Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha te lennél Isten, akkor...

Ha te lennél Isten, akkor hogyan büntetnéd meg azokat, akik nem hiszik el, hogy létezel?

Figyelt kérdés
Kikkel vennéd magad körül a mennyekben?

2019. jan. 17. 19:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Úgy érted, akik annak "bűnébe" esnek, hogy nem hiszenk benne(m)?

Mert az más kérdés, hogy valaki egyéb Istennek tulajdonított erkölcsi normákat nem tart be.

Attól, hogy nem hisz, attól még betarthatja.

Szerintem isten nem tartja bűnnek ha nem hisznek benne a mi hétköznapi fogalmaink szerint, azaz nem is büntetné(m).

2019. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Ha én lennék az isten akkor nem lenne rossz. Én nem tettem volna ki az emberiséget ennek a jó és rossz közötti háborúnak.


Ha a mostani helyzetből indulunk ki akkor a rosszindulatot büntetném, semmiféle szakrális elvárásom nne lenne.

2019. jan. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ha te lennél Isten, akkor hogyan büntetnéd meg azokat, akik nem hiszik el, hogy létezel?"


Pontosan úgy, ahogy Jézus fogja csinálni. Sehogy. Mindenki ott tölti az örökkévalóságot, ahol szívből szeretné. Ez nem büntetés. Az ateista is tudta valaha, hogy van Isten, de folyamatos dezinformálással átveri önmagát, illetve az istengyűlölők tanításait keresi önigazolásnak. Pl. Dawkist olvasnak.

Sőt, sok "ateista" inkább istengyűlölő, csak még ezt is képtelen már megállapítani önmagáról, ennyire eltorzította saját gondolkodását. Itt a GYAK-on rengeteg ilyen "ateista" van

2019. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

"Nem büntetném őket, és ugyanúgy mehetnének a Mennyországomba.


Az ilyen agresszív hívőket, akik pl ráerőszakolják a hitüket a gyerekükre, azokat küldeném inkább a Pokolba."


Tehát a hívő, aki az igazságra neveli a gyerekét az menjen a pokolba, de az ateista, mehet a Mennybe.


NA erről a gondolkodásról beszélek:)

2019. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
13,as, én nem akarok engedelmeskedni egy olyan istennek akinek a szolgálata feszültséget jelent az életben, a személyiségben. A biblia szavai ezért elítélnek, tehát marad a behódolás vagy a háború. Én az utóbbit választom. De nem azért mert a pokolba akarnék kerülni. Hogy is van ez?
2019. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Alex Fly ***** válasza:
0%
Sehogy. Ha valaki nem akar üdvözülni, azt nem kényszeríteném rá...
2019. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ugyan úgy a bizonyítékok ellenére sem ismerik fel a létezésemet, akkor ugyan azt tenném amit a Teremtő"

Pont ez a baj, hogy egyetlen bizonyíték sem létezik erre a bizonyos teremtőre.

2019. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki ott tölti az örökkévalóságot, ahol szívből szeretné"

Tényleg? Wow! Akkor mehetek a Valhallába, ez az!

2019. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem kell hogy hidjenek bennem.
2019. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 jdfGabrella ***** válasza:
Sehogy
2019. jan. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!