Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki lehet jelenteni a Hit...

Ki lehet jelenteni a Hit gyülekezetéről és a Jehova Tanúiról hogy egyértelműen szekták vagy egyértelműen vallási felekezetek?

Figyelt kérdés
És ha nem, akkor milyen gyüjtőnévbe illenek bele?

2018. okt. 15. 20:33
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
84%
igen
2018. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
20%
A Hit Gyülekezettel meg mi a bajod neked is? Rosszat álmodtál?
2018. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Én csak feltettem egy kérdést.
2018. okt. 15. 20:36
 4/55 anonim ***** válasza:
31%

Miért ne lehetne?


Az első keresztényeket is annak nevezték a kívül állók, mert nem értettek egyet azzal a "vallással".

A lényeg az, hogy Jehova és Jézus hogyan látja, vagy mit gondol erről.

2018. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
34%

"Én csak feltettem egy kérdést."


Akkor elnézést, azt hittem direkt provokáció...mert ez a téma már rengetegszer volt. Én úgy gondolom, a Hit Gyülekezet biblikusan tanít, nekem tetszik a tanításuk.


Igaz nem vagyok Hit Gyülis, de szoktam nézni az Igehírdetést, vagy olvasni az oldalukat.

2018. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Értem.

Viszont a kérdésre még mindig nem kaptam egyértelmű választ.

2018. okt. 15. 20:54
 7/55 anonim ***** válasza:
35%

Egyik sem szekta. Hit gyülekezete az egyik legnagyobb Magyar felekezet, ha így folytatják, túlnövik lassan a történelmi egyházakat is.

Hogy lehetne szekta egy több százezer fős felekezet?

Jehovákról nem is beszélve, alapból egy hatalmas nemzetközi szervezet, a világ minden pontján ott vannak már, és egy szintén növekvő taglétszámú felekezet.

Az a baj, az emberek többségének fogalma sincs hogy működik egy igazi szekta, csak wikiről kimásolják a szócikket és beletuszkolják az elképzelésükbe az általuk kipécézett felekezetet.

2018. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
69%

"Hit gyülekezete az egyik legnagyobb Magyar felekezet, ha így folytatják, túlnövik lassan a történelmi egyházakat is."

A teljes népesség körében nem érik el a fél százalékot sem. Sőt jelentős csökkenés volt pl. a 2000-es évek legelejéhez képest. Azért ilyen képtelenséget ne állítsunk már. Még a jehovások is közel kétszer annyian vannak, mint a hitgyülisek.

2018. okt. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
20%

8 Frissítsd az információdat:D Mert nem hogy csökkent volna hanem nőtt, és Bécsben, Münchenben, Nagyváradon is jelen van. A 3. legnagyobb egyház:)


Ébresztő, le vagy maradva:D

2018. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
19%
9+ Európa legnagyobb karizmatikus Egyháza jelenleg. Nemzetközileg:)
2018. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!