Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik, hogy ha egy...

Mi történik, hogy ha egy olyan ember kér a paptól bor+ostyát, aki nem volt elsőáldozó?

Figyelt kérdés
A mise során beáll a töbiekkel a sorba és a pap így az ő szájába is beleteszi a borba áztatott ostyát. Pontosan mi történik ez után? Ez bűnnek számít (valláson belül)? Gyónnia kell? NMegtisztulhat a lelke? Mit kell tennie?

2019. jan. 22. 09:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha azt hazudja hogy katolikus akkor kap,másként nem. De az szentségtörés. Ilyet még én se csinálok.
2021. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
54%

Én is áldoztam nem katolikus hanem ortodox liturgian. Meg kellett csókolni az ikonokat és a pap rajzolt rám kereszteket.

De 17 éves voltam csak és akivel voltam azt parancsolta hogy csináljam azt amit ő mindenben. És a Szentáldozásban is megragadta a karomat és húzott. Románok közt voltam és csak ő beszélt magyarul, mit tudtam volna csinálni, rá voltam utalva mert én reformatuskent semmit nem tudtam mi történik ott.

Azt leszámítva hogy azt se tudtam hogy bűn volt az áldozás.

Mikor anyueknak elmondani akkor többet nem engedték hogy avval a személlyel menjek ortodox templomba mert felháborodtak hogy engem bejényszeritett az ikoncsokolás a meg az olajozasba

2021. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%
Én arra vagyok kíváncsi ha karácsonykor elmész egy református bűnbánati napra Úrvacsora előtt akkor ünnepén áldozatát a római katolikus Szentmisén? Vagy annyira különböző a két fajta Úrvacsora hogy nem lehet?
2021. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

Nem. Mi köze a kettőnek egymáshoz?

2021. aug. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!