Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kalkutai Teréz milyét olyan...

Kalkutai Teréz milyét olyan megosztó személyiség?

Figyelt kérdés
De mostanában Böjte Csaba is kezd megosztóvá válni, azt gondolná az ember, hogy jót tesz, de egyre több a kritika ellene
2019. jan. 18. 09:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
6%

Hát a 7%-os hatékonyság az adományok felhasználásában nem sok.


Az is tény, hogy a Kalkuttában tevékenykedő albán apáca haldoklókat, magatehetetlen agonizáló indiai muszlimokat és más vallásúakat kereszteltetett, a katolikus rítus szerint (kb pap keresztet vet rá, plusz fél dl vizet rácsurgat.) Ezt egészen fanatikusan csinálta, több tízezres nagyságrendben.


A másik ilyen vallás, ahol erény a haldoklók, agonizálók és halottak megkeresztelése, az a mormon vallás. Ott gyakran a haláluk után "keresztelik meg" az életükben a szektába nem betérő, annak ellenálló rokonokat.


A keresztény Egyház álláspontja a vízkeresztséggel kapcsolatban az, hogy azt tudatos megtérésnek, a megtérés gyümölcseinek a megjelenésének kell megelőznie, majd hittel és saját elhatározásból lehet a megtért hívőnek bemerítkeznie. Lásd pl baptista hitvallás.


A Bibliában azt mondja Isten, hogy

"Ami nem hitből van, az bűn."


Lehet, hogy valakinek keresztény jó cselekedetnek számít a 2. világháborúban a náci fegyverek megáldása, vagy Indiában, Kalkuttában az agonizáló vagy halott muszlimok megkeresztelése, hát nekem nem!

2019. jan. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit fűznék ehhez, hogy naponta látom, hogy amíg a Jehova tanúi állnak az állványaik mellett az aluljáróban, vagy máskor épp valami definiálatlan "kisegyház" a több ezerből mikrofonba üvöltözik, addig a hátuk mögött 2-3 nővér a Szeretet Misszionáriusai rendből épp szedi össze a hajléktalanokat. Voltam Teréz anya nővéreinél magam is ételosztáson, ami meghatározó élménye az életemnek. Ott valóban a kereszténységgel találkoztam. Kedves Jehova tanúi, Kedves "Kisegyházak", lehet csatlakozni hozzájuk, az ajtó nyitva áll! Gyertek el ti is egy ételosztásra, és ne a netről kajáljatok be akármilyen moslékot, hanem tapasztaljátok meg Teréz anya örökségét. Az irgalmasság testi-lelki cselekedeteinek gyakorlása a krisztusi út, enélkül nincs kereszténység.
2019. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Előző,


Több keresztény közösség végez ételosztást, pl a Baptista Szeretetszolgálat is, biztos vagyok benne, hogy a beérkezett adományoknak nem csak a 7%-át adják a rászorulóknak - mint a nevezett albán apáca -, hanem 77%-át is! És nem keresztelnek nyakra-főre más vallású haldoklókat, mert ez a kalkuttai apáca fő és megosztó öröksége. Fanatikus keresztelés, közben a pszihológusának(!) olyan "csodálatos" megvallásokat mond vagy ír, hogy "Isten nem is létezik."

2019. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!