Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Észrevettétek, hogy Jehova...

Észrevettétek, hogy Jehova Tanúi már alig prédikálnak házról-házra? Az utcán is nagyon keveset látok belőlük, esetleg állvány mellett.

Figyelt kérdés

2019. jan. 14. 11:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%
Hideg van.
2019. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Én komolyan kérdeztem. Évekkel ezelőtt még igen sűrűn becsengettek és állítottak le az utcán. Városban lakom, közel a királyság-termükhöz, de a mostani időben már csak állvány mellett látom őket. Nektek erről milyen tapasztalatotok van?
2019. jan. 14. 11:20
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek kevesebben, max másfelé járnak. 7 éve járok egy bizonyos helyre vásárolni, a környéken csak az elmúlt 2 évben látok rendszeresen ilyen figurát aki könyvet árul stb...

De azelőtt pl a deákon voltak mindig, most ott nem látom. Az élet változik, az emberek mozognak, a vallás örök marad, kell, hogy maradjon, mert törvényszerű - ha végig gondolod, és elolvasod bölcs elődeink filozófusaink okfejtéseit, hogy miért.

2019. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 jdfGabrella ***** válasza:
82%
Egyre többen lépnek ki onnan.
2019. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Én is erre gondolok, meg arra, hogy akik még "bent" vannak, azoknak már egyre kényelmetlenebb és kínosabb ez a prédikálási mód, már nehezen vállalják fel a "hitüket". A közösségi blogokon és az eddig "hitehagyott" oldalakon is egyre több Tanú jelenik meg.

Szerintem már egyre több a kifelé "kacsintgató" a szervezetből, de különböző okok miatt nem merik felvállalni azt, hogy kilépjenek.

2019. jan. 14. 14:58
 6/36 anonim ***** válasza:
93%
Én mindig látom álldogálni egy bizonyos helyen nálunk. Hozzánk meg azóta nem jött egy tanú sem, hogy bizonyságot tettem Jézusról.
2019. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Igen, most már csak az állvány mellett szeretnek állni. Ezt tűnt fel nekem is, mert én is csak ott látom őket. Igen, bár ők Jézus "követőinek" vallják magukat, ezzel szemben tagadják Jézus istenségét és a Szent Szellem személyét.

A saját fordítású bibliájukban Jézus nevét Jehovára hamisították át, hogy a saját tanításukat igazolják a bibliából.

Óvakodj tőlük és maradj meg a saját hited mellett, mert ez az IGAZSÁG!

2019. jan. 14. 16:14
 8/36 anonim ***** válasza:
19%

Tévedés. Ha sokan kiléptek volna, akkor a számunk nem hogy Nőne, hanem csőkkenne.

De épen most olvastam, hogy félmillióval többen keresztelkedtek meg mint tavaj.

Egyébkéntcsak megsúgom neked, addig légy boldog, amíg még szolgálnak....

2019. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Én mindig látom őket az aluljáróban.

Szerintem csak arra felé nincsenek amerre te jársz.

2019. jan. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Az eredeti kérdésem a "házról-házra" végzett szolgálatra vonatkozott.

A félmilliós növekedést cáfolom, most jelent meg egy Magyarországi Jehova Tanúi történelméről készült kiadvány, amiben évi 1 %-os világméretű csökkenést írnak. Növekedés csak az elmaradott afrikai országokban tapasztalható, a nyugati "fejlett" világban mindenhol csökkenés van.

Ezért szüntették meg az évkönyvek kiadását is, ahol nyomon követhető volt a tényleges szám.

Mire érted, hogy addig legyek boldog, míg látom őket?

Te is várod Armageddont, ahol 8 MILLIÁRD ember elpusztul, 8 millió (1 %-a a népességnek) pedig örökké élni fog egy paradicsomi földön?

2019. jan. 14. 17:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!