Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudnám megértetni egy...

Hogy tudnám megértetni egy barátommal, hogy a szex bűn és, hogy ne feküdjön le azzal akivel jár?

Figyelt kérdés

Van egy barátok akit én hívtam el gyülekezetbe. Úgy nőtt fel, hogy főleg a barátai arra nevelték, tanították, hogy a szex milyen jó és fantasztikus dolog.

Olyan barátai vannak akik jó pár egy éjszakás kalandon vannak túl és nagy részük néha vagy akár rendszeresen eljár prostihoz.

Hogy értessem meg vele, hogy ez nem jó?

Mutattam neki a Bibliából részleteket, de azt mondja, hogy ez nem lehet bűn mert a szexet Isten teremtette.


"Szerencsére" nincs és nem is volt mostanában barátnője csak még fiatalabb korában amikor még nem érdekelte a szex, de félek, hogy ha összejön valakivel akkor rögtön lefekszik vele.

Ez meg ugyebár Isten és a Biblia szerint nem helyes.


Hogy értessem ezt meg vele?

Hiába mondom neki, nincs eredménye.

Nem akarok tovább papolni neki és nem akarom győzködni.


Mit tudnék tenni?


2019. jan. 9. 22:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%
Ne azt mondd el neki, hogy bűn, hanem azt, hogy miért nem jó. Ehhez fejleszteni kell saját magad. Nézz utána te is, ülj le, imádkozz és kérd Isten vezetését. Látod, a válaszolók is teszik, ezért ilyen agresszívak veled, a barátod sem fog hallgatni rád, mert nem érti. Amúgy amíg a saját öröme vezérli az életben, addig csinálja. Ahogy az ide válaszolók is. Számukra csak saját maguk és a saját kielégülésük számít. Persze vissza lehet vágni, hogy a kés is jó dolog, ha kenyeret kell vágni, de amikor emberéletet olt ki, mint például a szexmánia következménye, a gyerek életének kioltása, mert szexelni ugye szerintük muszáj és kell, de ha jön a következménye, akkor annak halnia kell, akkor máris jön a következő bűn és ez egyre csak fokozódik. Mondom, ülj le és gondolkodj rajta imában. Aki pedig hívőnek hazudja magát és belökne téged a Dunába, az szégyellje magát.
2019. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Én os csak azt mondom amit már leirtak. Te figyelmeztetted, innentől nem kell az ő lelkiismeretének a csendőri szerepét felvenned, hanem csak annyit tehetsz, hogy közbenjársz érte. Ha pedig látod vagy tudomásodra jut, hogy bűnben él akkor sem lesz az ellenséged csak nem kell barátkozni vele. (I.Kor.5:11)
2019. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Aztán mit gondosz kérdező? Anyád szűznemzés után hozott a világra?
2019. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

17


Na, ha valami, az bűn volt. :D

2019. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 jdfGabrella ***** válasza:
73%
Neked ahhoz semmi közöd hogy ki kivel fekszik le.
2019. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%

Szerencsére nekem nincsenek ilyen szellemileg visszamaradott barátaim. XD

Kérdező, roppant buta vagy.

De megnyugtatlak: neked sose lesz se barátnőd, se feleséged, se gyereked, és nagyon hamarosan barátaid se.


Odin, a Mindenek Attya áldását küldöm rád.

2019. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még próbálj vele beszélni és ész érveket felhozni ellene.
2019. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
83%

21# Milyen érveket? XD

"Ne szexelj, mert az a szeretet egy kifejezési formája!"

"Ne szexelj, mert jó érzés!"

"Ne szexelj, vagyis ne alapíts családot!"

2019. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
16%
nem arról volt szó,hogy egyáltalán ne szeretkezzen, hanem hogy házasságig várjon azzal, azért van különbség a kettő között...
2019. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%

Miért kéne várnia? :D

Teljesen természetes, ha két ember fizikailag is éreztetni egymással, hogy szeretik egymást.

Vagy bocsánat, te még a középkorban élsz, ahol csak egy szűz lánynak volt értéke?

2019. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!