Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A purgatóriumban a lelkek...

Árokpart kérdése:

A purgatóriumban a lelkek tanácsa valóban létezik vagy az a Seol-ban van? (Nagyon fontos kérdés! )

Figyelt kérdés
Álmomban újra hasonló élményben volt részem mintha újra elhagytam volna életemet, azaz nem kizárt, hogy tetszhalott lehettem ki tudja. Mindegy a lényeg, hogy egy labirintushoz hasonló épületben jártam, ahol olyan ajtók voltak, hogy csak fent volt üvegük és fényt láttam kívűlról, viszont sehogy sem jutottam el odáig, illetve nem derült ki, hogy mi történik odabent. Talán régi neonfényhez volt a fény hasonló. Elképzelhető, hogy ott valóban a lekek tanácsa és különböző (szervek) "dolgoznak" odabennt. Továbbá valamiképpen úgy tünt nekem, hogy ott a földihez hasonló kórházszerű intézmény is volt és a lelkeknek a földihez hasonló felépítésük volt. Viszont továbbra is szerintem csak lékeben járhattam ott "vendégkéntˇ" mert nem szólt úgymond hozzám senki, nem adott utasítást, nem tájékoztatott, hogy esetleg már nem élek illetve egyáltalán, hogy mit keresek ott. Meg tudja erősítani illetve cáfolni valaki, ha esetleg van katolikus pap Önök között az ő válaszukat is nagyon szívesen várom, de minden kedves hívő válasza is természetesen érdekel. Köszönöm szépen!
2019. jan. 6. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezotéria kategóriában van olyan, hogy álomfejtés. "szakértői" választ fogsz kapni.
2019. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Kár, hogy bezárt az OPNI.
2019. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy lelkek tanácsa, így se a pokolban, se a purgatóriumban nem létezhet.
2019. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Alapból purgatórium sincs, A Bibliában egy szó sem utal ra, hogy lenne.
2019. jan. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Az álmok egyféle öntisztítása (purgálása) az agynak, amikor megszabadul sok szeméttől, ami bele ment a napok során.

Régen ugyan néha Isten szólt emberekhez álmon keresztül is, de az Újszövetségben egyetlen ilyen eset sincs leírva Jézus felnőttkori fellépése után, attól kezdve, hogy elkezdte hirdetni az evangéliumot.


Zsidók 1:1-2a:

"Miután régen sokszor és sokféleképpen szólt Isten az atyákhoz a próféták által, ezekben a végső időkben a Fiú által szólt hozzánk…"


Szóval a kérdés, hogy honnan tudod megismerni, amit a Fiú (Jézus) hirdetett. Ugye, hogy a Bibliából? Az álmokkal ne foglalakozz, csak hátráltatnak!


üdv

Stefán

2019. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Nincs purgatórium. Nincs erről szó a Bibliában.

Az álmod nem más, mint az agyad játéka.

2019. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
A katolikus papok már jártak a purgatóriumban? Vagy ezt most nem értem.
2019. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Van purgatórium, van pokol és van örök üdvösség is. De ezek állapotok, nem helyek. Nem tudnak a lelkek tanácskozni, mert nincs idő sem...

Ezeknek az álmoknak semmi köze a teológiához.

2019. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, ha pappal akarsz beszélni, akkor keresd fel a plébánost.

Lehet, hogy a purgatórium jelent meg neked ilyen formában, de nem biztos. Imádkozz a szenvedő lelkekért!

2019. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!