Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vágynak annyi sokan a...

KZitus kérdése:

Miért vágynak annyi sokan a mennybe?

Figyelt kérdés

Van elképzelésük arról, ott mit tennének? Mi lenne a feladatuk? Milyen lenne az életük ott?

Mire lenne itt szükségük a földön, hogy ne vágyjanak a mennybe?



2018. dec. 28. 10:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

"Miért vágynak annyi sokan a mennybe?"


Én inkább a pokolba vágyok, ha a menny kizárólag Jehova Tanúival van tele...


"Van elképzelésük arról, ott mit tennének?"


Kerülgetném a hülyéket, pont mint az életben.


"Mi lenne a feladatuk?"


Megőrizni a józan eszemet, pont mint az életben.


"Mire lenne itt szükségük a földön, hogy ne vágyjanak a mennybe?"


Kevesebb vallási fanatikusra. Akkor a Föld kicsit jobb hely lenne.

2018. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Aki már fiatalon, egészségesen odavágyik, annak nagyon sanyarú sorsa lehet, vagy minden evilági örömből kiábrándult. Aki közel érzi magát a halálhoz, az pedig félelmében.
2018. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem jó itt is. De ez elvi kérdés. Milyen alapon menne oda pár Jehova?
2018. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ozmium42 ***** válasza:
71%
A Mennyország egy projekciós felület. Senki nem tudja, mi lesz ott, de kellően kevés közlés alapján mindenki beleláthatja azt, ami neki személy szerint a legjobb. Ezért vágynak oda sokan.
2018. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Én azt nem tudom felfogni, hogy sokan miért nem vágynak a mennybe, olykor még magukat hívőknek mondók is. Miért nem akarnak Isten közelségében lenni? Számomra magától értetődik, ha szeretem Istent, akkor vele szeretnék lenni.
2018. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én személy szerint kíváncsi vagyok.
2018. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

#5

Gondolom azért nem vágynak a mennybe, amiért most itt a földi életben sem vágynak Isten közelségére. Csak szavaikkal szeretik Istent, nem a szívükkel. :(


#KZitus

Szerintem sokan a mennyet valami "tökéletes hely"-nek képzelhetik el, viszont Isten nélkül. Másképp nem tudom megmagyarázni az ellentmondást, hogy itt és most nem akarnak Istennel élni, de vágyakoznak valamiféle mennyország után.

(A menny az Istennel való közösség, az Ő jelenlétében való örök élet – nem egy földi "paradicsom"/új világ...)

2018. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%

Igazából az ember egy jobb világra vágyódik a földinél.


Itt mi van? Halál, fájdalom, betegség, kín, csalódás, hazugság, ámítás, önzés, kibeszélés, ármánykodás, áskálódás, vádaskodás, furkálás, irigység, szidalmazás, lopás, bántalmazás, utálat, gyűlölet, harag, stb. röviden szeretetlenség!


Ki ne vágyna egy ennél jobb világra, ahol békesség és szeretet van???

2018. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez itt ugyanúgy isten világa igaze? Sok embernek már ez is maga a mennyország. Soknak viszont maga a pokol. Ha ez az isten ,ilyen munkára képes mint amit itt láttam eddig, akkor én abból bizony nem kérek. Húzza rà a mennyországàt isteni... .
2018. dec. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Ez itt nem az Isten világa! Isten átengedte az irányítást az embernek, aki történetesen nem Istennek engedelmeskedve éli életét, hanem a gőgnek, büszkeségnek, önzőségnek, stb, azaz a bűnnek, azaz a bűn fejedelmének a Sátánnak, aki Jézust is megkísértette:


Lk.4,6.És monda néki az ördög: Néked adom mindezt a hatalmat és ezeknek dicsőségét; mert nékem adatott, és annak adom, a kinek akarom;


Tehát e földi világot nem Isten Uralja (még)! Ez itt még nem a mennyország, nem a paradicsom és nem Isten országa, ezért is imádkoznak úgy a keresztények, hogy: "Jöjjön el a te országod", mert még nincs itt.

2019. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!