Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért haldoklanak...

Szerintetek miért haldoklanak a katolikus közösségek, kiscsoportok? Lehet rosszul látom, vagy túl pesszimista vagyok? 40-es nő

Figyelt kérdés
Mi az ami összehozná igazán az embereket?Mert sokszor csak az ítélkezés megy, álarcok mögé bujtatott vallásos máz.Szomorú, de sokszor ezt tapasztalom,és ez kiborít.Igen, én sem vagyok tökéletes, de törekszik a másik elfogadására.

2019. jan. 5. 15:17
 1/7 anonim válasza:
71%
Nem tudom, a 40-es korosztályban hogy mehet ez, de a környezetemben rengeteg nagyon élő katolikus közösség van. Én főleg 15-30 év köztiek közt mozgok :) 22/L
2019. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
az emberek kezdenek rájönni hogy hülyeségben hisznek, van templomba járó ismerősöm nem is egy aki ateista és csak azért megy oda hogy haverkodjon, meg omm estére ott szerez lányt, ennyit erről, nem a vallás szabja meg ki rendes ember meg ki nem, persze lehet jönni hogy a vallásba vannak jó dolgok is, igen vannak, mint mindenben, de hazugságra épül..
2019. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Mert a katolicizmus a képmutatásról szól. Kifele szenteskedsz, aztán hazamész és mindenféle mocskosságot megcsinálsz titokban, aztán legfeljebb majd úgyis meggyónod a templomban, és akkor Jóistenke bármit megbocsájt.
2019. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk sok van, szinte már-már sok is, és versengenek, hogy melyik az igazibb, sajnos sokszor szektás arculatot is felvéve. Kevesebb, és inkább a tevékeny szeretetre, az irgalmasság testi-lelki cselekedeteit előmozdító közösségre nagyobb szükség volna. Pszichologizálás, "öngyógyítás" helyett inkább karitatív csoportok lennének igazán jók, ebből valóban nagyon kevés van.

A problémát én inkább abban látom, hogy nem állunk ki kellő következetességgel, tájékozottsággal és határozottsággal katolikus hitünk mellett.

2019. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem haldokolnak, sőt nálunk például folyamatosan növekszik számuk.
2019. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
61%

"és akkor Jóistenke bármit megbocsájt"


A 'Jóistenke' a megbánt és nem a meggyónt bűnöket bocsájtja meg. Ezt a katolikusok tudni szokták.

2019. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, hogy nálatok, hogy van, de azoknak a közösségeknek, amelyeket leginkább lélegeztetőgéppel tudnak életben tartani, az a problémájuk, hogy a kegyességnek, az 'euszebeiának' csak a látszatához ragaszkodnak, de az erejét megtagadják. Az erőnek fordított 'dünamisz' egyik jelentése a 'csoda'. Ez annyira így van,hogy több helyen fordítják ugyanezt a szót csodának. Vagyis a Pál apostol által vázolt áleuszebész embercsoport egyik jellemzője a csodák tagadása, a keresztény élet ugyanis csodával kezdődik, és csodával tartható fenn, amit a Biblia 'kharisznak' nevez, magyarul kegyelemnek fordítják. Ahol nincs csoda, ott kegyelem sincs.
2019. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!