Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan gyónjam meg?

Hogyan gyónjam meg?

Figyelt kérdés
Maszturbáltam és nagyon szégyenlem magam, meg szeretném gyónni, de a pap, akihez járok nagyon jó véleménnyel van rólam és nem szeretném ezt a képet “lerombolni”. Mit tegyek? Az egyház, pap ellenes dumákra nem vagyok kiváncsi, köszi.

2019. jan. 23. 19:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Egy kis álszentséget hallok át a kérdéseden, szerintem ez nem túl helyes dolog. Egyszerűen meggyónod, hogy parázna voltál, valószínűleg nem te leszel az első ilyen.
2019. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Attól, hogy szégyelled, nem tudod kitörölni. Meg kell gyónnod, vagy a pokolba kereszülsz. A sátán így akar rávenni téged, hogy bűnös vedd magadhoz az ostyát és elkárhozz.
2019. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként mi ez a megfelelési kényzser? Te elítélnéd a papot, ha tunád, hogy csinálja?

Úgy gondolod, hogy most már értéktelen lettél?

2019. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 KZitus ***** válasza:
39%

"...nagyon szégyenlem magam, meg szeretném gyónni, de a pap, akihez járok nagyon jó véleménnyel van rólam és nem szeretném ezt a képet “lerombolni”" - a paptól szégyenled??? és Istentől? őrá nem gondolsz, miközben a "jó hírneved"-et félted? neked ki/mi a fontos? az emberek, vagy Isten véleménye? Ezt tisztáznod kellene önmagaddal.

Egyébként Istennel is szégyenled megbeszélni?

2019. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek hibáznak. Valószínűleg hallott már dolgokat. Az a dolga hogy meghallgassa aztán szóvá meg ugysem teszi.
2019. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Gyónd meg máshol,másik papnál.
2019. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Vagy máshoz mész gyónni. Vagy nem. Akkor sincs semmi, ez egy általánosan elterjedt bűn. Nem kell ecsetelni részletesen, a gyónásnál sosem a részletezés a lényeg, hanem elég megnevezni. Én valahogy úgy mondanám, hogy a 6. paranccsal szemben fegyelmezetlen voltam.

De tudod kell, hogy nem a papnak gyónsz, hanem Istennek. Ő nem fog ítélkezni, meg tényleg nem te leszel az első ezzel a bűnnel.

2019. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18%

Legkézenfekvőbb ha más idegen papnak gyónod meg.

És lehetőleg gyóntatófülkében, ahol nem is láthatja egymást a két fél.

Gyerekoromban még én is eljártam időnként gyónni, de engem nagyon zavart, hogy kvázi szemtől szemben voltam a helyi közösség papjával, így eleve nem mondhattam el neki őszintén mindent, csak nagyvonalakban. Ezért is ha tehettem olyan sorba álltam be ahol nem a saját papunk gyóntatott.


Felnőtt fejel nem járok gyónni, mert a gyónás első lépése, hogy megbánjam az elkövetett bűnt, és Istennel számoljak el. A pap erre csak egy közvetítő.

Szóval ha én nem bánom meg az olyan alap bűneimet, mint a néhai káromkodás, vasárnapi mise kihagyása, stb stb, és tudom, hogy egy nap mulva egy hét mulva ugyis elfogom követni, mert bűn nélkül nem lehet élni. A papok is bűnöznek.


Nade elkalandoztam.Ne legyen lelkifurdalásod, főleg ha jólesett, és szeretnéd a jövőben is csinálni, ettől nem leszel búnös rossz ember. Éld az életed becsületes emberként és tiszta lelkiismerettel állsz majd a színe elé, ha eljön az idő.

2019. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%
Na marmost soha tobbe nem tervezel maszturbalni? Csak mert ha igen akkor ugy se oszinte a bocsanat keresed, mellesleg nem bun maszturbalni, szal ne legyen emiatt buntudatod, a papra meg nem tartozik, de te tudod az se baj ha meggyonod de nehogy mar vki egy termeszetes dolog miatt kelljen szegyenkezzen.
2019. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Időpont ma 20:33

Vannak már nagyon jó pszichiátriák, ahol a skizofréneket tudják kezelni.

2019. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!