibliábol idèz ès így követi Jèzust.

Ugyanis Jèzus használta Isten szavát,többször mondta "megvan írva"


Nem az igaz felelettel foglalkozol,hanem vèded azt ami nincs,politikus módra.

2019. jún. 7. 20:48
 19/23 tgt ***** válasza:
Lehet, hogy a kérdező trollkodik, de én is várnék valami értelmes választ, ha már itt van a kérdés.
2019. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 KZitus ***** válasza:
23%

Szia

Úgy érzem az kevés, ha azt írom = sehol.

Ki hát a csodálatos Teremtő Isten? Némelyek szerint Jézus a neve. Mások azt vallják, hogy Isten egy háromszemélyű egy Isten (szentháromság), noha a „háromság” szó sehol nem fordul elő a Bibliában. A háromságtan szerint egy Istenben három személy van. „Az Atya, a Fiú és a Szentlélek, és ez a három mégis csak egy Isten.” A szentháromság tanát sok vallásszervezet tanítja, jóllehet elismerik, hogy ez „titok”. Vajon helyesek-e az ilyenféle elképzelések Istenről?

Nos, állította-e magáról Jézus, hogy ő az Isten? Nem, soha nem állította. A Biblia is mindenütt „Isten Fiá”-nak nevezi. Ő maga jelentette ki: „Az Atya nagyobb, mint én vagyok” aJános 10:34–36; 14:28-ben. Jézus azt is közölte, hogy vannak dolgok, amelyeket sem ő, sem az angyalok nem tudnak, csak egyedül az Isten, itt:Márk 13:32. S volt amikor így imádkozott Istenhez: „Ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied” Lukács 22:42. Ha Jézus volna a Mindenható Isten, bizonyára nem imádkozott volna önmagához. Péter apostol Jézus halála után az Írás szerint ezt mondta: „Ezt a Jézust feltámasztotta az Isten” Cselekedetek 2:32. Ezek szerint a Mindenható Isten és Jézus nyilvánvalóan két külön személy. Sőt, Jézus még halála, feltámadása és égbemenetele után sem lett egyenlő az Atyjával ("De szeretném, ha tudnátok, hogy minden férfi feje Krisztus, az asszony feje a férfi, Krisztus feje pedig Isten 1Korinthus 11:3).

„De nem nevezi-e a Biblia Jézust Istennek?” — kérdezhetné valaki. De igen, van amikor így nevezi. Sőt, Sátánról is olvashatjuk, hogy „isten”, a 2Korinthus 4:4-ben. A János 1:1, amely Jézusra „a Szó”, vagy „az Ige” értelmében utal, néhány bibliafordításban így szerepel: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige”. Figyeld meg azonban a második verset, amely azt mondja, hogy az Ige „kezdetben Istennél volt”. És amíg Jézust látták az emberek, a 18. vers szerint „Istent soha senki (ember) nem látta”. Vannak olyan fordítások, amelyek helyesen adják vissza az eredeti szöveg értelmét, amikor így fordítják az első verset: „Az Ige az Istennél volt és isteni volt az Ige”, vagy „az Ige, egy isten volt”, illetve „isten” volt az Ige, azaz hatalmas, Istenhez hasonló. Mindezekből nyilvánvaló, hogy Jézus nem azonos a Mindenható Istennel. Jézus úgy beszélt az Atyjáról, hogy „az én Istenem”, az „egyedüli igaz Isten” a János 20:17; 17:3.

2019. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!