Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Utolérheti a közeljövőben a...

Utolérheti a közeljövőben a muszlim hívők száma a keresztényekét?

Figyelt kérdés

-a keresztényeknek kevésbé vannak szigorú szabályai így kevésbé veszik komolyan a vallást, ezért pedig szerintem többen válnak ateistává a keresztények közül mint a muszlimok közül

-keresztények nagyobb arányban élnek fejlett országokban ahol a születési ráták alacsonyabbak így kevesebben "öröklik meg" a kereszténységet mint az Iszlámot



2019. jan. 22. 19:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk furcsa, hogy a magyarok ennyire aggódnak a kereszténység miatt amikor alig találni igaz keresztényt az országban. Amikor hírportálok lehozták, hogy a pápa által készült egy imádkozós app akkor sokan csak kigúnyolták az egészet. Karácsony is az ajándékokról szól meg jobb esetben a családról, de hány olyan ember van aki a misére is elmegy? Egy ilyen családnak nem mindegy, hogy karácsonykor költi el a pénzét vagy Eid napkor? A muszlimoknál is van már sok hasonló szemléletű. Ismerek sok olyat aki nem tartja a böjtöt (itt jegyzem meg, hogy a kereszténységben is van böjt) és eszik disznóhúst is. Tehát ha nem is teljesen ateistává, de a hitét nem gyakorló á mindkét vallásból vállnak.
2019. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Muszlimoknál több a hívő ember akik a Korán szerint próbálnak élni. Keresztényeknél kevés, és ők is saját kedvük szerint válogatnak a Bibliából. Ami nem testszik nekik, arra azt mondják, már nem érvényes csak Jézus idején, csak helyi rendelt volt és hasonlók.
2019. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Én római katolikus keresztény családban nőttem fel, gyakran jártunk misére, gyerekként hittan, de utána később alább hagyott ez a dolog nálam miután kiléptem a tinikorból. Az egyetlen Istenbe vetett hit és Jézus példaértékű élete megmaradt nálam. Viszont én az iszlámra tértem át, senki sem tudja. Próbálok az iszlám szerint élni és jobban is érzem magam. Ugyanúgy imádkozok, böjtölök.

Tény hogy az iszlám sokkal kötöttebb, szigorúbb mint a kereszténység, nekem pont ezért tetszik. Elég csak szétnézni hogy hány "igazi keresztény" van Magyarországon. A templomok néha kongottak az ürességtől, fiatalokat ritkán látni, inkább az idősek járnak. Míg egy mecsetbe betér egy fiatal is. Van benne valami hogy ilyen gyorsan növekszik a muszlimok száma. Ha jól tudom erre térnek át a legtöbben

2019. márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!