Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudnám megértetni egy...

Hogy tudnám megértetni egy barátommal, hogy a szex bűn és, hogy ne feküdjön le azzal akivel jár?

Figyelt kérdés

Van egy barátok akit én hívtam el gyülekezetbe. Úgy nőtt fel, hogy főleg a barátai arra nevelték, tanították, hogy a szex milyen jó és fantasztikus dolog.

Olyan barátai vannak akik jó pár egy éjszakás kalandon vannak túl és nagy részük néha vagy akár rendszeresen eljár prostihoz.

Hogy értessem meg vele, hogy ez nem jó?

Mutattam neki a Bibliából részleteket, de azt mondja, hogy ez nem lehet bűn mert a szexet Isten teremtette.


"Szerencsére" nincs és nem is volt mostanában barátnője csak még fiatalabb korában amikor még nem érdekelte a szex, de félek, hogy ha összejön valakivel akkor rögtön lefekszik vele.

Ez meg ugyebár Isten és a Biblia szerint nem helyes.


Hogy értessem ezt meg vele?

Hiába mondom neki, nincs eredménye.

Nem akarok tovább papolni neki és nem akarom győzködni.


Mit tudnék tenni?


2019. jan. 9. 22:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Azt tudnád tenni, hogy nem szólsz bele más nemi életébe.
2019. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Inkább ne térítsed te szentfazék, mert azzal csak elmarod magadtól.
2019. jan. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Semmit. Elmondtad neki, hogy szerinted nem helyes, ezt jól tetted, de helytelen lenne tovább forszíroznod neki. Egyébként azt írod, hogy nem jár senkivel sem jelenleg, szóval túlpörgöd a dolgot kicsit.
2019. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

Mit tudnál tenni? Semmit...

Ezért nevezik Önuralomnak. Magadba kell legyőzni a késztetést, nem másoknak kell legyőznie helyette.

De ha meg is történik, akkor mi van? Semmi. Ne csinálj másokból lelkisérültet, az élete rámehet, vagy belehülyül.

Persze értem, hogy egy hívő ne vegye félvárról, hogy házasságon kívül szexel. Nálam pont ez volt, az elsőnél feszengtem, hogy jaj mit tettem, de megtörtént mégis megint. És megint.És megint... A századiknál eszembe sem jutott, hogy ja amúgy a vallásom ezt nem engedi. Az ilyen gondolkodás rontja az erkölcsöt, nem az olyan, aki kiváncsiságból megteszi :)

2019. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
A szex nem bűn, de a túlzásba vitt alkalmi szex érzelmileg leépít és alkalmatlanná tesz életre szóló kapcsolatra.
2019. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd békén a barátodat, joga van úgy élni, ahogyan, a szabad döntésünket az Isten is tiszteletben tartja, még akkor is, ha az nem illeszkedik bele az erkölcsi törvénybe. Elmondhatod a véleményedet neki, de nem szólhatsz bele az életébe.
2019. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

'Nem akarok tovább papolni neki és nem akarom győzködni.'


Akkor ne tedd. Semmi kozod hozza hogy hogyan eli az eletet.


'Ez meg ugyebár Isten és a Biblia szerint nem helyes.'


Na kerlek, mutasd meg a Bibliaban, hogy ez hol van leirva. Neeeem, nem az egyhazi 'magyarazatokat', Jehovista vagy Hitgyulis mellebeszelest, Bibliai idezetet mutass. Nyilvan nem tudsz, innentol meg megis milyen alapon mereszeled azt allitani, hogy Isten szerint ez nem helyes?

2019. jan. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Hagyd békén. Ne akard mindenkire ráerőltetni a te meglátásodat. A tanács onnantól lesz tanács, hogy valaki KÉRI. Erőszakos vagy. Ne tedd, ezzel csak megutáltatod vele az egészet.


Ehhez HIT kell, és meggyőződés.

2019. jan. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Erdekes nem egy gyulekezetes ismerosom van es egyik sem mond ilyen baromsagokat es mindegyiknek gyereke van. Biztos azert mert a szex bun. Semmi kozod a haverod eletehez es ez a te velemenyed ne rangasd bele ilyen tevhitekbe.
2019. jan. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem muszáj lefeküdni, lehet állva is!
2019. jan. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!