Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted Istennek milyen...

Szerinted Istennek milyen tulajdonsgáokkal kell rendelkeznie?

Figyelt kérdés
nem konkrétan a bibliai Istenre gondolok, hanem Istenre mint fogalomra. Szerinted milyen egy tökéletes Isten?
2010. jún. 29. 03:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem megbocsájtó, kompromisszumkész, megértő, segítő, védelmező és igazságos. Én nagyjából így képzelek el egy "tökéletes istent", aki számomra a Bibliában is írt Isten.
2010. jún. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Isten türelmes,ISten jóságos,

Isten nem féltékeny,

nem kérkedik, nem is kevély.

Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát,

nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel.

Nem örül a gonoszságnak,

örömét az igazság győzelmében leli.

Mindent eltűr, mindent elhisz,

mindent remél, mindent elvisel.

Isten nem szűnik meg soha.


Pál Korintusiaknak írt 1. levele 13. fejezetéből vannak a gondolatok. A bibliai Isten egyenlő az IStennel, mert ISten EGY van. :o) Persze megértem, ha nem szívesen hallunk a bibliáról, ahogyan azt bemutatják, vagy beszélnek róla. :o) A fenti rész, amit a szeretet himnuszának is szoktak nevezni, a legjobban mondja el, hogy ISten milyen, vagy milyen nem. A szeretet szó van behelyetesítve IStennel, hiszen a biblia szerint Isten a szeretet. A tökéletes Isten nem létezhet mint fogalom, mert akkor meg tudnánk fogalmazni, és Isten mindenek fölött való. MÉg a fogalmak fölött is. :o)


De a kérdésed messze a legjobb. Az ember csak úgy találkozhat igazán az emberekkel, és önmagával, de még Istennel is, hogy akarja őt (legalább egy kicsit) ismerni.


Üdv: Ildi

2010. jún. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

megbocsájtó,mindent elnéző,szerető,bölcs,okos,megbízható,nem korlátozó,jó útra figyelmeztető de nem erőszakos,semmit nem erőltet rám.

kb.ilyennek.

2010. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
17%
semmilyen mert nincs isten, nem is volt, és nem is lesz. akinek sok pénze van az isten mert bármit megtehet, amig a paraszt a szart lapátolja a megélhetésért, nem hogy még maradjon is pénz költekezni.
2010. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan mint songoku.


Legyőzhetetlen és sokkal de sokkal jobb szívű mint az emberek.

2010. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem egyszerű taljdonságokkal:

1. Örökkévalóság - az élet egyedüli tulajdonosa, minden teremtmény aki él csak általa kap életet

2. Mindenhatóság - mivel a teremtés általa valósul meg, így teljes hatalommal rendelkezik a teremtett dolgok felett

3. Szeretet - a létezést és a mindenhatóságot úgy gyakorolja, hogy felelősséget vállal minden teremtmény iránt.


Üdv. Péter

2010. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerű a válasz.

önzetlen. a tiszta szeretet maga

örökkévaló és mindenható is, de az inkább képesség :D


üdv

25/F

2010. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szeretetteljes és megbocsátó.

Éppen azért nem hiszek a pokolban. Szerintem isten célja az, hogy megmutassa nekünk a szeretetet, nem az, hogy örökre büntessen, ha hibázunk.

2010. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Írtátok itt páran hogy legyen jóságos, irgalmas. De közben a bibliai Istenről beszéltek. Azonban Ő pokolra küldi az embert ha az nem fogad szót.


Tehát gyakran úgy tünik nekem mintha valami paradoxon lenne ebben. Irgalmas, szeret mindenkit az Isten, megbocsájt, de a pokolból mégsincs visszaút. nem? De ekkor nem lehet irgalmas. Vagy akkor nem értem.


Vajon a hívők hány százaléka fél Istetnől a pokolra kerülés miatt?

2010. jún. 29. 21:19
 10/20 anonim ***** válasza:
Én pl.nem a bibliai istenről beszélek,(nem abban hiszek)hanem a saját elképzelésemről! 07:47
2010. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!