Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Észrevettétek, hogy Jehova...

Észrevettétek, hogy Jehova Tanúi már alig prédikálnak házról-házra? Az utcán is nagyon keveset látok belőlük, esetleg állvány mellett.

Figyelt kérdés

2019. jan. 14. 11:12
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Jól mondom én, hogy a Tanúk nincsenek tisztában Jézus halálának és feltámadásának a jelentőségével, mit is jelent ez valójában.


A mi bűneinket Jézus már a kereszten kifizette , mivel a bűn nem maradhat büntetlenül - ez Isten igazságossága - ezért a mi bűneinket átvállalta - és örökre eltörölte a halálával. ELVÉGEZTETETT! A mi bűneink már többé nem lesznek rajtunk számon kérve, ha elhisszük -( HIT) - ezt.


Az egész Biblia Jézusról szól és a arról, hogyan mentette meg örökre az emberiséget a halál és a bűn fogságából.


Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy magukat értelmesnek tartó emberek ennyire befolyásolhatóak, és foggal-körömmel ragaszkodnak egy olyan emberi szervezethez, amely nemcsak embertársaiktól, hanem magától Istentől is eltávolítja őket.


Most már tudom, hogy miért óvakodjunk a hamis tanítóktól, és kik azok a báránybőrbe bújt farkasok, akik az ember lelkét és hitét széjjeltépik.


Rendszeresen az 2Péter 12-22-vel példálóznak a "hitehagyottaknak".


Amikor az elkülönülésemet bejelentettem a tisztelt vén testvéreknek, ők is ezt az igeszakaszt hozták fel ellenem, hogy én is vissza akarok menni a "világ posványába", mert számomra az a vonzó.


Erre én azt mondtam nekik, hogy akkor ők meg olvassák el ennek a szakasznak az első versétől a Bibliát (2Péter 2:1-től) mert az meg róluk és nekik szól!


Hál'Istennek, azóta sem látta, hallottam felőlük, nem nagyon törik magukat azzal, hogy az "elveszett báránykát" visszatereljék a nyájhoz.


Azóta van egy "igazi" Pásztorom, akinek tisztán hallom a hangját, és van egy "igazi" nyáj, ahová tartozom, ahol nem bántanak, akik között igazi - nem képmutató - szeretet van.

2019. jan. 15. 12:53
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom egy volt tanú oldalát olvasni mindenkinek, a www.exjt.hu
2019. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 lilla64 ***** válasza:
100%

Jól látod,tényleg most már nagyon keveset járnak.Néhány fiatallal a volt gyülekezetemből tartom a kapcsolatot,természetesen titokban,mert én "egy elméjében beteg hitehagyott" vagyok,akit nagy ívben kerülni kell.Tölük tudom,hogy hova tovább kevesebb folyóiratot adnak ki és az is "vékonyodik".Természetesen ők ezt azzal magyarázzák,hogy közeledik az armeggadon.

A tanúnak azt irta,hogy nő a létszámuk,és olvasta,hogy a tavaly félmillióval többen keresztelkedtek meg,ajánlom,hogy ne a folyóirataikból tájékozódjon,hanem a valós tényeket nézze.Legalábbis a volt gyülekezetemben évek óta egy se volt,kilépés viszont annál több.Hova tovább kevesebb azoknak is a száma,akiket a szülők kényszeritenek az alámeritkezésre 18 éves koruk előtt,mert rájöttek,hogy úgyis kilépnek és akkor meg kell szakitsák velük a kapcsolatot.Azok az évkönyvek mindig is eltúlozták az adatokat,pedig hazudni bűn.

2019. jan. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod.

A folyóiratok számának drasztikus csökkenése miatt - 2015-ben még mindkét folyóiratot (Őrtorony, Ébredjetek) - havonta kiadták,azóta évről évre ritkábban jelennek meg. (Lásd: jw.org kiadványoknál). Amikor én még bent voltam a szervezetben, azt mondták, hogy ne a folyóiratokkal, hanem bibliaversekkel próbáljunk meg prédikálni, ami ugye elég nehéz.

A folyóiratokkal sokkal könnyebb volt házról-házra járni, azt "terjeszteni".


A Bibliával már sok a probléma,- főleg, ha olyanokkal fut össze az ember, aki ismeri is -, valamint azért, mert a tanúk a tanulmányozási Őrtorony cikkekhez odaidézett bibliaverseket ismerik, mélyebb értelmezéssel nem rendelkeznek.

Sokan azt állítják, hogy a Bibliát a tanúk ismerik a legjobban, de ez nem igaz, esetleg több bibliaverset az átlagnál, amelyeket sokszor a saját tanításuk igazolásaként értelmeznek és ragadnak ki a szövegkörnyezetből.


A növekedéssel kapcsolatban nekem is ez a tapasztalatom, nagyon kevés új embert tudnak már bevinni a gyülekezetbe, aki nem rokon, családtag, barát vagy ismerős.


Évekig néztem végig hogy mennyi emberi kapcsolatot, családot, barátságot tett tönkre ez a szekta, én magam is a mai napig küzdök feldolgozhatatlan veszteséggel.

2019. jan. 16. 13:04
 25/36 A kérdező kommentje:

Az évkönyvekkel kapcsolatban csak annyit, hogy éppen annyira "hiteles" adatokat tartalmaz, amennyire a szántóföldi jelentések számadatai.


Sokszor elképedve láttam, hogy a királyság-teremben töltögették hasra ütésre a jelentéseket, amikor szólt a testvér, hogy adjuk le. Az is vicces volt, amikor többen úgy voltak úttörők - havi 80-as óraszám -, hogy volt főállású munkahelyük reggel 8-16-ig!, családjuk, ott voltak a gyülekezeti összejöveteleken, de prédikálni sosem láttam őket, szántóföldi összejövetelre sose jöttek, tanulmányozóik nem voltak! Ez volt a "krém", mert úttörők voltak így is!

2019. jan. 16. 13:16
 26/36 lilla64 ***** válasza:
100%

Örülök,hogy neked is sikerült kijönni közülük.

Üdv a csapatban :)

2019. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Napról-napra többen vagyunk, - ahogy egyre nagyobb a "világosság" is.

Isten összegyűjti népét.

Üdvözöllek én is.

2019. jan. 16. 15:48
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

ha te tanu voltal, akkor miert teszel fel olyan kerdeseket amit, amit “egy volt tanunak” tudnia kell. Meg akkor is ha kileptel.


Satan rendesen dolgozik... tudja, hogy nem sok ideje van hatra!


Mindenki elveti a mi nezeteinket, de megis mindenki ezzel foglalkozik!

2019. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Nem értelek, mit kellene tudnom?

Akkor már nyilvánvaló mindenki számára hogy folyamatosan csökken a tanúk száma, úgy látom, ezt Te is beismered.


Ez is Isten munkája, hogy "kihozza és összegyűjti népét" a végső időkben a hamis vallásokból.

Hidd el nekem, ez nem sátán munkája.


Engedd már meg nekem légyszíves, hogy olyan kérdéseket tegyek fel, amilyet akarok, mivel szabad szólásszabadság van, ezért nekem nem mások mondják meg - veletek ellentétben - , hogy tehetek-e fel kérdéseket.

Amikor én kérdéseket tettem fel a szervezetekben, azonnali közösségmegvonást alkalmaztak, úgy látom, te is szeretnéd másoknak megszabni, hogy miről és hogyan gondolkodjon.

2019. jan. 19. 13:09
 30/36 A kérdező kommentje:

Amúgy ha sátán dolgozik - mivel már nem sok ideje van hátra - akkor mivel magyarázod azt, hogy egyre fogy a létszámotok?

Ha valóban ti lennétek az "igaz vallás" képviselői, akkor pont ellenkezőleg kellene lennie, egyre több embernek kellene megismerni az "igaz vallást", mivel Isten Mindenható, neki ez nem lenne megoldhatatlan feladat.

Ne érvelj a szabad akarattal, mert nem azáltal jut el az ember az igazság megismeréséhez, hanem a Szent Szellem ereje által.

Nagyon leértékelitek Jézus váltságáldozatát, mert elhiszitek, hogy csak egy pár emberért szenvedett kereszthalált. Nem tartjátok elegendőnek a szenvedését és kínhalálát, ti még azt ki akarjátok "pótolni" a saját cselekedeteikkel is.

2019. jan. 19. 13:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!