Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy városon belül miért van...

Egy városon belül miért van ugyan annak az egyháznak több gyülekezete?

Figyelt kérdés
Pesten a nagyobb egyházaknak szinte kerületenként vannak gyülekezeteik. Minek? Miért nem egy nagy van?

2019. jan. 12. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fértek el egy gyülekezetben. Hol tartsák a misét, a mezőn? Vagy béreljenek lakodalmas sátrat?
2019. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán, mert a híveknek így nem kell órákat utazgatniuk, ha el akarnak menni a gyülekezetbe.
2019. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnának olyan nagy templomot építeni, hogy pl. a vasárnap délelőtti szentmisére mindenki beférjen Budapestről. Az új Népstadiont pedig még csak építik, az talán elég lenne. Na de minden vasárnap kibérelni? Kicsit drága és felesleges is.
2019. jan. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%

Azért mert pénzéhes szemétládák. Aki az Isten ingyenes Beszédén nyerészkedik, ezért amúgyis szegény és kizsákmányolt emberektől pénzt fogad el, az megrészegül a pénztől. Még több kell, még több hatalom, még több pénz, mindenkit befogadunk, csak hozzátok a pénzt.


Az apostolok kidobták az ilyen pénzre, anyagi haszonra gondolókat, amilyenek ezek a modern "teljes idejű szolgálatos" ingyenélők, pásztorok és papbácsik. Mondván: vesszél el a pénzeddel együtt.

2019. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagy a város, sok az ember, sokat kellene utazni, különösen a katolikusoknak.
2019. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Vannak olyan templomok, imaházak amik tömegközlekedéssel 10 percre vannak egymástól. Nem hiszem, hogy a vasárnapi istentiszteletek telt házzal mennének mindegyik gyülekezetben.


Mielőtt valaki félreértené, nincs semmi gondom velük csak érdekesnek találom.

2019. jan. 12. 20:04
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet most nem minden alkalommal "teltházasak", de amikor épültek, vagy jelenünkben is nagyobb ünnepek alkalmával megtelnek, sőt a padok mögött is állnak. Nem kell ezt ennyire túlgondolnod. Vagy rombolják le őket, mert téged zavarnak? Tényleg nem értem. Budapesten lakik 2 millió ember, ha annak csak 5%-a is megy vasárnap misére, az is rengeteg, 100 000 ember. Ezzel pedig még nagyon alá is becsültem, mert az országos átlag 13%, nagy ünnepek alkalmával pedig még több (éjféli mise, húsvéti vigília, stb). A Szent István Bazilika 1000 férőhelyes nagyjából, egy kisebb templom fele, vagy jóval kevesebb. Számold össze magad, hogy nagyjából hány templomra van szükség.

Én csak egy 4000-es faluban lakom, de itt minden hétvégén 3 mise van, 1 nem lenne elég. Főbb ünnepeken volt, hogy nem csak hátul, hanem oldalt is álltak az emberek.


Nincs ebben semmi érdekes. Ha csak azt nem találod érdekesnek, hogy járnak még templomba emberek misére, vagy istentiszteletre.

2019. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Rachel Warner ***** válasza:
51%
49%-os,nem vagyok vallásos,de ezt most egy kicsit túltoltad,nem? A kérdésben az állt,hogy miért van egy egyháznak több gyülekezete,te meg jössz itt legombolással,meg ingyenéléssel. Hahó,egy épület felhúzásához és fenntartásához a hívőknek is pénz kell,nem levegőből meg szivárványból élnek ám ők sem! Ennyi erővel mindenki tolvaj. Tényleg,mellesleg mi a büdös bánatnak kellett megszavazni a focistadion építését a Pető intézet felújítása helyett? Pofázni azt mindenki tud,de ha esélyt kapnak,hogy tegyenek is valamit,akkor már laposkúszás van.
2019. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

Tisztelt Rachel Warner, ez az igazság. Ha ismernéd a megélhetési, pénzközpontú tömegfelekezetek vezetőinek gondolkodását, nem lenne ez akkora túltolás neked.


Ezek a képmutatók öltönyökben, pénzben, elöl ülésben és a gyülekezet lélekszámában gondolkodnak. Az igazságos élet nem érdekli őket, az apostoli hagyományoktól nemcsak, hogy messze vannak, hanem még ellene is tanítanak.


Volt szerencsém egy-két ilyen szemétládához, de nem is nagyon rejtik véka alá, hogy az anyagi dolgok milyen fontosak. Pál azt írja, éjjel nappal dolgoztak, hogy senki ingyen kenyerét ne egyék, és aki nem követi a példájukat, az olyan testvértől el kell különülni. Krisztus azt mondta, aranyat, ezüstöt ne gyűjtsünk erszényünkbe, amikor Isten királyságát hirdetjük.


Ezek meg a mások pénzéből (amiből azért zsebre is tesznek, a refók, katolikusok pl. 30%ot) finanszírozott gyüliház/templomban, jól kigondoltan az imádság után, amikor az ember leginkább közeledne Istenhez és leginkább akarna jót tenni, küldik körbe a perselyt. Sok helyen kétszer is. Mindenhol látsz számlaszámot, sőt dicsekednek is, hogy Isten hogy megáldotta őket, pl. a HGy a milliárdos hitparkjával.


Ez biznisz, modern nikolaiták és farizeusok, ebből élnek, másokból.

2019. febr. 17. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rachel Warner ***** válasza:
51%
Hát nekem sajna nem sokat mond sem Pál,sem az apostoli hagyományok,mivel nem hiszek bennük,csak vázoltam,hogy közülük sem mindenki ilyen. Ezért hoztam példának azt a helyet,ahova én járok,mondjuk az egy egész pici gyülekezet,nem egy nagy egyház,de a pásztor egy morzsát nem fogadna el a hívőktől,nemhogy pénzt. Nem védeni akarom a HGY-t,mert azt a képmutató bandát én is úgy utálom,mint a sz*rt,de nem abból kell kiindulni.
2019. febr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!