Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "zuhanó repüőn nincsenek...

A "zuhanó repüőn nincsenek ateisták! " kijelentésnek mi értelme van?

Figyelt kérdés
A repülő lezuhan, ergó akár hiszel Istenben akár ateista vagy, mindenképpen meghalsz!!!! XD

#Isten #hit #ateista #zuhanó repülő
2018. dec. 21. 14:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
17%
Ez egyértelmű annak, aki beleképzeli magát a helyzetbe, hogy ül egy repülőn, ami elkezd zuhanni, és hogy akkor mit érez az ember.
2018. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
39%

"Ez egyértelmű annak, aki beleképzeli magát a helyzetbe, hogy ül egy repülőn, ami elkezd zuhanni, és hogy akkor mit érez az ember."


Ez CSAK annak egyértelmü, aki vallásos/istenhívö, aki nem az, annak még véletlen sem!!

2018. dec. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
11%
12: Odáig nem vezettem el a dolgot. Te nem tudod beleképzelni magad abba, hogy ülsz egy repülőn, elkezd zuhanni, hogy mit érzel? Ez itt az első lépés.
2018. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
27%

pld.

Az öreg bányászok mesélték ,hogy ha volt baleset és valakit a csille oda nyomott a szénfalhoz ,akkor nem azt kiabálták ,hogy evolúció segíts,vagy kedves pártitkár húzz ki innen,

hanem azt ,hogy Istenem segíts rajtam!!

Ez mindent el árul arról ,hogy az istenhit bele van építve az emberbe,csak sokan elnyomják a hitetlenségükkel,De amint látjuk vészhelyzet esetén előjön!

2018. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%

Igen ,igaz hogy meghalsz ha lezuhan a repülő,de nem mindegy hogy hol fogsz lenni az örökkévalóságban,meny ,vagy pokol.

Elvileg az utolsó percben is meglehet térni Istenhez.

2018. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
64%

# 14 Vagy csak a kultúránkba van beleágyazva... nem? :D


"evolúció segíts"

- pls... Ez rettenet volt. Remélem, most te is átérzed a mostani szenvedéseimet...


"kedves pártitkár húzz ki innen"

- Mert a párttitkár ott volt éppen a bányában? :D


Amúgy nem az a legegyszerűbb, ha a bányásztársaitól kér segítséget? Pl azért, mert ők tudnak is segíteni? :D

2018. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
59%

Miért lenne beletáplálva az Istenbe való az emberekbe? XD

A kereszténység előtt más istenekhez imádkoztak, ennyi.

2018. dec. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
19%

A kijelentésnek az értelme az életösztön. Ha kilátásba kerül, hogy perceken belül 99%, hogy meghalunk, akkor sok mindent másképp gondol az ember, mint a kérdező a számítógép billentyűzetén pötyörészve. De akinek tök mindegy, él-e vagy meghal, ott valami nincs rendben. A halál közeledtével elgondolkozik az ember, mit is csinált egész életében és hasonlók. A halál egy olyan dolog, melyet az ember nem tud irányítani, pedig szeretne, ilyenkor jönne jól, ha jóban van olyan felsőbb hatalommal, akinek hatalma van a halál fölött.


"A repülő lezuhan, ergó akár hiszel Istenben akár ateista vagy, mindenképpen meghalsz"

Azt honnan tudod, ki mikor hal meg? Élt már túl ember olyat is, amit nem "szoktak". Ezt előre sosem tudhatod 100%-ra.

2018. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%

Az "Istenem segíts" inkább a kultúra része, egy ateista ilyet semmiképpen nem gondol. Én inkább agnosztikus vagyok, bár a reinkarnáció nélkül nem tudom értelmezni magamat s a világot (bár vannak ködös pontok ebben is), de a személyszerű istenképet annyira butaságnak tartom, hogy zuhanó repülőn se kezdenék fohászkodni ilyesmihez. Amúgyis minek? Itt az életem vége és kész, majd bizonyára megszületek megint, illetve az már nem én leszek, úgyhogy ennyi volt, ez van. Mindjárt lezuhanok, addig kibírom, nem arról van szó, hogy hónapokig kínoznának, amit nem bírok s kell valami dolog, ami nem igaz, de segít...


Talán akkoriban született ez a mondás, amikor még gyakori volt a halálos ágyán megtért ember, mert sokkal többen hittek legalább feltételesen Istenben s ha egy életen át követni a szabályokat nem is ment nekik, biztos, ami biztos alapokon, illetve halálfélelemből gyorsan megtértek arra a kis időre. De sosem volt mindenki ilyen.


Nem mindenkinek kell transzcendentális kapaszkodó. S még ha valakinek jól is jönne, akkor sem tud csak ezért hinni valamiben, ha egyszer a logikája ennek élesen ellentmond. Vannak igazi ateisták.

2018. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
29%
Majd ha halálközi élményetek lesz,meglátjátok mit foktok mondani.
2018. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!