Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon lehet valaki rastafari vallású ember?

Figyelt kérdés
csak azért mert akkor vallásal együt járna a cannabis fogyasztása..értitek egy kiskapu a törvény előtt...:)
2010. jún. 28. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát ez jó:D szabad vallásgyakorlás... nem hülye ötlet:D
2010. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Emberek... És ha én kitalálnám, hogy az én vallásom alapján minden holdtöltekor fel kell áldozni egy embert rituálisan, akkor mi történne? Pfff...


A marihuána tiltott szer, és a törvényalkotók tesznek rá magasról, hogy neked ez mennyire a vallásod része, vagy mennyire nem. Magyar állampolgárként köteles vagy betartani a magyar törvényeket, mindenfajta vallási hacacáré csak ezután jöhet.

2010. jún. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Tudtommal ez Magyarországon nem bejegyzett vallás. Amúgy meg magyar ember hogy lehetne már rastafari vallású? Amennyire én tudom, ez a vallás a feketék felsőbbrendűségét hirdeti. Mármint eredetileg. Akkor ezt mégis hogyan?
2010. jún. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Ezt honnan veszed? Pont hogy mindenki egyenlő

És amúgy meg nincs megadva pontosan hogy ki lehet rastafari vallású. Rastahaj és fűszívás nélkül is az lehetsz csak hát úgy nem az igazi :D

2010. jún. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A lelkiismereti és vallásszabadságról, valamint az egyházakról szóló 1990. évi IV. törvény 4. paragrafusa szerint:


"A lelkiismereti és vallásszabadság gyakorlásában senkit sem szabad akadályozni, a jog gyakorlása azonban - ha törvény másként nem rendelkezik - nem mentesít az állampolgári kötelezettség teljesítése alól."


Márpedig a törvény betartása ugye az.

2010. jún. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Innen veszem [link]

"A mozgalom eredetileg a fekete felsőbbrendűséget hirdette."

2010. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

jólenne :D


de amúgy a rasta vallás nem hivatalos vallás.

2010. jún. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
amugy az emberáldoaztos az hülyeség..mert gyakorolhatod a vallásod amég másokat nem sértesz vele,vagy nyugalmukat nem zavarod...most erre ugye lehet a contra hogy akkor a fűszívással meg a törvényt sérted...nemtudom de jó 5 letnek tűnik szerintem :D
2010. jún. 28. 14:12
 9/14 rastaman95 válasza:

persze hogy lehetsz rastafari

a feketék felsőbbrendűségét csak az elején jelentette az a sok idő alatt ez lekopott a vallásról

és a cannabis fogyasztása ebben a vallásban nem kötelező csak opcionális

és ha csak a cannabis miat akarsz rastafari lenni akkor a PROSTITUÁLT NÉNIKÉDET!

2011. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 rastaman95 válasza:

am a fű azért illegális mert a dohány termesztő nagyvállalatoknak és a velük szerződött papírgyáraknak az nem érné meg hogy te otthon termeszd a marihuanat...

nekem ez a véleményem

u.i. félreértés ne klegyen: törvénytisztelő állampolgár vagyok ;)

2011. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!