Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért fogadják...

Keresztények miért fogadják el az evolúciót amikor semmilyen szinten nem egyeztethető a bibliai teremtéssel?

Figyelt kérdés

2018. dec. 20. 18:25
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
21%

/14

Nyilván Isten az anyag létrehozásakor, ami, jelen esetben a Föld pora, annyi egyéb gázokat, illetve vegyületeket használt fel, amennyire szükség volt.

Hiszen ezeket is Ő hozta létre.

Ez egy általános információ, és nem Kémia könyv.


Ha egy élőlény meghal, az elemeire bomlik. Ennélfogva a bizonyítékok azt mutatják, hogy az ember elporlad.

2018. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Kedves Vidiripi! :D


"A Föld bolygón található elemek megtalálhatóak e az emberi testben?"

- Buta kérdés. XD Ugyanis a válasz minket támaszt alá :).

Azazhogy semmi különleges nem kell az emberi test felépítéséhez. Nincs ritka elem, ami csak "isteni szikrával" kerülhetne oda...


De továbbra is: "föld pora"-ból agyagembert (gólemet), esetleg szilícium alapú életet lehetne csak úgy összegyúrva létrehozni - nem? :D

2018. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Kedves # 21!

Nem értem... nem a "föld pora" keletkezéséről beszélünk... az keletkezhetett akárhogyan...

De az összetétele szerintem döntő. Márpedig, mint már felvázoltam...


"Ha egy élőlény meghal, az elemeire bomlik."

- Nono! Kémiai elemeire ugyan nem - hisz azok jó része elemi állapotban nem stabil. S szerintem megegyezhetünk, hogy a bomlás során nem csak por, hanem gázok és folyadékok is keletkeznek... vegyületek igen összetett keveréke. Mely körforgásban újra élő testbe kerülhet vissza.

2018. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
8%

Vidiripi


"S szerintem megegyezhetünk, hogy a bomlás során nem csak por, hanem gázok és folyadékok is keletkeznek... vegyületek igen összetett keveréke."


A formálás során is felhasználásra kerülhetett folyadék és gáz is!


"Buta kérdés."


És te még is ilyen buta kérdések olvasgatásával és azokra történő válaszok írásával töltöd az idődet!

Az nem butaság, hogy a vallás kategóriában, nem tartod evidenciában a velem való "találkozást"?


"Ugyanis a válasz minket támaszt alá"


Ki is az a minket és mit is támaszt alá? Legyél pontos nehogy félre értés legyen!


"Azazhogy semmi különleges nem kell az emberi test felépítéséhez. Nincs ritka elem, ami csak "isteni szikrával" kerülhetne oda..."


És ki mondta neked hogy kell bármilyen ritka elem? Mert hogy nem én az biztos.

Ja hogy semmi különleges nem kell. Ha olyan egyszerű akkor miért nem tudnak még emberi végtagokat növeszti? Különleges elem az nem kell hozzá! Na de megformálni az már egy másik kérdés!


"De továbbra is: "föld pora"-ból agyagembert (gólemet), esetleg szilícium alapú életet lehetne csak úgy összegyúrva létrehozni - nem?"


Szénalapú életformák vagyunk mi emberek. Bizonyára ez neked újdonság lesz! :)

Szilícium alapú életforma pedig nem ismert a Földön. És még ha lehetne is ilyen életformát létrehozni a helyzet az hogy nem ilyen életforma lett létrehozva!

De elgondolkodtató hogy ha a szilícium olyan gyakori, akkor miért nem ezen alapul az élet? Talán azért mert mi hívők jól hisszük amit hiszünk?

2018. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
66%

"Nem értem, hogy miért nem egyeztethető össze."

Nem reklámoznám, hogy a legalapvetőbb biológiai ismereteknek is híjján vagyok.

2018. dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

"Nem reklámoznám, hogy a legalapvetőbb biológiai ismereteknek is híjján vagyok."

Én meg azt nem reklámoznám a te helyedben, hogy az alapvető irodalomtörténeti és hebraisztikai ismereteknek is a híján vagyok... :D (ehhez ugyanis hit sem kell)

Biológiát meg nagyon kedvelem, egy csoda. Ez volt a választott tárgyam az érettségin, a családban is orvosok, biológusok vannak.

2018. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

"A formálás során is felhasználásra kerülhetett folyadék és gáz is!"

Csak itt ugye már ott tartunk, hogy annyira valótlan dolgot állít a Biblia, hogy hozzá kell költened olyasmit, amit az sosem állított, hogy valahogy próbáld kimagyarázni ezt a téves állítást...


" Ha olyan egyszerű akkor miért nem tudnak még emberi végtagokat növeszti?"

Mondjuk mert az egyedfejlődés nem úgy működik, hogy darabonként a semmiből is kinő egy testdarab...

De patkányokon, egereken pl növesztettek már emberi fület, orrot, stb. Nem olyan ördöngösség.


" Szilícium alapú életforma pedig nem ismert a Földön. "

Pont ez a Biblia buktatója. Mert egy porból formált élőlény szilícium alapú kéne legyen, hisz ez van jelen nagy mennyiségben a porban. Szenet ellenben szinte egyáltalán nem tartalmaz.

2018. dec. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Mtxaudio válasza:
Mi az a biblia,kik a keresztények, a zsidók mire fel hiszik azt magukról hogy felsőbbrendüek,hiszen egy senkik hagyjuk már ezt, hazugság az egész történelem....
2018. dec. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim válasza:
12%
Én nem vagyok az evolúció vallás tagja, de mint keresztény látom az ellent mondásokat. Pl: Írásos feljegyzés a kontinensek eltávolodásáról; víz borokban született a föld, lásd özönvíz; a beszédre reagál az anyag, szó által lett teremtve; Null ponti energia, Isten semmiből teremtette a világot stb
2018. dec. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Csak itt ugye már ott tartunk, hogy annyira valótlan dolgot állít a Biblia, hogy hozzá kell költened olyasmit, amit az sosem állított, hogy valahogy próbáld kimagyarázni ezt a téves állítást..."


Csak hogy tiszta legyen!

- Ez nem állítás volt, hanem feltételezés!


"Mondjuk mert az egyedfejlődés nem úgy működik, hogy darabonként a semmiből is kinő egy testdarab...

De patkányokon, egereken pl növesztettek már emberi fület, orrot, stb. Nem olyan ördöngösség."


Pont ezért írtam végtagot és nem orrot vagy fület!


"Pont ez a Biblia buktatója. Mert egy porból formált élőlény szilícium alapú kéne legyen, hisz ez van jelen nagy mennyiségben a porban."


Oké a Biblia elbukott szerinted. De akkor miért nincsenek szilícium alapú életformák?


"Szenet ellenben szinte egyáltalán nem tartalmaz."


Szinte...

2018. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!