Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtette az Istente...

Ha Isten teremtette az Istenteleneket, akkor most haragudjak Istenre, mert az anyám az öngyilkosságba akar kergetni? Mièrt nem tesz valamit, mikor látja, hogy bánt. Undorito, hogy Isten, ilyet teremtett.

Figyelt kérdés

2019. jan. 22. 11:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem ír ilyet, mert Ő nem gyönyörködik a gonosz halálában sem, hanem inkább szeretné ha élne, de változtatna a magatartásán.

(Ezékiel 33:11) . . .: »,Élek én — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, hogy nem gyönyörködöm a gonosz halálában. Inkább abban gyönyörködöm, ha a gonosz megtér útjáról, és életben marad. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útjaitokról, hisz miért halnátok meg,. . .


Amiről beszélsz, annak nem az a jelentése, hogy Ő hozta létre.


Ézsaiás 45:4-7. és gonoszt teremtek [Babilonnak]; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!”

Ez a vers azt jelenti, hogy Ő következményként okoz bajt, vagy rosszat azoknak, akik engedetlenek, vagy büntetésre méltóak.

Példa a Noé napjaiban bekövetkezett özönvíz és az Egyiptomra kirótt tíz csapás. Gonoszt, vagy rosszat teremtett nekik, mert engedetlenek voltak. Jehova igazságosan járt el a helytelenséget elkövetőkkel szemben, és ezt jogosan tette.


De volt olyan is amikor nem tette, visszavonta a szándékát, mint Pl Jónás idejében, nem pusztította el a Niniveieket, mert változtattak az életükön.

2019. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedvessègèt!
2019. jan. 22. 19:40
 23/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Sajnos e világban nagyon sok szörnyűség történt az évezredek alatt, de még fog is történni a jövőben.


Nem Isten akarta és nem Isten csinálja ezt, hanem az emberek rosszindulata és gonoszsága, bűnös önzőségük és büszkeségük, sötét gondolkodásuk.


Isten szerint nem akarnak élni, de mégis minden ember válogatás nélkül a békességet és boldogságot és megelégedést keresik, de Isten nélkül sohasem fogják megtalálni és megkapni, mert mind ezt csak Isten adhatja meg, ám ehhez meg kell halnunk a bűnnek, a gőgnek, a büszkeségnek, az önzőségnek az EGO-nknak!!!


De sajnos szinte az emberiség több mint háromnegyed része erre képtelen és tudatosan nem akarják választani Isten útját, Isten akaratát.


Ezért e világ a bűnben leledzik egészen Jézus visszajöveteléig, amikor is Jézus megnyilatkozik teljes dicsőségében és feltámadnak az igazak, azok, akik az Övéi, akik hittek benne, akik szenvedtek az igazságért.


Az ember lelke örök. Ez az Istentől kapott "Életnek Lehelete". A szenvedés a halállal véget ér, de az ember tudatállapota, lelke nem ér véget. Ezt nagyon jól tudja a Teremtő Isten, csak épen a sötétségben élő bűnös emberek nincsenek vele tisztában és csak ebben az életben reménykednek.


Kitartás! kérd az Urat, hogy adjon erőt hozzá, vagy valamilyen megoldást. Biztos vagyok benne, ha őszinte, alázatos megtört bűnbánó szívvel Kéred Jézust, segíteni fog. Én is imádkozni fogok érted!

2019. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2019. jan. 24. 11:04
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát az én véleményem az , hogy ennek nincs köze Istenhez. Mivel isten nem létezhet. Szóval anyukádat sem fogja megbüntetni, ahogy a sok ezer nemieroszakolot, gyilkost sem . Cumi van. Költözz el minél előbb, ne is foglalkozz az anyàddal. Istenben meg ne reménykedjünk mert nem létezik
2019. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 világvége1 ***** válasza:
Isten jónak teremti a szellemeket, csak szinte mind gonosszá lesz egyből.
2020. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!