Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Sátán rossz dolgokat...

Ha a Sátán rossz dolgokat sugall nekem, honnan tudjam hogy melyik gondolat a sajátom, és melyiket sugallja Ő?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem.

2018. dec. 21. 20:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


A Bibliából tudjuk, hogy Iskariotes Júdás szívébe helyezte az ördög, hogy árulja el Jézust. Igaz embert elárulni, jóért rosszak fizetni, ez mindig ördögtől való gonoszság.

Jézus Isten egyszulott Fia volt, ezt a Sátán is tudta, ezért különös figyelemben részesítette Őt is, és a körülötte levőket is tanulmányozta, kit tudna rávenni, hogy árulja el a Messiást.

Egy másik történetben, az Ószovetsegben Isten elkezd dicsekedni a Sátánnak Jóbról, aki kelet minden fiánál nagyobb volt, és a Sátán meg rágalmazta, stb.

Abban is biztos vagyok, hogy Adolf Hitlerrel a Sátán külön foglalkozott. De abban mar nem vagyok biztos, hogy Veled foglalkozna úgy külön.

Neked inkább az a dolgod, hogy a benned lakozo daimonokat leleplezd, felismerd, állj ellene a sugallataiknak, és ha keresztény vagy, és megutáltad azokat a bűnöket, amikbe bele visznek rendszeresen, akkor kérj speciális szabadító imát ebben gyakorlattal rendelkező kereszténytől. Ez persze csak megtérés után javasolt, de a szellemi fejlődésnek egy fontos része.

Ajánlott könyv a témában: Disznók a szalonban.

2018. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
A bűn hogy jött ide? Nem arról van szó. Amit meg akarok tenni, megteszem és kész.
2018. dec. 21. 21:58
 13/33 anonim ***** válasza:

Én nem teszek meg sok mindent, amit meg akarok.

Neked mit súg a gonosz?

2018. dec. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Nem akarsz öngyilkos lenni, csak hallod a fejedben?
2018. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Mindent fel lehet fogni úgy, hogy jó. Nem kell többet szenvedned pl. Mindenki hiányolni fog. stb...
2018. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

# 8/12 De, könnyen meglehet. Épp ez az, hogy mivel depressziós vagyok, - és eléggé labilis lelki állapotú, ezért kérdéses hogy van-e egyáltalán ezekhez a gondolatokhoz Sátánnak.

De azért nem kell idekeverni Jóbot, meg Jézust meg Szűz Máriát, meg Júdást. - Ez már nem a nyolcasnak szól. Maradjunk az eredeti kérdésnél.

2018. dec. 21. 22:10
 17/33 A kérdező kommentje:
Lucifer nem leszek öngyilkos! Akartam az lenni, vágyat és kényszert is éreztem rá, sokáig és erősen de rájöttem hogy úgy meghalni borzasztóan nehéz! Lehet hogy semmi köze a gondolataimnak Sátánhoz, nem tudom, - ezért tettem fel a kérdést. Nem tudom, mert eleve mentálisan beteg vagyok.
2018. dec. 21. 22:18
 18/33 anonim ***** válasza:

"# 6 Én magam nem vagyok gonosz, de itt, ahol lakok, erős a gyűlölet !"


Szerintem ezért vagy szomorú és feszült:(

Ezt nem lehet megoldani valahogy?

2018. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként miért nem próbálsz meg beszéni egy pappal (pszichológiához is van némi közük) a gondjaidról? Néhány mondatnyi ismeret után senki se fog tudni neked 100%-os választ adni.
2018. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

# 19 Mindegy, hagyjuk az egészet. Csak azért kérdezek itt, mert nincs senkim, és válaszok után kutatok. És néhány valódi választ már találtam! És ha nem kerestem volna, nem jöttem volna rá soha dolgokra! Néha itt is kapok fontos válaszokat, azt reméltem, talán ezúttal is. Lucifer ne aggódj, erős vagyok! :D Legalábbis tartom magam.

Szóval sugall vagy nem sugall? Ez itt a kérdés! Jó akkor most hagyjunk engemet. Akkor úgy kérdezem hogy általánosságban az embereknek befolyásolja az érzéseit az Ördög? Például gyűlölet, irigység. Vagy nem?

2018. dec. 21. 22:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!