Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek van terve velem vagy...

Istennek van terve velem vagy csak a véletlen összjátéka vagyok?

Figyelt kérdés

2018. dec. 30. 17:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
Istennek mindenkivel van terve. Minden embert a legnagyobb szeretetéből teremtett. Isten legnagyobb ajándéka az élet, élvezed és élj a hitben és a szeretetben :)
2018. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
74%
Mi van ha nincs Isten?
2019. jan. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
73%

XVI. Benedek pápa mondta egy audiencián: Emberek ti szépen berendeztétek az életeteket arra alapozva, hogy nincs Isten, de mi van ha van!?

Az Istennek Te is nagyon nagyon fontos vagy, hiszen az egyetlen fia az életét adta érted. Tehát ne dobálózz vele. Azokkal az értékekkel amik benned vannak (mert mindenkiben vannak felbecsülhetetlen értékek) gazdálkodj úgy, hogy a végén azt tudd mondani: Uram ennyit kaptam, és ennyivel gyarapítottam. J.F.Kennedy elnököt idézve szabadon, Ne azt kérdezd, hogy az élet mivel tartozik neked, hanem, hogy te mit tudsz adni az életnek. (Az Élet szót akár be is lehet helyettesíteni Istennel) Ha megízleled, hogy el tudsz magyarázni a gyerekednek egy jelenséget, és látod rajta, hogy megértette, és örül, hogy már ezt is tudja, akkor fogod látni, hogy miért is érdemes élni. De ugyan ez vonatkozhat a Kedvesedre, ha látod rajta, hogy örömet okoztál neki, hogy hoztál egy szál virágot, akkor látod majd, hogy te mennyi mindent képes vagy adni az "életnek". Ez lesz az igazi örömöd!

2019. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Van aki a véletlen összjátéka, és van akinek a születését a szülei eltervezték, ezt hívják úgy, hogy családtervezés.

Isten? Én bizonyosságot szereztem, a teremtő megjelent nekem és azt mondta terve van veled. Higgyél Te is a repülő spagettiszörnyben! Áldassék az ő neve!

2019. jan. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az életüknek nincs értelme, ha nem szeretünk senkit, és igazán csak úgy tudunk szeretni, ha abban a tudatban élünk, hogy valaki szeret bennünket. Istennek az a terve, hogy ezt megértsük, és ne az ösztöneinket által vezérelve sodródjunk.
2019. jan. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
0%

Mindenki, mielőtt leszületne a Földre, eltervezi a jövőjét. Te magad döntöd el, ebben az életedben mit szeretnél megtapasztalni, megtanulni. Azon kívül, hogy a családodnak és/vagy barátainak hatalmas traumát okozol a saját életed eldobásával, értelme sincsen öngyilkosnak lenni, mivel addig fogsz újra és újra leszületni a Földre, amíg meg nem oldod azt a problémát, amit választottál. Egy idő után aztán megtanulod, hogy ne legyél öngyilkos, mert az nem old meg semmit. Hidd el, rengeteg szép dolog van az életben és mindent értékelni kell, amid van. Én ezt már saját tapasztalatból mondom, mert volt, hogy addig nem jöttem rá milyen fontos valaki az életemben, amíg el nem veszítettem.

Én minden nap keresek valamit, ami feldobja a hangulatom, na ne gondolj nagy dologra, de engem már az is pozitívan érint, ha süt a nap, vagy látok egy aranyos kutyát az utcán. Minden napban van valami szép és minden nap egy érték. Minden jóban van valami rossz és minden rosszban van valami jó. Minden rossz dolog az életünkben, minden trauma, amit átélünk, azért történik velünk, hogy tanuljunk belőle. Sokszor az egy lélekcsoportba tartozó lelkek bevállalják korai halálukat (például bölcsőhalál), csak azért, hogy családtagjaiknak megváltoztassa az életét, gondolkodásmódját, ezáltal ők tanuljanak belőle. Minden okkal történik, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nincsen választási lehetőséged. Az következő életed eltervezésénél több választási lehetőséget adsz magadnak, amelyek közül választhatsz földi életed során.

Engem nagyon érdekel ez a téma, sokat tudnék róla beszélni, de a kérdésedre a választ ne gyakorikérdéseken próbáld megtalálni, kezdj el könyveket olvasni! :)

És persze ne vedd készpénznek, amit itt most leírtam, én is csak könyvekből, édesapámtól, valamint egy pap ismerősömtől tudom ezeket.

A lényeg, hogy élvezz ki minden napot a Földön, mert gyönyörű ez a hely, és az élet is! Koncentrálj a kis pozitív dolgokra és szervezd az életedet a szeretet köré! Szeresd a családodat, szeresd az állatokat, embereket a Földet, tiszteld az anyatermészetet, fogadd el magad és élvezd az életet! Aztán majd egyszer elérsz életed történetének végére, és hazatérsz. Visszanézve pedig büszke leszel magadra, amiért nem adtad fel a harcot, kitartottál és győztél a problémáid felett! Ne hagyd, hogy a saját, rossz gondolataid a mélybe húzzanak, keress egy kapaszkodót és húzd vissza magad a felszínre! Lehet, hogy lesz melletted valaki, aki segít kijönni a gödörből, de az is előfordulhat, hogy egyedül kell kikászálódnod belőle. Minél nagyobb feladatod van és minél nehezebbnek bizonyul, tudtommal ez azt jelenti, hogy annál fejlettebb lélek vagy. Erre pedig szerintem büszke lehetsz! :)

2019. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Lehetőséged van választani.

Választhatod, hogy Istennek terve van veled és aszerint élsz.

Választhatod azt is, hogy a a létezésed véletlenek összjátéka.

Minden úgy fog történni, ahogy a meggyőződésed meghatározza.

2019. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tom Benko ***** válasza:
Beleőrülnék, ha kiderülne, hogy holmi fasisztoid entitás szívózik velem, puszta szadizmusból.
2019. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!