Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek, miért vallásos...

Szunyo37 kérdése:

Szerintetek, miért vallásos sok orvos?

Figyelt kérdés
Orvosok válaszára is kíváncsi lennék.

2018. dec. 26. 07:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amiért sok más ember is! Az orvosok közt semmivel sincs több vallásos, mint a nem-orvosok közt!
2018. dec. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem ezt kérdeztem, de mindegy.

Annak ellenére, hogy a tanúltak alapján egy orvos tudatában van az emberi szervezet működésében, és a betegségek kimenetelében, ennek ellenére hisz isten létezésében, és a a halál utánni létben.

2018. dec. 26. 07:41
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Akkar definiáld a vallásos foglamát! Ugyanis a legtöbb vallásos valaki nem abban hisz, amit te gondolsz, hanem egyszerüen nem zárja ki isten létének lehetöségét! Feltámadásró, halál utáni életröl szó sincs!
2018. dec. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Tudjuk mit kérdeztél, a saját álláspontod akar megerősíteni nem létező összefüggésekkel. Van egy rossz hírem, az orvos nem a biológiai tudásának ellenére hisz egy felsőbb hatlamban (ha hisz), hanem attól függetlenül. Általában neveltetés kérdése, vagy a második leggyakoribb ok egy szerettünk elvesztése és vígasz keresése. De nem azért tért meg valaki, mert olyan hű de szép formája van a szívnek és látja benne Jézust...
2018. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az antik római mondás szerint: "Az orvos gyógyít, a természet egészségessé tesz".

Gyógyítani képes a sokat tanult orvos, de az egészségessé tételhez kell a természet is. A természetben pedig a hit szerint ott az Isten.

Neves fizikusok/matematikusok közt is találsz vallásost, pedig az ő szakterületük igencsak földi.

2018. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Annak ellenére, hogy a tanúltak alapján egy orvos tudatában van az emberi szervezet működésében, és a betegségek kimenetelében, ennek ellenére hisz isten létezésében, és a a halál utánni létben."

Nem igazán látom az összefüggést, hogy a mikroorganizmusok és sejtek létezése miért zárná ki Isten létét... A test evilági, anyagi dolog, Isten meg metafizikai.

Igaz, én nem vagyok orvos, de nagynéném pl. az és hívő. De itt egy interjú, ahol egy orvos emeritus professzor beszél a hivatásáról és többek között a hitről: [link]

2018. dec. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanabban a társadalomban élünk mint a többi ember, szóval miért ne lehetne köztünk vallásos is...


Az orvostudomány ha jól számolom 3 ponton találkozik a vallással:

-Evolúció kérdése. A történelmi egyházak elfogadják az evolúciót, úgyhogy itt nem lesz ellentét.

-A "tökéletes tervezés"-féle Istenérv, amit biztos mindenki hallott már. Szerintem is ez a legjobb Istenérv amúgy. Van egy már elhunyt anatómia professzor (Szentágothai János), aki annyira nagy név, hogy ő írta AZ anatómia könyvet amiből már lassan 50 éve tanulja minden magyarországi medikus az anatómiát. Nos tőle volt egy idézet aminek lényege hogy az emberi test annyira bonyolult és csodálatos hogy kizártnak tartja hogy ne a Teremtő alkotta volna.

-A lélek kérdése. Ez ritkán vetődik fel a téma kapcsán, szerintem legtöbb orvos se gondolkozott még rajta sokat. Szerintem viszont pont itt a legsérülékenyebb a vallás! Szóval az a kérdés hogy mi az ami nem az agyban zajlik, nem a biokémia irányítja, hanem egy megfoghatatlan lélekben? Az érzelmek, érzések, a tudat az bizonyítottan az agynak a terméke... Vagy igaz az hogy nem tudjuk 100%-ig hogy ezek hogy alakulnak ki (főleg a tudatot nem), akkor lehetséges hogy az agy és lélek kölcsönhatása kell hozzá? Olyan ez mint amikor én laptopozok, és tulajdonképpen a laptopban zajlik minden folyamat, de én vagyok aki az egér használatával működtetem? Na most ehhez viszont azt kellene bizonyítani hogy az agyban egyes biokémiai folyamatok kezdetének nincs fizikai magyarázata, ha azokat a lélek kezdeményezi, nem?

(Bocs ha valaki itt elvesztette a fonalat...)

2018. dec. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
A csillagászok is azok...
2018. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Louis Pasteur, mikrobiológus, kémikus ezeket mondta:



„A tudomány közelebb viszi az embert Istenhez.”


„Minél tovább tanulmányozom a természetet, annál inkább elámulok a Teremtő művén.”


„A felületes tudomány elválaszt Istentől, de az elmélyült tudomány visszavezet hozzá.”


“A hit Istenből indul ki, a tudomány viszont Istenhez érkezik meg.”



Louis Pasteur (Dole, 1822. december 27. – Marnes-la-Coquette, Hauts-de-Seine, 1895. szeptember 28.) francia mikrobiológus és kémikus, aki az orvostudomány történetének talán legfontosabb egyéni alakjaként ismert mint a mikrobiológia, az immunológia és a járványtan megalapítója. Hírnevét leginkább a baktériumok kórokozó hatásáról szóló elmélet felkarolásának, és a védőoltási módszerek kidolgozásának köszönheti.[1] 1888-ban a vezetése alatt létrejött a Pasteur Intézet (franciául: Institut Pasteur), amely az immunizálást a gyógyítás középpontjába állította.

A doktori cím elnyerése után kezdetben kémiai problémákkal foglalkozott. A borkősav optikai izomerjeiről tett felfedezése már huszonhat évesen neves kémikussá tette. Pasteur ezzel megoldotta a „kristályok rejtélyét”.

1862-ben kidolgozott egy módszert a folyékony élelmiszerek tartósításának eljárását, melyet később róla neveztek el pasztörizációnak.


Alexis Carrel, Nobel-díjas orvos:


Alexis Marie Joseph Auguste Carrel-Billiard (Sainte-Foy-lès-Lyon, 1873. június 28. – Párizs, 1944. november 5.) francia sebész, fiziológus. Kidolgozta az erek összevarrásának biztonságos módszerét, amiért 1912-ben elnyerte az orvostudományi Nobel-díjat.


Carrel mondta:

„Nem szégyenletesebb dolog imádkozni, mint inni vagy lélegezni. Az embernek éppen úgy szüksége van Istenre, mint vízre vagy oxigénre. Az imádság hatása a szellemre és az emberi testre éppoly könnyen bizonyítható, mint a mirigyek kiválasztó tevékenysége. Eredményei lemérhetők a fizikai energia növekedésében, az értelem frissességében, az alapvető valóságok jobb megismerésében.”

2018. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Bármilyen paradoxnak hangzik, de a tanult emberek között több a vallásos. Ennek az az oka, hogy ezek az emberek tanulmányaikból kifolyólag jóval többet gondolkodnak a világ dolgairól. S ha valaki ezekbe jobban belegondol rájön, hogy rengeteg dolgot egyedül Isten segítségével lehet értelmesen megmagyarázni.

Emlékszem, az egyetemi tanáraim döntő többsége is vallásos volt, holott sem az egyetemnek, sem a szakjaimnak nem volt köze a valláshoz.

2018. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!