Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vágynak annyi sokan a...

KZitus kérdése:

Miért vágynak annyi sokan a mennybe?

Figyelt kérdés

Van elképzelésük arról, ott mit tennének? Mi lenne a feladatuk? Milyen lenne az életük ott?

Mire lenne itt szükségük a földön, hogy ne vágyjanak a mennybe?



2018. dec. 28. 10:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi szaja, hogy elmondtad mit gondolsz.

De ezt hogyan érted? :" Dehát e földi világot nem Isten Uralja (még)! Ez itt még nem a mennyország, nem a paradicsom és nem Isten országa, ezért is imádkoznak úgy a keresztények, hogy: "Jöjjön el a te országod", mert még nincs itt."


Igen, csak hogy a folytatásban az áll"...legyen meg a te akaratod mint a mennyben, úgy a földön is". Szerinted mi Isten akarata a földön/földünkkel?

2019. jan. 4. 21:22
 12/17 anonim ***** válasza:
32%

Mi Isten akarata?:


1Tim.2,4.A ki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

2Pt.3,9.Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson.


Most a föld olyan, ahol az igaz Keresztények partizánként élnek. Ezt a világot a gonosz uralja.

Eljön majd az Antikrisztus, aki az igaz keresztényeket üldözni fogja és magát kiáltja ki Istennek.

Abban az időben nem lesz aki keresse a megbánás helyét és az Élő Istent és az Ő Igazságát.

Nyilvánvalóan Isten országa akkor jön majd el, amikor Jézus visszajön dicsőségben a Szent Angyalokkal és a feltámadt igazakkal, szentekkel, akik Jézus Krisztusban haltak meg.

Akkor kezdetét veszi az ezeréves Krisztusi uralom, Királyság. Az ezer év elteltével pedig megtörténik a hitetlenek feltámadása is, és ítéletük is a cselekedeteik szerint.

Akkor új föld és új ég lesz.


2Pt.3,13.De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.

Jel.21,1.Ezután láték új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt vala; és a tenger többé nem vala.


Kérdésedre a válasz: Egy tökéletes, bűn nélküli megtisztult világ!

2019. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Kérdésedre a válasz: Egy tökéletes, bűn nélküli megtisztult világ!

Igen ezzel egyetérte, mert a Biblia is ezt ígéri az embernek.

Na de a kérdés még mindig válaszolatlan marad, ha ezt vesszük alapul.

2019. márc. 29. 09:53
 14/17 anonim ***** válasza:

Itt kell élni, bizonyítani, megtenni azt, amit a korlátainkhoz és lehetőségeinkhez mérten legjobban ki tudunk csikarni magunkból.

Nem folyton félni, rettegni, hogy olyat követünk el, ami bármi nemű istennek rossz, bűnös.

Az én alapvető szabály rendszeremhez nem kellenek leírt szabályok. Érzem a zsigereimben.. Egyszerű.. Ne tégy olyat mással, amit nem szeretnél, hogy ők tegyenek veled... És ez vonatkozik az állat es növény világra is.

Ez alól csak akkor engedek ha az alapvető ösztön rendszerem, amit mivel biológiai kategória is vagyunk, sajnos megkíván.

Ilyen az extrém éhezés, az állandó lelki terror. Stb ami ugye rá kényszerítheti az embert néha negatív tettekre. Ám ezt a karma látja és tudja, ki miert és mit tesz.

A karma rendszer számomra sokkal nagyibb mértékben bevállt, mint bármi más. Mindenki vissza kapja a dolgokat, és nagyon sok jót sikerült bevonzanom az életembe. Pusztán azzal, hogy jót cselekszek, őszintén örülök más embertársaim sikerének.

Nem attól rettegek egész nap, hogy most disznó húst ettem, akkor ko a túlvilágon mínusz pont... Nem.. Ha olyat viszek a testembe, ami káros rá nézve már most megmutatkozik, és magamnak ártok vele.

Ezért hiszek a reinkarnációban, a film végén ugyanis lesz egy összefoglaló.. Igen itt a végén. És ennek kapcsán ha úgy elted az életed a következő olyan is lesz, csak így magyarázható a sok vele született genetikai beteg, a sok már halmozottan negatívan induló ember.

2019. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
de miért? miért kell nekünk bármit is bizonyítanunk? Miért kellene nekünk bármit is az ő kedvére tennünk? Nem kaptunk tőle mást, csak sanyarú sorsot, betegségeket, aidst , rákot...... Miért nem állunk végre a sarkunkra? Miért nem mutatunk be végre a nárcisztikus diktátornak? Miért nem élvezzük az életet inkább, szexeljünk, igyunk, együnk, élvezünk! Nem kérem , hogy halgass rám, csak gondold átt amit írok. Én nem kérlek, hogy imádj engem, nem küldök rád sáskarajt és nem veszem el elsőszülött fiad. Csak arra kérle6 Ne le6y szol6a, Légy szabad. Jahve Megteremt egy világot, hogy aztán törvényeket hozzon, zsarnokoskodhasson.... mikor leessz eeennek máár vééége!!?!?.
2019. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5

egy igazhivo teljesseggel meltonak erzi magat erre? nem Isten irgalmaban, konyoruleteben, kegyelmeben bizik?

teljes termeszetesseggel kell arra gondolnia hogy Istennel lesz bizonyosan?

"Boldog akinek ilyen erös a hite!"


#7 pedig #Zitus szerintem pont ezert tehette fel a kerdest arra a szokasos tanjukra utal hogy nem Menny lesz szamu(n)kra hanem Foldi Paradicsom


Tanuknal (JT) is benne van Bibliajukban amit Jezus mond hogy a Mennyek orszaga bennetek (bennunk) van?

es ez mit jelent nektek?

ez egy mas fogalom?

mi a menny? egy "hely" ahol az Atya es angyalai vannak? es mi a Mennyorszag? miert ez a neve? eredeti gorog szo mi erre? mert magyarul az orszag helyet jelol nem? milyen hely van az emberekben?


masfelol Zitus ha teljesen tisztalappal tekintunk kerdesedre, tehat ha egy ismeretlen idegen olvassa, lassa akkor olyanra is gondolhat mintha te tulvilag ellenes lennel vagyis azt propagandaznad hogy az emberek az evilagi boldogsagert harcoljanak csak, a tulvilaggal (halal utaniakkal) pedig ne torodjenek mert az nem jo (vehetjuk bun ertelemben is) vagy mert nincs

ragaszkodjanak az emberi-, vilagi- materializmushoz


#12 és fentebbi kapcsan

Isten orszaga es Mennyorszag azonos fogalom (eredetiben)?


#13 #Zitus

az orokelet szerintem eleg csabito

ez a lenyeg vegulis, es orok-elet csak tokeletessegben lehet, tokeletesseg pedig onzetlen szeretetben

mint tudjuk ezek sem csabitoak sokaknak, igy inkabb a kerdesed ellentetje is egy erdekes kerdes lenne (de volt mar rengeteg ilyen kerdes is)


#14

neked tokeletes a lelkiismereted, szerencses vagy, de nem mindenkinek az

es mi az hogy nem kell leirt szabaly? mar most leirtad szabalyodat...

es ha le sem irnad a hozad hasonlokban is van egy belso !megfogalmazott! szabaly gyujtemeny, vagyis nem spontan allatias osztonbol jon a lelkiismerete


(az igazi osztonos lelkiismeretre ne terjunk ki jobban: - ami legmelyebbrol jon, tudnod kell hogy valakiknek serult, ezert van kozossegi torveny, hogy ne szubejktiven dontson valaki (nem csak onmagarol, hanem masrol is) eppen, hanem amit a teljes kozosseg megszokott es elfogad, valakinek pedig eltorzult, felborult, mivel tobbfele oszton mukodik, alapjaban modhassuk hogy az "onzoseg es onzetlenseg harca", ezert a torveny ezt is tartalmazza, es ha amugy a szemely normalis akkor ezt a viszonyitasi alapot (irott torvenyt, tanitast) fel tudja hasznalni, nem esik tulzasokba, nem csak szubjektik egyetlen-onmagara tamaszkodik, es utana szidja magat hogy "atesett a lo tuloldalara, pedig nem akart, csak egyik osztone tul eros volt", nem gondolod ugy hogy szukseg van ezekre a keretekre (hatarokra)? - vilagi es vallasi szempontbol is)

hogyan tudnad leforditani ezt allati nyelvre? evolucios biologia nyelvre? hogy "nem teszel olyant massal amit nem szeretnel hogy veled tegyenek"? es hát fajon belul maradva, mert kivul mar ez nem ervenyes, a novenyek akarjak hogy megedd oket? vagy te csak "feleslegeiket" eszed meg?

allando lelki terror miatt (ellen) mit kell tened? akár ölhetsz is?

extrem ehezes? ezt nem ertem, ha mar asvanyok nem elegitik ki ehseged? (asvanyok nem elolenyek?)

a disznohus mar most art?

es a (Szent) marhák husa?

a hal?

amerikaiak olyan betegek? nem a marhahustol betegek

mellesleg a disznhustol sem, nem ennyitol magaban

mas kerdes hogy szuksegtelen, de a hal? a hal olyan kis butus mint egy noveny, boldog ha megeszik (fickandozik örömében, ha élve eszik)

nem? viszont egeszseges, de valoban még mindeg nem szukseges

viszont hitektol fuggetlenul, vagyis hitetlenul is vannak drasztikus allatvedok akik tojas es tej fogyasztast is bunnek tartjak

nem tudom mi az hogy "film vegen" bekopiztad egy oldalrol? masik kerdestol? vagy valami kepletes dologra akarsz utalni?

nincs problema azzal ha teged a keleti kultura(k) (es vallasa(i)) vonz, csak akkor van igazan ertelme ha sokkal jobban "elmelyedsz" benne es ha AlapMüvebol indulsz ki, nem ezoterikus maszlagokbol (elmelyedes tehat nem belebonyolodast jelent, hanem azt hogy ne a nyugat (vagy eppen kelet) altal eltorzitott tevtanokat fogadd be)


Bhagavad Gita - Vekerdi József

emellett:

Tao the King - Tökei Ferenc

es megjegyzem a:

4 Evagelium (Mate, Mark, Lukacs, Janos) - Karoli Gaspar

rendszeres tanulmanyozasatol sem lenne bajod, hanem eppen hasznod


gondolkodtal azon hogy a lelkiismereted lehet nem jol mukodik megsem ha ezek (3) egyikét sem tudod elfogadni Teljes-Egészében AlapMünek?

Lattad mar a South Park 13-5 "Halrudi"-t?


#14 utani valaszokat nem olvastam


#15 ha megboldogulsz majd akkor boldog leszel mert vege lesz


nem kovetem kerdest, privatban aki gondolja


Xy4

2019. márc. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki vette a fáradságot, és leírta a nézetét. Tiszteletbe tartom mindenki életfilozófiáját.

De nem gondoltam, hogy ennyire nehéz erre az egyszerűnek tűnő kérdésre válaszolni.

Többen megkérdőjelezték a kérdésem indítékát, és személyeskedésbe ment át. Persze nekem is meg van a saját nézetem erről(én bennem nincsen vágy oda), de aki oda vágyik, az mégis miért?

Tudja mit fognak csinálni ott azok az emberek akik a mennybe mennek? Mert elég információt ír erről a Biblia. Tehát akik oda jutnak/mennek, azok pontosan tudják, ott mi lesz a feladatuk, mivel fognak "foglalkozni". Ezért a kérdés.

Hátha valaki mégis írna erről.

2019. márc. 31. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!