Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "zuhanó repüőn nincsenek...

A "zuhanó repüőn nincsenek ateisták! " kijelentésnek mi értelme van?

Figyelt kérdés
A repülő lezuhan, ergó akár hiszel Istenben akár ateista vagy, mindenképpen meghalsz!!!! XD

#Isten #hit #ateista #zuhanó repülő
2018. dec. 21. 14:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%

"Majd ha közvetlen életvezélyben leszel, kiderül,hogyan regálsz, addig csak csépled a szót."


én is nagyon kiváncsi lennék, hogy a keresztények 99%-a hány percen belül tagadná meg istent, ha épp vernék miatta.

2018. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Ez abból eredhet, hogy halálközeli élmény esetén az esetlegesen addig Istennel nem foglalkozó, vagy akár az istentagadó ember is megpróbál valami reménybe kapaszkodni, ami nem más, mint Isten.

Nyilván nem minden ateista ilyen, egész biztos statisztika se készült erről, de azért lehet valami igazság ebben a szólásban.

2018. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem zuhanó repülön voltam, de legalább annyira komoly helyzetben, és nem lettem vallásos, eszembe sem jutott volna bárkohez is fohászkodni, mert ez nekem teljesen idegen, értelmetlen viselkedés lenne - az asztalt sem kérem meg soha, hogy segítsen, és ez ugyanolyan lett volna számomra.
2018. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

Egy ateista számára vészhellyzetben bármelyik istenhez imádkozni ugyanolyan, mintha Supermantől várná az ember, hogy megmentse.

Ha egyszer csak egy mitológiai alaknak, emberi kitalációnak tartom az összes istent, mert bizonyíthatatlanok, ellentmondásosak, akkor ugyanúgy annak tartom őket akkor is, ha bajban vagyok.

2018. dec. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Alex Fly ***** válasza:
33%
@21: azt nem tudom, de a túlnyomó többség nem hajlandó megtagadni még halálbüntetés esetén sem..
2018. dec. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
8%

"Egy ateista számára vészhellyzetben bármelyik istenhez imádkozni ugyanolyan, mintha Supermantől várná az ember, hogy megmentse."

Ez butaság. Az ateizmusnak is van több ága, több szintje, vannak keményvonalas ateisták, akiknek az ateizmus már vallás és megtalálható rajtuk az elvakult szektások jellemvonásai, ilyen például Dawkins is. De olyan ateisták is vannak, akik egyszerűen nem foglalkoznak Isten létével, tagadásuk ki is merül ebben. Illetve e két véglett között bárhol lehetnek.

Rengeteg ateista pedig keresztény környezetben nőtt fel, sokuk gyerekként lehet templomba is járt, tehát nekik nyilván nem olyan, mintha Supermantól várna csodát.

Én elfogadom, hogy a te világnézeted olyan, amilyen. De nem te vagy egyedül a világon, azért sokan láthatják másként, még ateisták is. Tehát ilyen butaságot azért ne állíts már.

2018. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
85%

"Én elfogadom, hogy a te világnézeted olyan, amilyen. De nem te vagy egyedül a világon, azért sokan láthatják másként, még ateisták is. Tehát ilyen butaságot azért ne állíts már."

Miért? Isten és Superman között az alapvető különbség, hogy az elsőről egyesek azt hiszik, hogy nem csak egy kitalált karakter.

2018. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!