Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos keresztények szerint...

Vallásos keresztények szerint a hithű muzulmánok hova jutnak haláluk után?

Figyelt kérdés

Tehát egy muzulmán ember hithű életet élt nem vétkezett a saját vallása szerint,


Keresztények szerintetek ő ebben az esetben hova jut halála után?


Sőt ha egy ateista (itt a szimplán csak vallás nélküli emberre gondolok) élt a társadalom normái szerint tisztességes becsületes életet akkor ő hova kerül?


Hiszen mindketten teljes értékű, “jó” életet éltek.


2018. dec. 30. 22:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves nyolcaska, ha én a jehovistákra emlékeztetek, akik mellesleg egyáltalán nem a Názáreti Jézus nevével házalnak, akkor te a buddhistákra hajazol, akik szerint sok út vezet a hegyre. Meglehet, de az a hegy, amire az a sok út vezet, az a lábunk alatt van, a Biblia pedig Pokolnak nevezi, bár látom, számodra a név tiszta egy merő szimbólum. Nevezzük hát a kedvedért hosszú-hosszú forró nyárnak a búbos kemencében.


A Biblia egyébként nem osztozik a relativizmusoddal, mert komoly védelemmel vette körül Isten nevét, amit nem lehet csak úgy ok nélkül emlegetni, noha szerinted az nem több fonetikai artikulációnál, de a Biblia szerint a név a személyt jelenti.

2018. dec. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves heteske/tizenegyeske, a buddhisták mióta tanítják, hogy Krisztus üdvözít? Mert én konkrétan azt írtam. De idézem, mert láthatóan nem ragadta meg a figyelmedet:

"Krisztus üdvözít, nem pedig a neve."


"mert komoly védelemmel vette körül Isten nevét, amit nem lehet csak úgy ok nélkül emlegetni"

Annyira nem, hogy mára a zsidók már teljesen el is felejtették a nagy "nem emlegetés" közepette. Jelenleg senki sem tudja a név kiejtését. Szóval nem csak ok nélkül, de egyáltalán nem lehet emlegetni, fizikai képtelenség. Amit nem ismerünk, azt nem is tudjuk emlegetni.

Egyébként milyen védelem? Kimondod és beléd csap a villám? Vagy ezt a védelmet hogy kell elképzelni?


"noha szerinted az nem több fonetikai artikulációnál"

Valóban nem több. Krisztus egyszerűen Atyának szólította Istent. Nem úgy tűnik, mintha a betűhalmaz olyan sokat jelentene. A Biblia nem rögzítette, hogy akár egyetlen egyszer is Jézus kiejtette volna a JHVH nevet. Szerintem ez elég sokat elmond.

2018. dec. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A jó Isten minden embert másképp ítél meg halála után. Mert ha pl van egy fiú aki nem vallásos, de az édesanyja igen, és mivel félti a fiát a pokoltól ezért mindig mondja neki, hogy pl menjen misére, térjen meg, de pl a fiú erre sz arik nagy ívben. Meg pl egy bennszülött törzsbéli fiút, aki még nem is hallott egész életében Istenről. Tehát Isten másképp ítél el minden embert.
2019. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Lux morulus ***** válasza:
26%

"másképp ítél el"


Ez itt a lényeg. Elítél. Már aki hagyja magát elítélni, egy JHVH nevű kitalált törzsi istentől.

2019. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az ítéletről:


Mt.7,2.Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.

Mt.12,36.De mondom néktek: Minden hivalkodó beszédért, a mit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján.

Mk.12,40.A kik az özvegyeknek házát fölemésztik és színből hosszan imádkoznak: ezek súlyosabb ítélet alá esnek.

Jn.5,22.Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;

Jn.5,27.És hatalmat ada néki az ítélettételre is, mivelhogy embernek fia.

Jn.5,30.Én semmit sem cselekedhetem magamtól; a mint hallok, úgy ítélek, és az én ítéletem igazságos; mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem, az Atyáét.

Jn.8,16.De ha ítélek is én, az én ítéletem igaz; mert én nem egyedül vagyok, hanem én és az Atya, a ki küldött engem.

Jn.9,39.És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek.

Jn.16,8.És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

Jel.20,12.És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

Jel.20,13.És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

Jel.22,12.És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, a mint az ő cselekedete lesz.

2019. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ha becsületes tisztességes életet éltel, valamint a szegényeknek segítettek, ha tudtak(pár száz forint a hajléktalannak), akkor a Mennyek országába.
2019. jan. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!