Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki nagy bűnt követ el,...

Ha valaki nagy bűnt követ el, de megbánja, egyből üdvözül vagy számíthat valamilyen büntetésre?

Figyelt kérdés
Példa kedvéért legyen egy gyilkos. Ha megbánja amit tett, törlődik mintha misem történt volna, vagy lesz valamilyen következménye, büntetése?

2019. jan. 11. 08:36
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Jól értem, azt mondod Jézus az eredendő bűnt váltotta meg? Tehát azt a bűnt amit Ádám követett el és nem az egyes emberek által elkövetett bűnöket?
2019. jan. 11. 13:39
 22/30 anonim ***** válasza:
"Ha valaki nagy bűnt követ el, de megbánja, egyből üdvözül vagy számíthat valamilyen büntetésre?" Nem, az üdvözüléshez meg is kell halni. Bocs, hogy elrontottam a napodat!
2019. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem rontottad el a napomat, csak értelmetlen amit írsz. Egyszer mindenki meghal, tehát ez nem lehet se büntetés se zsold se semmi.
2019. jan. 11. 14:50
 24/30 anonim ***** válasza:

"Ha Krisztus kapta helyettünk a büntetést, akkor ezek szerint mi már nem kapunk"


Nos ez az mit sokan nagyon természetesnek vesznek, ezért alapból úgy gondolkodnak, hogy nem számít az elkövetett bűn. Azonban, ez hálátlanságnak, és Jézus tetteinek az értéktelenségnek minősül.

Pál a következőket írta ihletés alatt:

(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás és tüzes féltékenység, amely meg fogja emészteni az ellenszegülőket.

Ha valaki arra apellál, hogy Jézus meghalt, és a Bűnei ezért megszüntek, akkor saját magát csapja be.

ezt nevezi úgy, hogy "készakarva" gyakorolja a bűnt.


Egy kereszténynek mindent megkell tennie, hogy az élete minden perce, a tökéletlensége ellenére is, legyen olyan "tiszta" amennyire csak lehet. Erőfeszíést kell tenni, hogy levetközzük ezt a világias életet, és gondolkodást.

2019. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Úgy látom még abban sincs egyetértés Jézus mit is váltott meg. Szerintem először ezt kellene tisztázni. Tehát az eredendő bűnt váltotta meg amit Ádám követett el, vagy az egyese emberek saját maguk által elkövetett bűneit?
2019. jan. 11. 15:19
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
A kettő egy és ugyan az. Hiszen, az Ádámtól örökölt bűnre való hajlam, nem egyforma mindenkinél. Azonban, minden egyes embernek tennie kell, hogy azokat, amikre esetleg "késztetést" érez, tegyen erőfeszítést hogy ne kövesse el. de ha még is valahogy bele esne, ne adja fel bánja meg, és soha többé ne tegye, hanem küzdjön ellene
2019. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
A kettő nem egy és ugyanaz mivel Ádám bűnéért én nem vagyok felelős, hiszen nem én követtem el. Én úgy látom itt nagy ellentmondások vannak.
2019. jan. 11. 20:43
 28/30 anonim ***** válasza:

Megbánni a bűnünket nem csak egy döntés, sokkal inkább a hiba belátása, szándék a megváltozásra.

Aki megbánta a bűnét, ha tehetné kitörölné a múltat; de mindenképpen megpróbálja jóvátenni azt, amit elrontott. Sőt tanul a hibáiból és igyekszik megszabadulni mindentől, ami újra bűnbe vihetné.

Nem a bűntetés és magam miatt, hanem mások miatt.

Az ilyen ember bűnei megbocsátásra kerülhetnek. Mert ekkor már más ember lett, mint aki volt.


De gondolj bele, ha megölt valakit, lehet hogy miatta a másik került pokolba, mert nem volt lehetősége megbánni a bűnét. Minden cselekedetnek következménye van.

Mi elsődlegesen ne az ítélkezésre fókuszáljunk, hanem egymás megvédésére és igazságszolgáltatásra.

2019. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Ádám bűnéért én nem vagyok felelős,"


Az tény, viszont örököltük a hajlamot, és ezért követünk is el hibákat. Ahogy Luci írta, nagy fokú alázat kell ahhoz, hogy ezt elismerd, és máris jó uton haladsz, hogy jó kapcsolatba legyél Istennel.

Ehhez tudni kell, hogy azért engedte meg Ádámnak, hogy legyenek utódai, mert a teremtési korszakokat lezárta, és nem kezdett bele új teremtésbe. De hozott egy elrendezést, ami által feloldást nyerhet az ember, aki Ádám utódjaként él.

Tette ezt azért, hogy ne vegye senki magától értetődőnek, hogy szabadon azt tehet amit csak akar.

Minden esetben Isten erkölcsi elvei alapján kell ennek ellenére is élni.

Ha kegyetlen lenne, hagyta volna úgy a dolgot, de nem tette, hanem nagyobb áldozatot hozott, mint Te, hogy élhess.

2019. jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

"Ha kegyetlen lenne, hagyta volna úgy a dolgot, de nem tette, hanem nagyobb áldozatot hozott, mint Te, hogy élhess."


Felelőssé vagyok téve Ádám bűnéért, amihez amúgy semmi közöm, aztán Jézus megváltja ezt a bűnt, ami egyébként nem is létezik mert én nem követtem el. Ennek semmi értelme.

2019. jan. 12. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!